Dnešní fundamenty jsou známy. Jaké trhy se oplatí sledovat?

 

Ve včerejších odpoledních hodinách byla zveřejněna data US indexu produkčních cen PPI za měsíc září. Přesto, že nová čísla dopadla negativně, analytici neočekávali takový propad, americký dolar krátce po zveřejnění posílil.

V hledáčku investorů bude nyní míra inflace a náznaky Fedu na další snižování úrokových sazeb. Americká ekonomika tak znovu pociťuje následky dlouhotrvající obchodní války USA s Čínou, které se projevila v několika reportech i v minulém týdnu.

FUSD, M30

 

Dnešní fundamenty

V 16:00 zveřejní statistický úřad ve Spojených státech report JOLTs. Trh práce zůstává v USA silný a investoři budou chtít tuto podporu vidět i v dnešním reportu. Trhy mohou být v době zveřejnění více volatilní, především pak měnové páry s americkým dolarem nebo americké akciové indexy.

Půl hodiny po zveřejnění reportu JOLTs se od agentury EIA dozvíme týdenní změnu zásob US ropy. Analytici očekávají další růst zásob ropy, a to o 1,413 milionů barelů. Kromě ropy budou zveřejněny i zásoby a produkce dalších ropných destilátů.

O další půl hodiny později (v 17:00) bude mít již třetí den za sebou proslov šéf Fedu Jerome Powell.

Ve 20:00 se do trhů dostane fundament zvaný FOMC Meeting Minutes, tedy zápis z posledního zasedání. Fundament sám o sobě nemívá veliký vliv na trhy, ale záleží, zda investory něčím překvapí či nikoliv.

 

Při pohledu na dnešní fundamenty bude zajímavé sledovat chování amerického akciového indexu SP500 a ropy.

US500, H4

Po špatných datech US ekonomiky z minulého týdne se trh US500 prozatím nedokázal oklepat. Navrátil se do předchozí oblasti hodnoty a čeká na další zprávy (nová data, komentář Powella, jednání USA x Čína).

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy