Bližší pohled na dnešní fundamenty a situace na indexu SP500

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

 

Ve 14:30 proudily do trhů fundamenty z Kanady a zvýšená volatilita se projevila i na měnovém páru USDCAD. Ten oslabil na týdenní low díky vesměs pozitivním datům inflace (CPI).

USDCAD, M30

 

 

V 16:00 byla reportována čísla změny anualizovaného počtu prodeje stávajících bytových domů v US. Prodej stávajících domů je jedním z klíčových ukazatelů celkové ekonomické síly a pozitivní data (vysoká nebo vyšší než očekávaná) jsou pro americký dolar pozitivní.

Hodnota 5.42M předčila očekávání analytiků i předchozí výsledek za měsíc červen. Trhy na zprávu zatím příliš nereagují a zřejmě se již připravují na večerní fundament ve 20:00.

 

Ropa WTI se vrátila zpět do daily trianglu a aktuálně se obchoduje za 56.7 dolarů za barel. Kolem této ceny se trh pohybuje už delší dobu a lze ji vnímat jako férovou. Více o další cenotvorbě napoví večerní FOMC meeting, který může ovlivnit nejen měny, ale i komodity a indexy.

Ropa WTI, Daily

 

Index SP500 dnes otevřel v zelených číslech a smazal včerejší ztráty. Do dnešních 20:00 lze očekávat pohyb do strany a úpravy pozic velkých hráčů.

SP500, M30

Trhy jsou nastaveny na další snižování úrokových sazeb, a to minimálně o 25 bazických bodů. Jakákoliv jiná hodnota může s trhem silně zahýbat.

Index rostl v premarketu díky pozitivním výsledkům amerických firem, některé si připisují i téměř 20 %, jako je Target Corporation (TGT).

 

Dnešní fundamenty

V 16:30 se jako každou středu dozvíme změnu zásob US ropy.

Ve 20:00 je naplánován FOMC meeting minutes, který bude pravděpodobně tím nejdůležitějším fundamentem tohoto týdne. Jedná se o zápis ze zasedání americké centrální banky, její postoj k měnové politice a plánované kroky ve změnách úrokových sazeb. Právě téma úrokových sazeb bude investory velmi zajímat. Může za to mimo jiné i komentář guvernéra Powella, který poslední snížení úrokových sazeb označil za ojedinělé a že se nejedná o nový trend snižování sazeb.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy