Dolar prozatím zůstává silnější, indexy mírně korigují

Americký dolar si od konce minulého týdne udržuje pozitivní sentiment a prozatím posiluje na většině z měnových párů. Akciovým indexům se naopak příliš nedaří a korigují zisky z rekordních maxim. Ropa WTI včera odmítla ceny nad 58 dolary za barel.

Klidnější vstup do nového týdne za sebou mají devizové trhy, kdy si svou sílu z konce minulého týdne udržuje především americký dolar. Ten reagoval na lepší data z amerického trhu práce, když NFP rostl o 224 tisíc. Míra nezaměstnanosti sice mírně rostla na 3,7% a inflační tlaky nepotěšila ani stagnace tempa růstu mezd na 3,1%, ačkoliv se očekávalo zrychlení na 3,2%. Dolar i přesto dostal pod tlak například evropskou měnu, ta se drží těsně nad úrovní 1.12, kde jí pomáhají rostoucí sázky na snižování úrokových sazeb v USA. Nedaří se ani libře, ta na páru GBPUSD včera překonala low z minulého týdne a dnes dopoledne pokračuje v prodejní aktivitě.

Americké futures indexy očekávají dnešní projev Jerome Powella a prozatím zůstávají pod mírným tlakem prodejců. Hodně se mluví především o Deutsche Bank, která představila restrukturalizační plán, po kterém její akcie ztratily více jak 7%.

Na komoditním trhu zůstává začátkem týdne poměrně klid. Ropa WTI se od pátečního close příliš nevychýlila a osciluje kolem úrovně 58 dolarů za barel, kterou včera dokázali udržet krátkodobí prodejci. Palladium mezitím koriguje masivní červnové zisky, i přesto je velmi blízko rekordním maximům z března. Zlato se vinou silnějšího dolaru dostalo zpět pod úroveň 1400 dolarů.

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.10.2019

09:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

21.10.2019

15:11

Přehled nejzajímavějších fundamentů nadcházejícího týdne. Příliš zajímavých makrodat nadcházející týden nenabídne a investoři budou nadále především sledovat vývoj vyjednávání o brexitu, jelikož se o víkendu nepodařilo sjednanou dohodu schválit v britském parlamentu. 

Podrobnosti

21.10.2019

11:38

Britská libra dnes vůči americkému dolaru dál posiluje. Prozatímní pozitivní náladu lze sledovat i na akciových indexech.

Podrobnosti