Dnes zasedání Bank of Canada

Včerejší seance nenabídla žádné větší vzrušení a trhy zůstaly relativně v klidu. Akciové indexy dál udržují své zisky, přičemž americký akciový index Dow Jones pokořil další historickou úroveň 26 000 USD. Včerejší výsledky z Velké Británie nenabídly očekávané zvýšení volatility a poté co na páru GBPUSD libra lehce ztrácela, dokázala své zisky opět získat zpět. Trh EURUSD dnes ráno obchodoval nad úrovní 1,23, kde již euru došla pára a zkorigoval zpět do předešlé rotace. Americký dolar dnes ráno lehce posiluje na většině měnových páru, poté co Americký akciový index atakoval více jak 3 leté low.

Dnes očekáváme poněkud více volatility na trzích. A to především díky několika zajímavým fundamentům. V 11:00 bude vyhlášena revize inflace v Eurozóně, což by nemělo mít zásadní dopad na trhy. V 15:15 meziměsíční výsledky průmyslové produkce z USA. Nejdůležitější zprávou dne je zasedaní Kanadské centrální banky v 16:00, kde by mělo být rozhodnuto o zvýšení úrokových sazeb na 1,25%. To však trh očekává a větší váhu by měla mít tisková konference Bank of Canada v 17:15, kde by se mělo rozhodovat o dalším několikanásobném zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.

Trh EURUSD po odmítnutí cen nad úrovní 1,23 a posilujícím dolaru na většině měnových párů, může dnes nabídnout korekci. Důležité také bude sledovat vyvíjející se politickou situaci v Německu, která může během dnešní seance zahýbat eurem. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti