Denní analýzy

24.03.2016

16:43

Analýza amerického dolaru

Americký dolar vyjádřen měnovým indexem tento týden posílilpřed 1 procento díky pozitivním komentářům členů bankovní rady Fed. Tinaznačili, že zvýšení úrokových sazeb už na příštím dubnovém zasedání je vehře.

Chci číst

11:52

Komentář k dění na finančních trzích

Svátky jara – Velikonoce přinášejí na trhy únavu a nízkou aktivitu investorů. Po včerejším nárůstu zásob ropy v USA klesá cena této komodity a s ní i americké akciové indexy. 
Chci číst

10:39

Intradenní analýza USD/JPY. Je čas nakupovat?

USD/JPY zatím nadále využívá vyplněné krabí formace. Uvažovat v současné době o velkých nákupech se zatím jeví jako předčasné.
Chci číst

10:12

Analýza NZD/USD

Z krátkodobého pohledu je NZD/USD sevřené mezi 0,69 a 0,64. V minulém týdnu proběhl již třetí test horní hrany, který stejně jako v minulým případech skončil odrazem a pádem. 

Chci číst

23.03.2016

17:17

Ropa oslabuje a s ní i americké akcie, analýza USD/CAD

Americký akciový trh otevřel v červených číslech s tím, jak klesá cena ropy. Cena americké ropy WTI bojuje s kulatým číslem 40 USD za barel. Důvodem poklesu nejen ropy, ale i zlata (-2,4%) je posilující americký dolar. 

Chci číst

12:14

Trhy se po útocích v Bruselu rychle vzpamatovaly, analýza EUR/GBP

Evropské akciové indexy dnes i navzdory včerejším úrokům v Bruselu, k nimž se přiznali přívrženci Islámského státu, posilují. Americký akciový trh včera nakonec uzavřel smíšeně, když právě po útocích otevřel v červených číslech.

Chci číst

10:14

Intradenní analýza EUR/USD a indexu amerického dolaru

Americký dolar od konce minulého týdne vytváří tlak na ostatní páry. Na indexu dolaru je však vidět, že tyto pohyby zatím z technického hlediska představují spíše korekční snahu k technické rezistenci 80,95. 

Chci číst

22.03.2016

17:44

Britská libra po datech inflace a útocích v Bruselu oslabuje

Inflace v Británii měřena indexem spotřebitelských cen (CPI) v únoru meziročně vzrostla o 0,3 procenta, což je stejné tempo, jakým se zvýšila i v lednu. Ve srovnání s vývojem v loňském roce, kdy se inflace pohybovala kolem nuly, jde o mírné zlepšení, avšak trhy čekaly, že index posílí o 0,4 procenta. 

Chci číst

17:36

Německý index IFO posílil, euro je však po útocích v Bruselu pod prodejním tlakem

Německá podnikatelská nálada se v březnu zotavila a přerušila tříměsíční sérii poklesů. Index IFO, který měří důvěru 7000 německých firem, v březnu stoupl na 106,7 bodu z 105,7 bodu za únor. Analytici čekali jenom mírné posílení indexu na 106 bodů. 

Chci číst

11:58

Analýza Ropy

Ropa v tomto týdnu otestuje, jaký dopad bude mít dotvořená žraločí formace na denním grafu. Harmonická analýza ukazuje, že odraz od technické rezistence 42,35 by mohl přinést hlubší korekci.

Chci číst

11:50

Sázky na růst dolaru klesají, analýza EUR/USD

Podle zdrojů z analytického týmu ANZ klesly očištěné dlouhé pozice investičních fondů na dolaru na nejnižší hodnotu o července 2014. Investoři snížili otevřené obchody o 6,2 miliard dolarů na celkových 7,2 miliard. Dolar měl v minulém týdnu další ztráty. Proti euru se trh dostal až k měsíčnímu maximu.

Chci číst

11:40

Dnes dominuje makrokalendáři Británie a Německo; analýza EUR/GBP

V dnešní obchodní seanci nebude o důležité zprávy nouze. Německo reportuje Ifo index podnikatelského prostředí, od kterého se očekává drobné zlepšení. O hodinu později pak Němci představí ještě ZEW index ekonomického sentimentu. 

Chci číst

11:34

Analýza USD/JPY

USD/JPY dokončilo avizovanou krabí formaci a trh tak mohl vyrazit vzhůru. Momentálně se obchoduje u silné technické rezistence na ceně kolem 112,20, kde se velmi pravděpodobně rozhodne i o intradenním trendu.  

Chci číst