Ekonomická aktivita a inflace podle PMI klesá, analýza EUR/USD

Obchodní aktivita podniků v eurozóně v únoru rostla nejpomalejším tempem za déle než rok, když firmy ve službách i výrobní podniky zažily mnohem horší měsíc, než se čekalo, ukázal v pondělí průzkum mezi nákupní manažery (index PMI). Podle indexu v Evropě také pokračuje pokles cen, což je signál pro ECB pokračovat v uvolňování měnových podmínek (dílčí index výstupních cen klesl na roční minimum 48,6 bodu z lednových 48,9 bodu, hranice 50 bodů odděluje růst od poklesu). Složený index PMI klesl na 13měsíční minimum 52,7 bodu z lednových 53,6 bodu. Analytici čekali pokles jen na 53,3 bodu. Index PMI v dominantním sektoru služeb klesl na 13měsíční dno 53 bodů z lednových 53,6 bodu, zatímco analytici předpokládali snížení jen na 53,3 bodu. Index PMI v průmyslu spadl hluboce pod odhady analytiků na 51 bodů z lednových 52,3 bodu, i nejpesimističtější odhad počítal s lepším výsledkem 51,5 bodu.

Euro je dnes proto oprávněně na slabší straně proti dolaru. (EUR/USD) kleslo pod Fibonacciho úroveň návratnosti 38,20 a míří k rostoucí trendové linii a Fibo úrovni 50, kde by se mohlo rozhodnout o jeho dalším osudu.

Zdroj: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy