Dnes zasedání Bank of Canada

Včerejší seance nenabídla žádné větší vzrušení a trhy zůstaly relativně v klidu. Akciové indexy dál udržují své zisky, přičemž americký akciový index Dow Jones pokořil další historickou úroveň 26 000 USD. Včerejší výsledky z Velké Británie nenabídly očekávané zvýšení volatility a poté co na páru GBPUSD libra lehce ztrácela, dokázala své zisky opět získat zpět. Trh EURUSD dnes ráno obchodoval nad úrovní 1,23, kde již euru došla pára a zkorigoval zpět do předešlé rotace. Americký dolar dnes ráno lehce posiluje na většině měnových páru, poté co Americký akciový index atakoval více jak 3 leté low.

Dnes očekáváme poněkud více volatility na trzích. A to především díky několika zajímavým fundamentům. V 11:00 bude vyhlášena revize inflace v Eurozóně, což by nemělo mít zásadní dopad na trhy. V 15:15 meziměsíční výsledky průmyslové produkce z USA. Nejdůležitější zprávou dne je zasedaní Kanadské centrální banky v 16:00, kde by mělo být rozhodnuto o zvýšení úrokových sazeb na 1,25%. To však trh očekává a větší váhu by měla mít tisková konference Bank of Canada v 17:15, kde by se mělo rozhodovat o dalším několikanásobném zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.

Trh EURUSD po odmítnutí cen nad úrovní 1,23 a posilujícím dolaru na většině měnových párů, může dnes nabídnout korekci. Důležité také bude sledovat vyvíjející se politickou situaci v Německu, která může během dnešní seance zahýbat eurem. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti