Dnes zasedání Bank of Canada

Včerejší seance nenabídla žádné větší vzrušení a trhy zůstaly relativně v klidu. Akciové indexy dál udržují své zisky, přičemž americký akciový index Dow Jones pokořil další historickou úroveň 26 000 USD. Včerejší výsledky z Velké Británie nenabídly očekávané zvýšení volatility a poté co na páru GBPUSD libra lehce ztrácela, dokázala své zisky opět získat zpět. Trh EURUSD dnes ráno obchodoval nad úrovní 1,23, kde již euru došla pára a zkorigoval zpět do předešlé rotace. Americký dolar dnes ráno lehce posiluje na většině měnových páru, poté co Americký akciový index atakoval více jak 3 leté low.

Dnes očekáváme poněkud více volatility na trzích. A to především díky několika zajímavým fundamentům. V 11:00 bude vyhlášena revize inflace v Eurozóně, což by nemělo mít zásadní dopad na trhy. V 15:15 meziměsíční výsledky průmyslové produkce z USA. Nejdůležitější zprávou dne je zasedaní Kanadské centrální banky v 16:00, kde by mělo být rozhodnuto o zvýšení úrokových sazeb na 1,25%. To však trh očekává a větší váhu by měla mít tisková konference Bank of Canada v 17:15, kde by se mělo rozhodovat o dalším několikanásobném zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.

Trh EURUSD po odmítnutí cen nad úrovní 1,23 a posilujícím dolaru na většině měnových párů, může dnes nabídnout korekci. Důležité také bude sledovat vyvíjející se politickou situaci v Německu, která může během dnešní seance zahýbat eurem. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti