Dolar silnější a nadále udává směr napříč všemi trhy

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty. Silnějšímu americkému dolaru již nedokázala odolávat ani ropa, která během dnešní seance pokračuje v lehké korekci.  Dále se nedaří komoditní měnám ani komoditám jako je zlato, stříbro apod. Na devizovém trhu je situace nadále stejná, kdy většina měn proti americkému dolaru ztrácí. Až na britskou libru, která dokázala na páru s americkým dolarem během včerejší seance posilovat. Může za to i dopolední zpráva o privilegovaném vstupu Velké Británie na evropský trh poté kdy již bude Brexit definitivní. Zprávu oznámilo několik zpravodajských agentur, stále však není podložena žádnými oficiálními stanovisky. To však stačilo libře, aby dokázala během včerejší seance posilovat. Z včerejších fundamentů žádný nedokázal ovlivnit finanční trhy. Německý index ZEW klesl trochu méně, než se očekávalo, ale reakce na DAXu nebyla nijak výrazná. DAX začal včera reagovat na slabší evropskou měnu a dokázal přidat pár desetin procent zisků.

Dnes budou zveřejněny podstatně zajímavější fundamenty jak během předchozích seancích. Již v 9:30 byly zveřejněny výsledky PMI z Francie a Německa. Výsledky byly trochu horší, což nemusí nutně předznamenávat recesi vzhledem k tomu, že evropská ekonomika nadále pracuje na historických maximech. V 10:30 bude zveřejněn růst mezd a v 15:15 report inflace z Velké Británie. Ve 20:00 bude zveřejněn zápis ze zasedání FEDu, kde by mělo být především potvrzeno zvýšení sazeb na příštím zasedání.

Britská libra jako jediná z měnové koše proti americkému dolaru dokázala posilovat. I přesto je na páru GBPUSD nadále silnější americký dolar, který by měl udávat tempo i nadále. Vzhledem k průběhu včerejší seance a nadále posilujícímu americkému dolaru dávají větší smysl obchody short.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.09.2018

15:54

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně.

Podrobnosti

24.09.2018

12:41

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Podrobnosti

21.09.2018

17:06

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Podrobnosti