Denní analýzy

13.04.2018

16:45

Ropa má nakročeno k dalšímu velmi ziskovému týdnu v tomto roce

Ropa má namířeno na největší týdenní zisk od července 2017. To vše uprostřed rostoucích obav z možného přerušení dodávek, což může výrazněji ovlivnit klesající globální nadbytek.
Chci číst

10:07

Trump uklidnil finanční trhy, fundament v Eurozóně se začíná zhoršovat

Včerejší seance byla nakonec poměrně volatilní a to navzdory nedostatku důležitých fundamentů. Dočkali jsme se však několika fundamentů, které měly dopad na vývoj finančních trhů. Opět byl v ohnisku pozornosti Donald Trump a jeho Twitter.

Podrobnosti

12.04.2018

16:29

Americký dolar začíná posilovat, euro v korekci

Americký dolar začal dnes výrazně posilovat, poté co se situace mezi USA a Sýrií trochu uklidnila. Sentiment na trzích se vzpamatoval, když Donald Trump zmírnil své výhružky ohledně vojenských akcií v Sýrii.

Chci číst

10:16

Ropa atakuje více jak 3-letá maxima

Včerejší seance byl především v očekávání odpoledního vyhlášení dat inflace v USA. Ty nakonec nijak nepředčily očekávání a reakce na trzích tomu i odpovídala. Inflace v USA rostla z 2,2% na 2,4%, jádrová rostla z 1,8% na 2,1%. Projekce FEDu odhaduje, že jádrová inflace by měla koncem roku stagnovat kolem úrovně 1,9%, což by při aktuálním tempu přestřelilo cíl.

Podrobnosti

11.04.2018

15:51

Inflace dokázala naplnit očekávání a ocitla se nad 2% cílem

Dnes v 14:30 byly zveřejněny výsledky americké inflace. Ty i přes výrazný nárůst očekávané inflace nepřekvapily a nakonec se setkaly s očekáváním. FED se již dříve zmínil, že musí přehodnotit modely predikující růst inflace, které se ukázaly jako nefunkční.

Chci číst

10:17

Trhy si udržují pozitivní sentiment, dnes výsledky inflace v USA

Většina trhů si během včerejší seance dokázala udržet své pozice. Pozitivní sentiment z pondělní seance se tedy nakonec přenesl i do té úterní a trhy pokračovaly ve svých předchozích ziscích, především měny v koši proti americkému dolaru, který ztrácí již třetí den v řadě.

Podrobnosti

10.04.2018

15:55

Ohlédnutí za prvním kvartálem roku 2018

První kvartál roku 2018 přinesl mnoho zajímavých událostí, které se projevily i do vývoje finančních trhů. Co se týče globální ekonomiky jako takové, zásadní změny jsme se nedočkali, přičemž všechny instituce a centrální banky očekávají pokračování expanze.

Chci číst

10:52

Čínský prezident pomohl na trzích býkům, dolar ztrácí

Včerejší seance postrádala důležité makroekonomické zprávy a trhy byly přívětivější pro technické obchodníky. Celkový sentiment nakonec ovládl americký dolar, ten díky včerejším ztrátám kompletně vymazal zisky z minulého týdne a opět ztrácí.

Podrobnosti

09.04.2018

10:39

Nervózní týden je za námi, ropa opět pod 63 dolary

Máme za sebou celkem nervózní týden na akciových trzích, který nakonec neskončil tak ztrátově jak by se mohlo na první pohled zdát. Především šlo o akciové indexy v USA, které ukončily týden ve ztrátě maximálně 2%.

Chci číst