Dnes zasedání Bank of Canada

Včerejší seance nenabídla žádné větší vzrušení a trhy zůstaly relativně v klidu. Akciové indexy dál udržují své zisky, přičemž americký akciový index Dow Jones pokořil další historickou úroveň 26 000 USD. Včerejší výsledky z Velké Británie nenabídly očekávané zvýšení volatility a poté co na páru GBPUSD libra lehce ztrácela, dokázala své zisky opět získat zpět. Trh EURUSD dnes ráno obchodoval nad úrovní 1,23, kde již euru došla pára a zkorigoval zpět do předešlé rotace. Americký dolar dnes ráno lehce posiluje na většině měnových páru, poté co Americký akciový index atakoval více jak 3 leté low.

Dnes očekáváme poněkud více volatility na trzích. A to především díky několika zajímavým fundamentům. V 11:00 bude vyhlášena revize inflace v Eurozóně, což by nemělo mít zásadní dopad na trhy. V 15:15 meziměsíční výsledky průmyslové produkce z USA. Nejdůležitější zprávou dne je zasedaní Kanadské centrální banky v 16:00, kde by mělo být rozhodnuto o zvýšení úrokových sazeb na 1,25%. To však trh očekává a větší váhu by měla mít tisková konference Bank of Canada v 17:15, kde by se mělo rozhodovat o dalším několikanásobném zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.

Trh EURUSD po odmítnutí cen nad úrovní 1,23 a posilujícím dolaru na většině měnových párů, může dnes nabídnout korekci. Důležité také bude sledovat vyvíjející se politickou situaci v Německu, která může během dnešní seance zahýbat eurem. 

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti