Denní analýzy

29.04.2016

12:35

Ekonomika eurozóny roste, inflace klesá

Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí letošního roku zrychlila svůj růst nad očekávání analytiků, avšak spotřebitelské ceny klesly více, než se čekalo. Hrubý domácí produkt (HDP) 19 zemí eurozóny podle prvního dohadu eurostatu v měsících leden, únor, březen vzrostl mezikvartálně o 0,6 procenta v porovnání s růstem o 0,3 procenta v posledním kvartálu loňského roku. 
Chci číst

10:55

Slabost amerického dolaru se projevuje napříč všemi trhy, analýza USD/CHF

Slabost amerického dolaru se projevuje napříč všemi trhy. Na měnovém páru USD/CHF propadl trh skrze trendový kanál a dosáhl supportu 0,9640. Pokud se probíhající impuls výrazně neprotáhne, pak by trh mohl dát vzniknout formaci hlava-ramena. 

Chci číst

10:34

Analýza AUD/USD před víkendem

Australský dolar zažil v tomto týdnu významný výprodej, trh tak opustil konsolidační rámec, když byla prolomena podpora 1,1050. Medvědi tak ukázali svou sílu. Momentálně se zdá, že trh nalezl nové dno a chystá se korigovat ztráty.

Chci číst

28.04.2016

17:15

Americká ekonomika v Q1/2016 zpomalila, analýza AUD/USD

Americká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku rostla nejnižším tempem za poslední dva roky. Ke zpomalení ekonomického růstu největší ekonomiky světa přispěla hlavně nižší domácí spotřeba, investice a export. Kromě investic do bydlení zpomalily všechny sektory
Chci číst

12:39

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza AUD/CAD

Fed podle očekávání ponechal úrokové sazby na úrovni 0,25 až 0,5 procenta, a co je důležitější nechal si otevřené dveře pro jejich zvýšení na zasedání v polovině června. Fed uvedl, že trh práce se zlepšuje i přes zpomalení ekonomické aktivity a dodal, že bedlivě sleduje cenovou hladinu (inflaci). 
Chci číst

10:04

Analýza EUR/JPY po zasedání japonské centrální banky

Japonská centrální banka (BOJ) v noci na svém zasedání překvapila, když neudělala nic. Nastavení monetární politiky zůstává ve vyjetých kolejích. Negativní depozitní úroková sazba tedy zůstává na hodnotě 0,1 procenta. Jen reagoval na tuto pasivitu bankovní rady výrazným posílením. 

Chci číst

09:54

Analýza EUR/USD po zasedání FEDu

Americká centrální banka (FED) na svém včerejším zasedání nepřinesla žádná překvapení. Úroková sazba tak zůstala nezměněna, a to i přesto, že některé analytické domy hovořily o možném zvýšení sazby. Na druhou stranu si bankéři nechali otevřená vrátka, když pochválili zlepšení na globálních finančních trzích. 

Chci číst

27.04.2016

12:43

Britská ekonomika rostla pomaleji, analýza EUR/AUD

Hrubý domácí produkt (HDP) velké Británie za první tři měsíce letošního roku mezikvartálně stoupl o 0,4 procenta. Ačkoliv výsledek byl v souladu s tržními očekáváními, byl o 0,2 procenta slabší než v posledním čtvrtletí 2015. Hospodářská čísla opět potvrdila, že ostrovní ekonomika je závislá na sektoru služeb, který v porovnání s předchozím čtvrtletím vzrostl o 0,6 procenta. 
Chci číst

12:10

3 zasedání centrálních bank v průběhu 24 hodin

V průběhu nadcházejících ani ne 24 hodin nás čekají 3 zasedání centrálních bank. Jako první publikuje zprávu a výsledku sezení bankovní rady americká centrální banka Fed. Tentokrát je zasedání bankovní rady bez tiskové konference, takže každé jedno slovo zprávy bude podrobeno detailní analýze.
Chci číst

10:21

Intradenní analýza ROPY

Ropa včera uzavřela na denním grafu býčím outside-barem. Trh tak pokračuje v naplňování již dříve avizované struktury AB=CD, která teoreticky ukazuje na možné dosažení hodnot kolem 52,0. Důležitějším ukazatelem je však Ichimoku, kde došlo 15. dubna k překřížení Tenkan-Sen a Kijun-Sen a od té doby trh roste. 
Chci číst

09:56

Inflace v Austrálii klesla, analýza AUD/USD

Australský dolar prožil v noci šok. Silný výprodej během asijské seance spustil překvapující výsledek indexu spotřebitelských cen, jenž navzdory očekáváním v mezikvartálním měření zpomalil o 0,2 procenta. 

Chci číst

26.04.2016

17:30

Americký dolar před zasedáním Fedu oslabuje

Americký dolar dnes oslabil proti koši měn, když slabší americká data opět zvýšila očekávání, že Fed zítra zaujme „holubičí“ postoj. Měnový index amerického dolaru v průběhu úterka oslabil o 0,4 procenta na 94,481 bodu po horších výsledcích objednávek zboží dlouhodobé spotřeby 
Chci číst

10:26

Intradenní analýza GBP/JPY

Harmonická analýza GBP/JPY ukazuje možný vznik formace alternativního netopýra, což v krátkodobém měřítku znamená posílení libry proti jenu k úrovni kolem 163,90 – 164,0. Pokusy o dokončení formace však mohou selhat již u rezistence 162,25, jenž působila v minulosti velmi silně. 

Chci číst

10:10

Intradenní analýza GBP/USD

GBP/USD dnes testuje více než měsíční maxima. Trh se tak vrací ke klíčové rezistenci, která stojí v cestě býčím pokusům. Že to, ale nebude snadná cesta, ukazuje indikátor MACD, jenž zatím vykazuje divergenci a z technického hlediska je tedy možné hovořit o formaci rostoucího klínu. 

Chci číst