Dobrá makroekonomickádata z USA na konec týdne – sladká tečka na závěr pro akcie a indexy

Ekonomický růst USA v posledním kvartále loňského roku sice zpomalil, avšak ne tak prudce, jak simysleli analytici.  Ti čekali jenom 0,4 procentnírůst po 0,7 procentech v prvním měření a po 2procentním růstu v třetímčtvrtletí. Podniky se pomaleji zbavovaly zásob, avšak to by mohlo zbrzdithospodářský výkon v tomto čtvrtletí, protože podniky budou poptávat méněnových objednávek. Zásoby ubraly z výsledného HDP jen 0,1 procenta oprotipůvodně uváděnému půl procentu. HDP v období od října do prosince na roční bázistoupl podle druhého měření o 1 procento. Výsledek překonal 90 procent odhadů dotázanýchanalytiků společností Reuters.

Spotřebitelská důvěrave Spojených státech v únoru posílila nad očekávání trhu a předběhla ipředběžný odhad, když index Michiganské univerzity mírně klesl na 91,7 bodu z 92,0bodu v lednu.

Na makroekonomické zprávy z USA reagují pozitivněakciové indexy, které rozšířily zisky z tohoto týdne, stejně jako americkýdolar. Roste také ropa o více než 4 procenta na 4týdenní maximum.

Na konec týdne vám posíláme dlouhodobější graf Dow Jonse,kde by se na týdenním grafu mohla vytvořit býčí divergence, která bysignalizovala test předchozích maxim. Budeme sledovat další vývoj.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy