Denní analýzy

25.04.2016

16:56

Německý index Ifo zklamal, akciový index DAX oslabuje

Německá podnikatelská morálka v dubnu klesla. Index Ifo, měřící důvěru 7000 německých podniků, klesl na 106,6 bodu z březnových 106,7 bodu. Trh čekal hodnotu 107 bodů. Manažeři hodnotili hůř aktuální situaci, nicméně jejich očekávání do budoucna jsou méně pesimistické.
Chci číst

11:40

Pondělní analýza EUR/USD

EUR/USD dle predikce prolomilo červený trendový, zatím to však nevypadá, že by trh měl dostatek sil na přímé dokončení druhého impulsu k hladině 1,115. Na 4hodinovém grafu se tak do hry dostává i druhý scénář v podobě klesajícího klínu. 

Chci číst

11:26

Intradenní analýza USD/CHF

USD/CHF dotáhlo druhý býčí impuls k hladině 0,98, a zde nakupující malinko znejistěli. Trh v těchto místech dokončuje i harmonický pohyb AB=CD, což je vidět na Fibonacciho expanzi 100. 

Chci číst

22.04.2016

12:08

Detailní rozbor zasedání ECB a analýza amerického dolaru

Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi ve čtvrtek odmítl kritiku Německa za ultra uvolněnou měnovou politiku. Zdůraznil, že ECB je centrální bankou pro celou eurozónu a ne jenom pro Německo. Na svou obranu uvedl, že kdyby byl na jeho místě nyní předchozí prezident Trichet, tak by přistoupil ke stejným opatřením. Draghi dále na tiskové konferenci zdůraznil, že nezávislost ECB je ukotvena ve smlouvě EU. 
Chci číst

10:26

Zasedání centrálních bank pokračují. Příští týden je na řadě BoJ. Zvýší měnové stimuly? Analýza USD/JPY

Příští týden nás čeká zasedání japonské a americké centrální banky. Japonští bankéři se sejdou 28. dubna a očekává se možná změna v nastavení monetární politiky. Japonský jen posílil proti americkému dolaru o více než 10 procent od začátku roku.

Chci číst

09:48

ECB ve výsledku trh příliš neovlivnila, analýza EUR/GBP

Včerejší zasedání evropské centrální banky sice přineslo volatilitu, ale nedokázalo pohnout trhem. Dnešní obchodní hodnoty jsou tak takřka stejné jako ty včerejší. ECB nepřišla s žádnou novinkou. 

Chci číst

21.04.2016

17:25

ECB ponechala sazby beze změny, analýza USD/CHF

Evropská centrální banka dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny na historickém minimu. To znamená, že hlavní refinanční sazba zůstala na nule, depozitní sazba je na úrovni mínus 0,4 procenta a marginální zápůjční sazba zůstává na 0,25 procentech. 

Chci číst

11:46

Ropa vykazuje další signály k růstu

Ropa vykazuje v posledních dnech několik nových býčích charakteristik. Na Ichimoku došlo k překřížení klouzavých průměrů (Kijun-sen a Tenkan-sen), a to v ideálním místění na oblakem (Kumo). 

Chci číst

11:32

Market Color, anebo se děje na trhu, analýza japosnkého indexu indexu Nikkei

Evropské burzy ve čtvrtek po otevření osciluje kolem nuly, když mnoho investorů neví, co čekat od měnového zasedání Evropské centrální banky (ECB) a následné tiskové konference Maria Draghiho. Rozhodnutí ECB o úrokových sazbách bude oznámeno ve 13:45, tisková konference prezidenta ECB Maria Draghiho začne v 14:30. 
Chci číst

11:07

Analýza EUR/USD před zasedáním ECB

Euro dnes čeká jedna z nejvíce kurzotvorných událostí  měsíce. Odpoledne totiž zasedá evropská centrální banka (ECB), která v čele s Draghim umí zahýbat trhy. Euru se včera proti americkému dolaru vůbec nedařilo. Dolar nakopla nad očekávání dobrá data z realitního trhu. 

Chci číst

20.04.2016

16:13

Akcie i ropa zpomalily svůj růst, analýza indexu S&P 500

Ceny ropy dnes klesaly o více než 2 procenta poté, co kuvajtští pracovníci v ropném průmyslu odvolali stávku, která v minulých dnech vyhnala ceny vzhůru. Vyšší ceny ropy poháněly v pondělí a úterý ceny akciových indexů, což pomohlo indexu S&P 500 prolomit maxima z konce loňského roku na úrovni 2075 bodů a aktuálně míří k úrovni další rezistence
Chci číst

15:27

Analýza stříbra, které si v dubnu připisuje 10 procent zisku

Cena stříbra tento měsíc posílila o neuvěřitelných 10 procent a zatím si svými výkony dláždí cestu k největšímu měsíčnímu zisku od ledna loňského roku. Stříbro včera prolomilo významnou hodnotu odporu na úrovni 16,20 dolarů, když se mu podařilo v průběhu jednoho dne posílit o neuvěřitelných 4,4 procenta. 

Chci číst

10:01

Intradenní analýza EUR/GBP

Britské libře se v posledních dnech daří porážet euro. Na 4hodinovém grafu EUR/GBP je k vidění proražená trendová linie společně s podporou 0,7930.  Medvědi si tedy uvolnili prostor k cestě na jih. Dnes je ovšem celý trh zvědavý na to, jak dopadnou zprávy z britského trhu práce. 
Chci číst

09:46

Intradenní analýza USD/JPY – hlava ramena?

USD/JPY se opět propadá pod silnou intradenní úroveň 109,00, na které v současnosti leží i klouzavý průměr s periodou 100. Tržní vývoj na zmiňovanou úrovní připomíná formace hlava-ramena a je tak velmi pravděpodobné, že japonský jen i dnes bude tlačit na dolar. 

Chci číst

19.04.2016

14:42

Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou EUR/GBP

Sterling dnes posílil na hodnotu 1,43 proti USD tažen příznivými výsledky průzkumu mezi občany ohledně červnového referenda. Dva výsledky průzkumu včera ukázaly, že skupina Britů, která by chtěla zůstat v Evropské unii, převažuje nad tou podporující Brexit, a to v jednom průzkumu o 8 a v druhém až o 11 procent.
Chci číst

14:18

Index ZEW pomohl euru i DAXu, analýza EUR/USD

Nálada německých analytiků a investorů se v dubnu zlepšila více, než se čekalo, a to i navzdory obavám z vlivu slabosti čínské. Dnešní výsledek indexu ZEW stoupl na 11,2 bodu ze 4,3 bodu za březen. Ekonomové sice očekávali zvýšení, avšak jen na 8,0 bodu.

Chci číst

11:03

Tento týden dominují trhu data z Velké Británie, analýza GBP/USD

Sterling (GBP/USD) dává svými nepravidelnými impulsy vzniknout hned dvěma harmonickým formacím najednou. Z dlouhodobějšího hlediska se na grafu tvoří modrá gartleyeho formace, zatímco na hodinovém grafu je dobře vidět formace netopýra (červená).

Chci číst

10:09

Ani centrální banka nepřinutila AUD k poklesu, analýza AUD/USD

AUD/USD získalo v noci momentum, když australský dolar nakopl zápis z posledního jednání tamní centrální banky, a to i přesto, že dokument se nesl v holubičí náladě. Centrální banka představila optimistickou ekonomickou predikci a nechala si trochu prostoru pro uvolňování monetární politiky v budoucnu.

Chci číst