Doplnění technické analýzy o COT na kukuřici, dnešní fundamenty

V posledním díle mého týdenního videokomentáře jsem byl bez nejnovějšího COT reportu a více jsem se tak věnoval fundamentům a Volume Profile. Dnes je ovšem nový COT report připraven a já si pro detailnější rozbor vybral kukuřici.

 

Na fundamenty je dnes slabý den, zvýšenou volatilitu lze očekávat na měnových párech s britskou librou. Před parlamentním výborem svědčí guvernér Bank of England Mervyn King a několik členů Výboru pro měnovou politiku.

 

Kukuřice - ZC (FCORN)

COT index a Price Action

Kukuřice předvedla toto léto prudké pohyby způsobené špatným počasím v USA. Investoři a spekulanti tehdy vyvezli kukuřici z 360 až na 460 centů za bušl, aby vzápětí komodita oslabila zpět na původní cenu.

Nyní se komodita pohybuje na horní hraně předchozí dlouhodobé férové cenové oblasti a naznačuje možnost dalšího růstu. COT index (křivky dole v podgrafu) je vyhrocen na long, commercials tedy nakupují a na podobných úrovních kukuřice v minulosti skutečně následně posílila.

 

Velcí spekulanti

Velcí spekulanti jsou rozhodně net short, zároveň se však svých shortových pozic začínají zbavovat. Při pohledu na minulost je evidentní, že jsou na podobných hodnotách, ze kterých následoval růst.

Velcí hráči jsou připraveni poslat kukuřici otestovat vyšší hodnoty. Činí tak ovšem na ceně, která nenabízí dobrý poměr zisku k riziku. Nyní bude zapotřebí sledovat další cenový vývoj a změny v pozicích velkých spekulantů. Mnoho nám také dokáže napovědět poptávka, která je pro růst kukuřice prozatím příznivá.

------

Instrumentem týdne je USDJPY

------

Týdenní videokomentář technické analýzy - speciálně s Volume Profile

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy