ECB ve výsledku trh příliš neovlivnila, analýza EUR/GBP

Včerejší zasedání evropské centrální banky sice přineslo volatilitu, ale nedokázalo pohnout trhem. Dnešní obchodní hodnoty jsou tak takřka stejné jako ty včerejší. ECB nepřišla s žádnou novinkou. Prudké posílení eura, které vydrželo jen chvilku, přišlo po prohlášení prezidenta ECB o stále hrozícím riziku deflace, cenová hladina by prý mohla v příštích měsících opět spadnout do negativního teritoria. Draghi si tak samozřejmě nechal otevřené dveře pro případné další uvolnění monetární politiky, nicméně nenaznačil, že by k tokovému kroku mělo dojít v brzké době. Rovněž uvedl, že měnové stimuly, které aplikuje ECB, potřebují čas, aby se v ekonomice začaly projevovat jejich pozitivní výsledky. Z tohoto důvodu lze předpokládat, že centrální banka zahájí vyčkávací taktiku a několik nejbližší zasedání banky proběhne bez změny měnové politiky.

Velmi klidně se obchodovalo na EUR/GBP, pomalý pár se nedočkal ani výrazně zvýšené volatility. Trh pokračuje v cestě na jih uvnitř trendového kanálu. V posledních dnech je však vidět velmi výrazné zpomalení výprodeje, což může značit snahy o korekci. Podle harmonického scénáře by trh měl atakovat Fibonacciho expanzi 100.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy