Denní analýzy

18.12.2018

14:51

Technická analýza EUR/USD

Od dnešního rána americký dolar značně klesal. Na indexu amerického dolaru se cena dostala až na cenu 96.140. Trh se dostal až do zony supportu, kde bylo velké množství objednávek a trh na to zareagoval rostoucí tendencí.

Chci číst

14.12.2018

14:36

Mayová odjíždí z Bruselu s prázdnou

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Chci číst

10:32

Ranní analýza: EURUSD padá pod 1.13, dnes maloobchodní prodeje v USA

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Chci číst

13.12.2018

17:19

Přehled dne: Zasedání ECB rozvlnilo trhy, banka ukončila QE

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Chci číst

15:38

Apple, Aplhabet a Facebook jsou od začátku roku ve ztrátě

Akcie technologických společností, které si získaly za posledních pár let na popularitě, nyní částečně stály za výprodeji na akciových trzích kvůli jejich obrovské kapitalizaci. Skupina technologických akcií FAANG v loňském roce neporazitelně rostla a pro investory tvořila základ jejich portfolia.

Chci číst

10:07

Ranní analýza: Dolar mírně koriguje své zisky, dnes zasedá ECB

Americký dolar během včerejší seance korigoval své dřívější zisky a nijak mu nepomohlo odpolední zveřejnění růstu americké inflace. Akciové indexy k večeru opět korigovaly dřívější zisky podpořené pozitivními zprávami z Číny. Ropa WTI opět testuje úrovně kolem 50 dolarů za barel.

Chci číst

12.12.2018

17:02

Přehled dne: Americká jádrová inflace zrychlila na 2,2%, indexy opět mírně zpevňují

Pro změnu klidnější seance, kdy na devizových trzích koriguje své včerejší zisky americký dolar a dává tak prostor pro posílení ostatním měnám. Akciové trhy mírně rostou a opět je posilují pozitivní zprávy z Číny týkající se obchodního sporu s USA.
Chci číst

15:24

Produkce OPECu v listopadu kvůli Iránu klesla

Ropnému kartelu OPEC v listopadu klesla produkce pod 33 mil. barelů denně. Pravidelný report kartelu poukázal na pokles produkce v Iránu a výrazný nárůst v Saudské Arábii. Report byl zveřejněn pouze několik dní po zasedání kartelu ve Vídni, kde bylo rozhodnuto o produkční politice na následujících 6 měsíců.

Chci číst

13:48

Příležitosti na TOP 3 instrumentech

Ropa, SP500, nebo EURUSD - trhy, které zřejmě každý obchodník někdy analyzoval. Z dlouhodobějšího i krátkodobějšího časového rámce lze nalézt zajímavé oblasti podpory a odporu.

Chci číst

10:27

Ranní analýza: Dolaru pomohl růst amerických výnosů, dnes americká inflace

Americký dolar včera díky růstu amerických výnosů z dluhopisů vystoupal velmi blízko letošním maximům. Akciové indexy k večeru smazaly odpolední ztráty podpořené pozitivní zprávou o vývoji obchodního sporu mezi USA a Čínou. Do zelených čísel se opět vrátila ropa.

Chci číst