Dolar po zápisu FOMC posiluje, analýza EUR/USD

Americký dolar má za sebou silnou noc. Po večerním zveřejnění zápisu ze zasedání bankovní rady americké centrální banky (FOMC) získal pevnou půdu pod nohama. Na měnovém páru s eurem dosáhl nového 3týdenního minima. Zápis se nesl v „holubičím“ tónu a přinesl velká očekávání pro příští měsíc. Podle většiny účastníků by k dalšímu zvýšení úrokových sazeb mělo dojít v příštím měsíci, pokud tedy ekonomiku nezaskočí nějaká nečekaná zpráva a bude pokračovat v druhém čtvrtletí konzistentním růstu. FOMC také uklidnila posluchače prohlášením, že finanční risk proudící z globálních trhů se snižuje.

Na EUR/USD se tvoří medvědí trendový kanál. Trh dosáhl na včera avizovanou podporu 1,12, u které momentálně osciluje. Nové minima tak na 4hodinovém grafu potvrdila sestupný trend. Nyní je potřeba jen pozorně sledovat, jak trh zareaguje na vzniklou divergenci na MACD. Nová prodejní příležitost by se měla objevit až po korekci současného výprodeje.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy