Denní analýzy

11.12.2018

10:25

Ranní analýza: Dolar je začátkem týdne opět silnější, dnes data z britského trhu práce

Začátek týdne se opět nesl v nervózním duchu. Na devizových trzích výrazně ztrácela libra a táhla sebou i ostatní měny proti americkému dolaru. Podobně na tom byly akciové indexy, které opět ovládli prodejci, nakonec však dokázaly část ztrát zkorigovat.

Chci číst

10.12.2018

17:07

Přehled dne: Britská vláda odložila zítřejší hlasování o brexitu

Britská libra dnes opět výrazně ztrácí kvůli novým zprávám o brexitu. Americký dolar začátkem týdne zpevňuje a většině z dolarových měnových párů. Indexy jsou opět pod prodejním tlakem, stejně tak ropa.

Chci číst

10:40

Ranní analýza: Akciové indexy zůstávají nervozní

Konec minulého týdne přinesl výsledky z amerického a kanadského trhu práce, které rozvlnily devizové trhy. OPEC odsouhlasil produkční politiku na příští rok. Americký dolar dnes navazuje na pátek a začátkem seance mírně ztrácí.

Chci číst

07.12.2018

16:55

Přehled dne: Kanadský dolar spolu s ropou zpevňují

Americká data NFP rozvlnila měnové páry s americkým dolarem, nejvíce z toho však vytěžil kanadský dolar. Akciové indexy ve většině případů konsolidují. OPEC se předběžně dohodl na produkčních škrtech pro rok 2019 a cena ropy roste.

Chci číst

13:54

Británie možná ani nemusí opustit EU

Příští týden se v britském parlamentu koná hlasování o důvěře v dohodu o brexitu mezi Británií a EU. Theresa Mayová varovala, že je ve hře stále možnost, že Británie unii vůbec neopustí. Již začátkem týdne řekl hlavní advokát Soudního dvora EU Campos Sánchez-Bordona, že Británie může své oznámení o odchodu z unie jednostranně stáhnout.

Chci číst

10:00

Ranní analýza: Indexy dokázaly většinu ztrát umazat, dnes americké NFP

Americký dolar včera mírně korigoval v reakci na klesající výnosy z amerických dluhopisů. Akciové indexy včera večer i přes výrazný prodejní tlak dokázaly umazat většinu ztrát. Ropa stále čeká na oficiální vyjádření o produkčních škrtech.

Chci číst

06.12.2018

16:39

Přehled dne: Klesající výnosy dostaly dolar opět pod tlak, indexy i ropa ztrácí

Výnosy z amerických dluhopisů dále klesají a americký dolar pod jejich tíhou dnes výrazně ztrácí. Akciové indexy dnes prohloubily své ztráty, kde hlavní zprávou je stále zadržení finanční ředitelky společnosti Huawei. Ropa v reakci na zasedání OPECu o produkčních škrtech ztrácí.

Chci číst

15:38

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla.

Chci číst

11:00

Ranní analýza: Indexy opět pod tlakem, dnes rozhoduje OPEC o produkční politice

Indexy dnes ráno pokračují v prodejní aktivitě a navázaly tak na pondělní seanci, jelikož včera byla burza v USA zavřena. Na devizových trzích dnes ráno mírně posiluje opět americký dolar a dnešní seanci tak začal pro změnu zpevňováním.

Chci číst

05.12.2018

17:09

Přehled dne: Bank of Canada ponechala sazby beze změny, kanadský dolar ztrácí

Dnes jsou v USA zavřené banky kvůli pohřbu bývalého amerického prezidenta Bushe staršího, postrádáme tedy výraznější pohyby způsobené objemy z USA. Bank of Canada dnes na svém zasedání nechala sazby beze změny a kanadský dolar oslabuje.

Chci číst

15:01

Propad ropy možná našel své dno

Našel propad ropy své letošní dno? Vše naznačuje tomu, že ano. Alespoň se tak dá usuzovat podle sentimentu, který se na ropě začíná pomalu měnit k lepšímu. Čtvrteční zasedání OPECu bude stěžejní pro budoucnost ceny ropy a produkční politice kartelu příští rok.

Chci číst

10:12

Ranní analýza: Indexy pod dalším výprodejem, dolar je opět silnější

Akciové trhy se dále bojí poklesu výnosů z amerických dluhopisů a za včerejší seanci je opět výrazněji v červených číslech. Výrazně volatilní seanci nabídly také devizové trhy, kde dolar zopakoval pondělní scénář, pro změnu však zakončil seanci v zisku.

Chci číst