Dobrá U.S. data, dnešní earnings a zítřejší fundamenty

Na trhy dorazila pozitivní data z U.S., dobře si vedly i některé společnosti. Včerejší výprodej na americkém akciovém indexu tak prozatím v dnešní obchodní seanci nepokračuje.

Ve 14:30 byla zveřejněna data U.S. jádrových maloobchodních prodejů  za měsíc červenec, která pozitivně překvapila. Růst o 1.0 % předčil očekávání analytiků (0.4 %). Pozitivně dopadl také Filadelfský FED výrobní index, který neklesl o tolik, jak se předpovídalo. V návaznosti na fundamenty posílil americký dolarový index a na měnovém páru EURUSD jsme tak svědky prozatímního oslabování.

 

Earnings dál zmírňují nejistotu

Zatímco trhy zmítá nejistota ohledně vztahů mezi USA a Čínou nebo Čínou a Hongkongem, výsledky akciových firem pozitivně překvapují a nedovolují v dnešním premarketu pokračovat indexu SP500 ve včerejším pádu.

Americká maloobchodní společnost Walmart si v premarketu připisuje téměř 7 % poté, co reportovala své kvartální výsledky. Zákazníci utratili více než se předpokládalo a společnost zvýšila očekávání budoucích výdělků. Další společností, která reportovala své kvartální výsledky, byla největší Asijská akciová společnost Alibaba, ta si v premarketu připisuje 3,5 %.

 

 

Zítřejší fundamenty

V 11:00 dorazí na trhy data ohledně obchodní bilance v eurozóně.

Ve 13:00 bude zveřejněn měsíční report OPEC.

Ve 14:30 budou zveřejněna U. S. data změny počtu stavebních povolení. Jedná se o zřejmě nejdůležitější fundament zítřejší obchodní seance, stavební povolení je ukazatel poptávky na trhu s bydlením. Nejvyšší čísla jsme mohli vidět naposledy v dubnu 2018, od té doby panuje na daném ukazateli sestupná tendence.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti