Dnes budou trhy vyčkávat na výsledky z amerického trhu práce

Včerejší seance byla zajímavá především na akciových trzích v USA. Ty nejprve razantně ztrácely, kdy mimo probíhající výsledkovou sezonu měly své slovo obchodní vyjednávání mezi USA a Čínou. Ty zatím stále trvají, kdy se obě strany snaží najít optimální řešení, aniž by došlo k vyhrocení situace kolem obchodních válek. Donald Trump poslal v týdnu do Číny svého zástupce, který by měl vyjednat lepší obchodní dohodu pro USA. Na forexovém trhu jsme nebyli svědky výraznější změny sentimentu, kdy americký dolar lehce posiloval před dnešním vyhlášením reportu NFP. Nervózní situace na americkém akciovém trhu využil japonský jen, který začal lehce posilovat po razantních ztrátách z druhé poloviny minulého měsíce. Během včerejší seance jsme také byli svědky zveřejnění několika zajímavých fundamentů. Včetně zveřejnění obchodní bilance v USA a Kanadě, které obě dopadly negativně. Zajímavější byl odhad růstu inflace v EU. Ten totiž předpokládá, že inflace opět výrazně zpomalila z 1,3% na 1,2%. V případě jádrové inflace bylo zpomalení mnohem výraznější, kdy zpomalila z 0,9% na 0,7%. To je nejpomajší růst inflace za posledních 13 měsíců a zároveň méně než očekávali analytici, kteří očekávali, že se inflace nezmění. Výsledky rozhodně nepotěší ECB, kdy slabší data v kombinaci s globálními riziky mohou ublížit poptávce a důvěře. Zároveň pokud nezačne inflace růst a v květnu se jádrová nedostane nad 1%, lze vyloučit ukončení kvantitativního uvolňování na konci letošního září. Mezitím opět posilovala ropa, kde stále panují především obavy z amerických sankcí na Irán.

Dnes brzy ráno byl zveřejněn zápis ze zasedání Australské centrální banky, na který zareagovali investoři na australském dolaru pozitivně, když banka změnila odhad pro inflaci a nezaměstnanost. Dopoledne bylo zveřejněno PMI za sektor služeb pro několik států eurozóny. Zde dopadly výsledky trochu hůř jak ve výrobním sektoru dříve v týdnu. Nejhůře dopadlo Německo, které se dostalo na 53 bodů, což je nejníže od konce roku 2016. Dnes čekají důležité výsledky americkou ekonomiku, kdy budou zveřejněny data z trhu práce včetně NFP repotu, růstu mezd a nezaměstnanosti.

Na rozdíl od amerického akciového trhu, německému akciovému indexu DAX se celkem daří. Ten již vymazal přes polovinu ztrát z masivního výprodeje ze začátku roku a drží se v střednědobém rostoucím kanálu. Dále mě budou zajímat reakce na úrovně fibonacciho posloupnosti a případné přiblížení k horní nebo dolní hraně trendového kanálu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti