Denní analýzy

06.02.2019

16:56

Přehled dne: Devizové trhy pouze konsolidují, večer bude mít projev Powell

Dnešní seance na devizových trzích se nezařadí mezi ty nejvolatilnější. Většina měnových párů pouze konsoliduje v užším obchodním pásmu. Podobný vývoj dnes lze pozorovat také na akciových indexech, zatímco ropa pokračuje v odepisování svých zisků.

Chci číst

15:24

Německá ekonomika vykazuje další špatná čísla

V Německu se začínají střádat špatná data z domácí ekonomiky. Pokud se bude sentiment dále zhoršoval, tak ekonomika pravděpodobně vykáže za rok 2019 jeden z nejpomalejších růstů za poslední roky. 

Podrobnosti

10:22

Ranní analýza: Australský dolar vymazal včerejší zisky, EURUSD pod 1.14

Australský dolar dnes otočil v reakci na komentáře guvernéra RBA. Na ostatních devizových trzích zůstává silnější americký dolar. Silnější zůstává také akciový trh, který neopouští pozitivní sentiment. Ropa WTI se obchoduje za méně jak 54 dolarů.

Podrobnosti

05.02.2019

17:11

Přehled dne: Libra dnes ztrácí v reakci na horší data z ekonomiky

Britská libra začíná odepisovat zisky ze začátku roku v reakci na horší data z ekonomiky. Na ostatních měnách se dosavadní sentiment nezměnil. Na včerejší růstovou seanci navázaly akciové indexy a dnes opět rostou. Ropu neopouští volatilita, nicméně bez výraznějšího trendu.

Chci číst

16:23

Technická analýza na trh stříbra

Drahým kovům se vstup do nového roku celkem vydařil. Stříbru se podařilo zpevnit na nejvyšší úrovně od července minulého roku, zlato zpevnilo dokonce ještě výrazněji a to na úrovně dubna minulého roku.

Podrobnosti

15:29

Kam zmizely problémy Evropy?

Jeden z největších problému Evropy v roce 2018 byl italský rozpočet a zadlužení italské vlády. Při pohledu na vývoj finančních trhů v Evropě se zdá, že největší problém Evropy někam zmizel. Alespoň tak lze usuzovat z vývoje italských akcií a dluhopisů, které na tom nejsou od začátku roku nijak zle.

Podrobnosti

10:04

Ranní analýza: Australský dolar v reakci na zasedání RBA silnější, indexům se opět daří

Vstup do nového týdne proběhl v klidnějším tempu. Na devizových trzích se dnes ráno daří především australskému dolaru a to díky zasedání RBA. V zelených číslech se nakonec včera podařilo uzavřít většině z akciových indexů. Ropa WTI přes volatilnější seance nakonec ztratila přes 50 centů.

Podrobnosti

04.02.2019

17:11

Přehled dne: Ropa ztrácí své zisky, dolar i libra rostou

Začátkem nového týdne zpevňuje americký dolar a podařilo se mu zlikvidovat ztráty z minulého týdne, které zapříčinilo zasedání FEDu. Novinky kolem brexitu dnes pozitivně zasáhly vývoj na britské libře. Akciové indexy dnes pokračují v konsolidaci z minulého týdne a ropa ztrácí páteční zisky a je pod prodejním tlakem.

Chci číst

10:41

Ranní analýza: Ropa WTI je zpět nad 55 dolary, dolar mírně zpevňuje

Konec minulého týdne trhy ve většině případů nějak dohráli do konce bez výraznější změny dosavadního sentimentu. Data z amerického trhu práce nepomohla výrazněji ani americkému dolaru, ani akciovému trhu. Dařilo se především ropě, ta se usadila nad 55 dolary za barel.

Podrobnosti

01.02.2019

16:18

Přehled dne: Data z trhu práce dolaru příliš nepomohly, inflace v eurozóně dále zpomaluje

Konec týdne nakonec přinesl na devizové trhy trochu vzrušení a to díky zveřejnění dat z amerického trhu práce. Akciové indexy dnes zatím pouze konsolidují a udržují si tak zisky z včerejší seance. Ropa využívá příznivého fundamentu a roste zpět nad 54 dolarů za barel.

Chci číst

15:18

Ropa má za sebou nejlepší leden v historii

Ropa WTI za první měsíc v roce 2019 rostla o více jak 18% a zaznamenala tak nejlepší měsíc leden v historii. Ropě se podařilo stabilizovat její cenu poté, co 3 měsíce po sobě ztrácela.

Podrobnosti

10:37

SPECIÁL: Bossa rozhovor s úspěšným traderem Petrem K.

Rozhovor s úspěšným traderem Petrem K., jehož mottem je: “Bez bolesti není radosti, bez rizika není zisku“

Petr K. prozrazuje, co stojí za jeho úspěšným obchodováním.

Podrobnosti

10:30

Ranní analýza: Dolaru se daří likvidovat část ztrát, dnes americká data NFP

Na devizových trzích se včerejší seance poměrně vydařila americkému dolaru díky pozitivním datům z amerického trhu s bydlením. Dařilo se také akciovým indexům, které včera navázaly na středeční seanci. Ropa WTI včera odmítla ceny nad 55 dolary za barel a pro změnu mírně ztrácela.

Podrobnosti

31.01.2019

10:49

Co je to trend a jak ho poznat

Někdo si jistě ťuká na čelo a ptá se proč se zabývat tak primitivní věcí jako je určení trendu. Jenže pakliže jsme trendoví obchodníci a víme, že okolo 80% času jde trh do strany, tak se nám může hodit informace kdy raději do trhu nevstupovat, nebo naopak kdy zbystřit a být připraven na nějaký trendový pohyb.

Chci číst

10:37

Ranní analýza: Dolar v reakci na včerejší zasedání FEDu slábne, riziková aktiva naopak rostou

Americký dolar včera reagoval na zasedání centrální banky FED oslabením poté, co FED signalizoval trpělivost se zvyšováním úrokových sazeb. Naopak pozitivně včerejší zasedání vnímal americký akciový trh. Ropa WTI se i dnes drží nad 54 dolary za barel.

Podrobnosti