Desetileté výnosy nad 3,10%, britská libra zpevňuje

Máme za sebou poměrně zajímavou seanci na finančních trzích, především pak opět na devizových trzích, které opět ovlivnil růst desetiletých výnosů. Ty se již dostaly na 3,1% a v následujících několika dnech bude velmi zajímavé sledovat, jakým tempem budou dále výnosy růst a pokud se dostanou k 3,2%, což by byla úroveň, která by mohla znervóznit investory na akciových trzích. Americký akciový trh zatím pokračuje ve zpevňování především díky pozitivnímu výhledu pro největší ekonomiku světa. Včera dokázala zpevnit také britská libra, díky zprávám ohledně pokroku vyjednávání ohledně Brexitu. Dle reportu Británie vyjádřila touhu zůstat součástí celní unie a to déle než se původně plánovalo přes rok 2021. Poměrně pozitivní zpráva pro britskou libru však vrhá stín na celkové vyjednávání ohledně Brexitu, které podle všeho neprobíhá tak hladce jak si přála Theresa Mayová a Británie zůstává nadále závislá na Evropské unii. Ropa mezitím posílila nad 71 dolarů za barel a vzhledem k včerejšímu poklesu amerických zásob ropy o 1,4 mil. barelů se dnes můžeme dočkat atakování úrovně 72 dolarů za barel. Evropské trhy včera vylekala zpráva ohledně sestavování populistické vlády v Itálii, která připravuje návrh pro EU, kde chtějí požádat ECB o odpuštění dluhu ve výši 250 miliard EUR. Zpráva se dotkla i devizových trhů, kde evropská měna prohloubila svůj propad a dostala se dokonce pod úroveň 1.18. Z včerejších fundamentů žádné výrazněji nepřekvapily finanční trhy. Inflace v EU se setkala s očekáváním a rostla o 1,2%, jádrová inflace rostla o 0,7% a nadále tedy zůstává pod 2% inflačním cílem a drží zpět ECB od utahování měnové politiky.

Australský dolar dokázal během včerejší seance zpevnit proti americkému dolaru, ale i dnes ráno pokračoval v ziscích díky pozitivním zprávám z australského trhu práce. Zaměstnanost zde rostla o 22,6 tis. (odhad 19,8 tis.). Míra nezaměstnanosti však stoupla z 5,5% na 5,6%. Z dnešních fundamentů to byl však ten nejzajímavější, dále nás čekají standartní žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA, nebo Filadelfský Fed Index.

Trh s komoditami pokračuje v posledních dnech v korekci především díky rostoucím výnosům a s tím zpevňujícím americkým dolarem. Aktuálně trh se zlatem testuje rostoucí trendovou linii, která je supportem a zároveň konfulencí s fibonacciho úrovní 61,8%. Dlouhodobě zlato pokračuje v rostoucím trojúhelníku s rezistencí na úrovni 1355. Od té se trh opět odrazil na nižší úrovně a pod 1300 dolarů a důležitý bude především vývoj na americkém dolaru.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti

23.05.2018

10:14

Americký dolar zažil seanci jako na houpačce, kdy dopoledne začal ztrácet a během americké seance začal opět zpevňovat a své ztráty si vzal opět zpět. Podobný vývoj byl k vidění i na ostatních devizových trzích v páru proti americkému dolaru.

Podrobnosti