Denní analýzy

11.03.2016

11:25

Intradenní analýza DAXu

Německý DAX včera naplnil dlouhodobě avizovaný harmonický pohyb AB=CD, trh zde tedy logicky zamířil směrem k jihu. Důležitou intradenní úrovní bude rezistence mezi bodem B a hodnotou Fibonacciho úrovně 61,8. K této úrovni by se trh mohl dnes vracet. 

Chci číst

09:20

Analýza EUR/USD po zasedání ECB

Cesta tam a zase zpátky. Výplach. Zlatý důl. Kasino. Ano, i tak se dá počastovat včerejší obchodní seance. Mario Draghi přišel, mluvil a všem vytřel zrak. 

Chci číst

10.03.2016

17:40

ECB dnes způsobila pořádnou volatilitu

Evropská centrální banka dnes na svém zasedání snížila všechny 3 úrokové sazby, přičemž trh čekal pokles jenom jedné z nich, a to depozitní. Ta byla snížená z mínus 0,3 na mínus 0,4 procenta. Kromě toho snížila centrální banka základní úrokovou sazbu z 0,05 na 0 procento a lombardní sazba klesla z 0,3 na 0,25 procenta. 

Chci číst

15:41

Konečně dobrá data z Číny, roste tam inflace; analýza NZD/USD

Čínská inflace měřená indexem spotřebitelských cen (CPI) vzrostla v únoru meziročně o 2,3 procenta a o 0,5 procenta, tak překonala odhad. O půl procenta si inflace polepšila i ve srovnání s lednovými hodnotami. Hlavním tahounem CPI indexu byly ceny potravin, které vyskočily o 7,3 procenta. 

Chci číst

15:37

Novozélandská centrální banka snížila úrokovou sazbu, analýza NZD/USD

Jako blesk z čistého nebe zasáhlo včerejší snížení úrokových sazeb na Novém Zélandu trhy. Tamní centrální banka (RBNZ) srazila sazbu o 25 bazických bodů na 2,25 procenta a naznačila, že ještě není u konce se snižováním.

Chci číst

15:20

Co čekat od dnešního zasedání ECB?

Očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) dnes udělá další kroky směrem k uvolněnější měnové politice, jsou velká. Všichni vědí, že banka potřebuje výrazněji podpořit inflaci, která se opět propadá do mínusu a křehkou ekonomiku, jejíž opatrný hospodářský růst mohou ohrozit globální turbulence.

Chci číst

15:15

Akcie, ropa, euro před zasedáním ECB posilují, analýza ropy

Ropě se dnes podařilo otočit kormidlo a severomořská ropa Brent se vrátila nad hodnotu 40 USD za barel. Investoři doufají, že největší světoví těžaři se domluví na zmrazení objemu těžby a přebytek suroviny na trhu se tak sníží. Ceny ropy letos diktují směr akciovým trhům. 

Chci číst

14:38

Technická analýza: Klíčové úrovně EUR/USD a EUR/GBP

Eurodolar pokračuje v testování podpory 1,098. Technicky vše nasvědčuje tomu, že by měl trh oslabit. Na 4hodinovém grafu máme formaci 2bar reversal, během několika posledních hodin vznikla dvojitá divergence na stochastickém oscilátoru. 

Chci číst

14:32

Mark Carney podporuje členství Británie v EU, analýza GBP/USD

Mark Carney, guvernér britské centrální banky (BoE), dnes v projevu před britským parlamentem z pozice šéfa centrální banky uvedl, že oddělení ostrovní ekonomiky od Evropské unie by mohlo zranit domácí ekonomiku. 

Chci číst

13:47

Libra je dnes v rukou Marka Carneyho

GBP/USD našlo dno rychleji, než se čekalo. Šance na dokončení původně avizované formace AB=CD je tak v ohrožení. Z technického hlediska pomohla sterlingu divergence na MACD. Nyní trh stojí před silnou rezistencí 1,43, která je v souhře s klesající trendovou linií, pod níž se libra obchoduje.

Chci číst

13:36

Oslabení AUD/USD v dohledu

Čínská obchodní bilance skončila v únoru v menším přebytku, než se očekávalo. Rozdíl mezi exportem a importem dosáhl 32,59 miliard amerických dolarů, namísto očekávaných 51 miliard. Export klesl meziročně o 25,4 procenta, import o 13,8 procenta. 

Chci číst

08.03.2016

15:54

Proč je pokles ceny ropy najednou pro globální ekonomiku negativní?

Zpráva od saúdského ministra pro ropu Ali bin Ibrahim Al-Naimi, který se nechal slyšet, že snižovat produkci ropy by měly země, které nedokážou generovat zisk z těžby při aktuálních cenách, zklamala všechny, kteří věřili, že převis nabídky ropy nad poptávkou se blíží ke konci. 

Chci číst

15:44

Proč by mohl snížit ve čtvrtek Mario Draghi úrokové sazby?

Jednou z podmínek nákupu státních dluhopisů Evropskou centrální bankou (ECB) v rámci programu kvantitativního uvolňování (QE) je minimální výše výnosů těchto aktiv. Ty musí být vyšší než depozitní úroková sazba, nejnižší z třech hlavních úrokových sazeb.

Chci číst

07.03.2016

17:30

Americký akciový trh se nadechuje, analýza indexu S&P 500

Americký akciový index Dow Jones v pátek uzavřel poprvé od ledna nad hranicí 17 000 bodů, která je investory považována za psychologickou úroveň. U indexu S&P 500 je tato hranice na úrovni 2000 bodů ...

Chci číst

09:55

Kuroda: BoJ se nevzdá 2procentního inflačního cíle, analýza USD/JPY

Dnes v ranních hodinách mluvil na mezinárodní ekonomické konferenci guvernér japonské centrální banky (BoJ) pan Kuroda. Věnoval se především tématu záporných úrokových sazeb ...
Chci číst

09:37

Pondělní analýza EUR/USD

EUR/USD má stále ještě teoretickou šanci na vznik kulatého dna. V současné době se však zdá dosažení a překonání 1,106 jako velký úkol. Růst brzdí výrazná divergence na stochastickém oscilátoru.
Chci číst

04.03.2016

16:18

Dolar nedokáže posílit ani po výborných datech NFP

Spojené státy vytvořily v únoru neuvěřitelných 242 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP), což bylo o 52 000 více, než čekal trh.
Chci číst