Dlouhodobý výhled pro EUR/USD: Bude se historie opakovat?

Na týdenním grafu eurodolaru se s pravidelností zopakovaly trendové pohyby v dvou paralelních trendových kanálech, které nám pomáhají definovat aktivitu na hlavním měnovém páru a stanovit alespoň základní hranice pohybu. V hlavních trendových kanálech následně vidíme dílčí pohyby růstu a poklesu.

První trendový kanál ohraničoval pohyb eurodolaru od března do října 2015. Rozsah pohybu eurodolaru je od roku 2015 jasně definován maximem 1,1450 a minimem 1,0500. V říjnu 2015 se měnový pár propadl o úroveň níž (do 2. trendového kanálu) a zamířil rovnou k minimu 1,0500. Předchozí spodní hrana kanálu, jež tvořila support, se stala v období od října 2015 do června 2016 rezistencí. Eurodolar se opět v druhém kanálu vyšplhal od dna k maximu 1,1450, po čemž opustil i druhý trendový kanál a opět spadl o úroveň níž.

Kdyby se měla historie a pohyby na hlavním měnovém páru opakovat, byl by nyní pravděpodobný pokles k minimu 1,050. Pohyb v předchozích dvou kanálech trval přibližně 7 měsíců v každém z nich. Pokud se i potřetí vytvoří na trhu podobný trendový kanál, pak by v něm měl eurodolar setrvat do ledna příštího roku s tím, že by se měl zopakovat pohyb k minimu 1,0500 a pak zase k maximu 1,1450. U posledního, zatím tvořícího se trendového kanálu, máme jasně definovanou úroveň rezistence, která představuje předchozí dolní ohraničení kanálu (2. kanál), avšak dolní hrana kanálu zatím není jasně definována. Ta vznikne, až když dosáhne EUR/USD minima 1,0500 a začne stoupat nahoru. 

Autor: Michala Moravcová

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy