Denní analýzy

07.12.2018

16:55

Přehled dne: Kanadský dolar spolu s ropou zpevňují

Americká data NFP rozvlnila měnové páry s americkým dolarem, nejvíce z toho však vytěžil kanadský dolar. Akciové indexy ve většině případů konsolidují. OPEC se předběžně dohodl na produkčních škrtech pro rok 2019 a cena ropy roste.

Chci číst

13:54

Británie možná ani nemusí opustit EU

Příští týden se v britském parlamentu koná hlasování o důvěře v dohodu o brexitu mezi Británií a EU. Theresa Mayová varovala, že je ve hře stále možnost, že Británie unii vůbec neopustí. Již začátkem týdne řekl hlavní advokát Soudního dvora EU Campos Sánchez-Bordona, že Británie může své oznámení o odchodu z unie jednostranně stáhnout.

Podrobnosti

10:00

Ranní analýza: Indexy dokázaly většinu ztrát umazat, dnes americké NFP

Americký dolar včera mírně korigoval v reakci na klesající výnosy z amerických dluhopisů. Akciové indexy včera večer i přes výrazný prodejní tlak dokázaly umazat většinu ztrát. Ropa stále čeká na oficiální vyjádření o produkčních škrtech.

Podrobnosti

06.12.2018

16:39

Přehled dne: Klesající výnosy dostaly dolar opět pod tlak, indexy i ropa ztrácí

Výnosy z amerických dluhopisů dále klesají a americký dolar pod jejich tíhou dnes výrazně ztrácí. Akciové indexy dnes prohloubily své ztráty, kde hlavní zprávou je stále zadržení finanční ředitelky společnosti Huawei. Ropa v reakci na zasedání OPECu o produkčních škrtech ztrácí.

Chci číst

15:38

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla.

Podrobnosti

11:00

Ranní analýza: Indexy opět pod tlakem, dnes rozhoduje OPEC o produkční politice

Indexy dnes ráno pokračují v prodejní aktivitě a navázaly tak na pondělní seanci, jelikož včera byla burza v USA zavřena. Na devizových trzích dnes ráno mírně posiluje opět americký dolar a dnešní seanci tak začal pro změnu zpevňováním.

Podrobnosti

05.12.2018

17:09

Přehled dne: Bank of Canada ponechala sazby beze změny, kanadský dolar ztrácí

Dnes jsou v USA zavřené banky kvůli pohřbu bývalého amerického prezidenta Bushe staršího, postrádáme tedy výraznější pohyby způsobené objemy z USA. Bank of Canada dnes na svém zasedání nechala sazby beze změny a kanadský dolar oslabuje.

Chci číst

15:01

Propad ropy možná našel své dno

Našel propad ropy své letošní dno? Vše naznačuje tomu, že ano. Alespoň se tak dá usuzovat podle sentimentu, který se na ropě začíná pomalu měnit k lepšímu. Čtvrteční zasedání OPECu bude stěžejní pro budoucnost ceny ropy a produkční politice kartelu příští rok.

Podrobnosti

10:12

Ranní analýza: Indexy pod dalším výprodejem, dolar je opět silnější

Akciové trhy se dále bojí poklesu výnosů z amerických dluhopisů a za včerejší seanci je opět výrazněji v červených číslech. Výrazně volatilní seanci nabídly také devizové trhy, kde dolar zopakoval pondělní scénář, pro změnu však zakončil seanci v zisku.

Podrobnosti

04.12.2018

12:22

Výnosová křivka poprvé od roku 2007 invertovala

Po většinu letošního roku investory a také všechny ostatní účastníky trhu strašila zplošťující se výnosová křivka. Inverzní výnosová křivka totiž dokázala v minulosti velmi spolehlivě předpovědět recesi v ekonomice a zplošťující se křivka předznamenávala inverzi.

Chci číst

09:44

Ranní analýza: Klesající americké výnosy dostaly pod tlak dolar

Včerejší seance se nesla v duchu doznívání víkendového summitu G20 v Argentině, na což reagovaly riziková aktiva jako akcie a také americký dolar, který oslaboval. Americký dolar pokračuje v korekci a začátkem dnešní seance a v ziscích pokračuje ropa.

Podrobnosti

03.12.2018

16:52

Přehled dne: Indexy i ropa si své zisky prozatím drží

Dnešní obchodní seance nabídla na devizových trzích několik obchodních příležitostí s americkým dolarem, který si bral část svých ztrát zpět. Akciové indexy si drží většinu svých zisků a zůstávají na zvýšených úrovních. To stejné platí o ropě, která si drží své dopolední zisky.

Chci číst

10:55

Ranní analýza: Rizikovější aktiva posilují díky summitu G20

Víkendový summit G20 v Argentině pomohl rizikovějším aktivům k výraznějšímu zpevnění. Začátkem týdne ztrácí americký dolar, naopak zpevňují rizikovější měny. Dnes ráno poskočila také ropa, která reaguje na pozitivní zprávy a zlato, kterému pomáhá defenzivnější americký dolar.

Podrobnosti