Dolar v korekci pomohl akciovým indexům, posilovala také ropa

Včerejší seance nabídla zvýšenou volatilitu i díky několika fundamentům. Evropské akciové index znovu lehce ztrácely, zatímco americké indexy dokázaly během včerejší seance posilovat a to především díky americkému dolaru, který korigoval své dosavadní zisky. Během včerejší seance dostaly prostor k růstu i ostatní měny proti americkému dolaru. Na začátku dnešní seance je dolar opět silnější a vzhledem k nedostatku fundamentů z USA by si mohl udržet dosavadní tempo. Z včerejších fundamentů podpořily v růstu dolar nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, které klesly o 7 000 na 222 000. Dále byly zveřejněny kanadské maloobchodní tržby, ty nečekaně klesly o 0,8%, kdy se neočekávala vůči předchozímu měsíci žádná změna. Byli jsme také svědky zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB, kde jsme se však nedočkali žádných nových informaci jako v posledním zápisu a reakce trhů byla minimální. Nejzajímavějším fundamentem byla včerejší týdenní změna v zásobách ropy v USA. Během týdne se objevovaly zprávy, že by mohly zásoby výrazněji růst a ropa by se mohla nadále držet na nižších úrovních. Nakonec zásoby překvapivě klesly o 1,6 mil. barelů. Na to ropa reagovala posílením až nad 63 dolarů za barel. Dnes zatím ropa lehce ztrácí, ale zdá se, že nastartovala další růstový trend a mohla by postupně likvidovat dosavadní ztráty ze začátku měsíce.

Dnešní seance bude, co se týče fundamentů patřit mezi ty zajímavější. Kdy už v 11:00 bude zveřejněna inflace v Eurozóně. V 14:30 budou zveřejněny data inflace také z Kanady. V situaci kdy kanadský dolar čeká na nějaký impuls k potencionálnímu posílení.  

Zlato hlavně kvůli silnějšímu dolaru tento týden slábne. Včera dokázalo trochu posílit, když korigoval americký dolar a během dnešní seance se utvořila formace hlava ramena s neckline na úrovni 1334. Americký dolar však zatím nadále posiluje a bude záviset především na jeho vývoji, zda dokáže zlato trochu posílit.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.09.2018

16:25

Dnešnímu obchodování na finančních trzích chybí dostatek důležitějších fundamentů, které by ovlivnily dosavadní sentiment na finančních trzích. Většina trhů je ovlivněna včerejším rozhodnutím amerického prezidenta o nových clech na čínské dovozy, ačkoliv se akciové index dostaly z včerejšího prodejního tlaku.

Podrobnosti

18.09.2018

14:28

Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července.

Podrobnosti

18.09.2018

10:07

Americký dolar včera ztrácel, kvůli obavám z eskalace obchodních válek, konkrétně zavedení celních opatření na čínské dovozy.

Podrobnosti