Dolar zastavil své zisky, akciové trhy pokračují v růstu

Včerejší seance byla i navzdory chybějícím fundamentům poměrně volatilní a to především na devizovém trhu. Především korigoval svůj dosavadní výrazný nárůst americký dolar a vyčkává na dnešní data inflace, která pro něj budou zásadní. Do vývoje ostatních měnových párů však nepromluvil klesající dolar až tak výrazně jako například na trhu USDCAD, kde dokázala americký dolar korigovat až pod dlouhodobější oblast konsolidace. Naopak na trhu USDJPY dokázal americký dolar ještě více zpevnit poté, co několik dní nedokázal iniciovat další pohyb. Včera večer ve 23:00 zasedala novozélandská centrální banka, která nechala podle očekávání sazby beze změny, avšak trh NZDUSD rozhýbal především doprovodný komentář guvernéra centrální banky. Ten se vyjádřil k inflaci, která je nadále na nízkých úrovních kolem 1% a od začátku roku poměrně klesá, což není ideální prostředí pro centrální banku, aby zvyšovala úrokové sazby. K sazbám samotným řekl, že vidí stejnou pravděpodobnost zvýšení sazeb jako jejich snížení a novozélandský dolar tak prohloubil navzdory slabšímu americkému dolaru své ztráty od poloviny dubna. Z dalších fundamentů bylo zveřejněno americké PPI, které vykázalo za duben růst o 0,1%, ačkoliv se očekával růst o 0,2%. Za sebe se již příliš nekouká ropa, která se včera dostala nad 71 dolarů za barel a to především díky klesajícím zásobám ropy v USA. Ty klesly o 2,2 mil barelů a překonaly tak konsenzus -0,2 mil. barelů. Aktuálně se ropa pohybuje velmi blízko 72 dolarům a nyní by trhu mohla zmizet nervozita ohledně definitivního odstoupení USA od jaderné dohody s Iránem a přesunutí pozornosti zpět na zásoby ropy. Během dnešní seance budou zavřeny banky v Německu, Švýcarsku a Německu, tudíž lze čekat především na akciové trhu DAX obchodování na snížených objemech.

Dnešek bude na fundamenty bezesporu nejbohatší. Již v 10:30 bude zveřejněna průmyslová produkce v Británii. V 13:00 další důležité fundamenty z Británie v podobě zasedání britské centrální banky spolu s inflačním reportem, kde však nelze očekávat změnu v sazbách vzhledem k nedávným komentářům Marka Carneyho, který řekl, že se nechystá zvýšit sazby na dnešním zasedání především kvůli nižší inflaci a ne úplně pozitivnímu výhledu pro růst tamní ekonomiky. V 14:30 je na programu zveřejnění americké inflace.

Měnový pár NZDUSD je od poloviny dubna pod prodejním tlakem především kvůli výrazně silnějšímu americkému dolaru. Toho čekají dnes důležité výsledky inflace, které se mohou projevit na vývoji tohoto měnového páru. Trh NZDUSD se dostal pod 72,8% fibonacciho posloupnosti a zároveň pod klesající trendovou linii a výhled tedy zůstává nadále shortový. Právě úroveň 72,8% fibonacciho může posloužit jako rezistence při případném pohybu na vyšší úrovně, to stejné návrat ke klesající trendové linii.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti