Denní analýzy

09.05.2016

14:32

DAX těží z dobrých výsledků objednávek továren, ropa reaguje na požár v kanadské Albertě

Obchodování na evropských burzách je v pondělí v zelených číslech podpořené cenami ropy. Německý akciový index se v pondělí opět podíval nad kulaté číslo 10 000 bodů a odpoledne si připisuje 1,8 procenta zisku. Evropa dokázala vyrazit vzhůru i navzdory smíšeným výkonům asijské obchodní seanci. DAX těží hlavně z dobrých výsledků objednávek továren. 
Chci číst

11:20

Intradenní analýza USD/JPY

USD/JPY zatím stále zůstává v medvědím sentimentu, alespoň podle oblíbeného indikátoru Ichimoku cloud. Trh se na 4hodinovém grafu pomalu připravuje na test oblaku (Kuma), který je v blízkosti ceny velmi široký a nakupující to nebudou mít jednoduché. 

Chci číst

10:29

Co čeká tento týden EUR/USD?

Eurodolar vstoupil do nového týdne pozitivně. Prozatím tak naplňuje intradenní divergenci na oscilátoru MACD, která ukazuje na možný průběh korekci. Z čistě technického pohledu našel trh možná dvojité dno. Rozhodující však bude, jak si býci poradí s odporem na ceně 1,1440, kde leží neckline hodnota. 

Chci číst

06.05.2016

11:54

Pátek v duchu NFP, co přineslo zasedání ČNB, analýza eura

Dnes jsou pro trhy klíčová jenom jedna informace, a to jak se dařilo v dubnu americkému trhu práce. Kromě hlavního čísla, počet nových vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor (NFP) je důležitá i informace o vývoji neboli růst mezd. Aktuálně finanční trh kalkuluje, že existuje jenom 13 procentní pravděpodobnost na zvýšení úrokových sazeb na zasedání v červnu. 
Chci číst

11:05

Analýza EUR/USD před americkými daty z trhu práce (NFP)

Dnes čeká trhy nejočekávanější zpráva měsíce. Spojené státy zveřejnění tzv. NFP report, jež informuje o vzniku nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. 
Chci číst

11:01

Australská centrální banka potopila AUD tento týden podruhé v řadě, analýza AUD/NZD

Dnes v noci vydala australská centrální banka (RBA) čtvrtletní prohlášení týkající se monetární politiky. RBA přiznala, že inflace a mzdy neporostou tak rychle, jak se očekávalo. 

Chci číst

05.05.2016

13:43

Třídenní série špatných dat PMI = pokles libry, analýza GBP/USD

Británie dnes zakončila třídenní sérii indexů nákupních manažerů (PMI) opakovaným zklamáním. Nejdůležitější index, a to ze sektoru služeb klesl v dubnu na 52,3 z březnových 53,7 bodu. Index je tak nejníže od jara 2013. Včera byl zveřejněn index nákupních manažerů ze sektoru stavebnictví. 
Chci číst

11:30

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza DAXU

Americký index nákupních manažerů v sektoru služeb za minulý měsíc stoupl na 55,7 bodu z březnových 54,5 bodu. Růst dominantního sektoru služeb tak v dubnu zrychlil na pětiměsíční maximum, zlepšily se hlavně nové objednávky. Analytici čekali, že index dosáhne jenom 54,7 bodu. 
Chci číst

10:50

Intradenní analýza EUR/USD po datech ADP před daty NFP

EUR/USD vytvořilo nové high po avizovaném průrazu klesajícího klínu. Trh tak „konečně“ prolomil technickou rezistenci 1,1440, kterou nyní může využít jako support. Poslední hodiny ukazují mírnou nerozhodnost, protože posledních 36 hodin se obchoduje v rozpětí 60 pipů. 

Chci číst

10:36

Australský dolar posiluje po maloobchodních tržbách

Australský dolar má za sebou povedenou asijskou seanci. Protinožci reportovali maloobchodní tržby, jenž si meziměsíčně polepšily o 0,4 procenta a o 0,1 procenta překonaly odhad analytiků. Jde o nejlepší výsledek od prosince loňského roku. 

Chci číst

04.05.2016

16:33

Sell in May and go away dollar?

Měsíc květen je spojován s jednou z neznámějších pranostik na finančním trhu, a to „Sell in May and go away“, neboli prodej v květnu a odejdi pryč. Tato pranostika zejména akciovým investorům naznačuje, že v květnu je dobré prodat akcie, dát si volno a do trhu se vrátit zpět na podzim. 

Chci číst

10:55

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza dolaru

Evropské burzy dnes mírně posilují (cca +0,2%), když se včera propadly na třítýdenní minimum v čele s bankovními akciemi a akciemi důlních společností ruku v ruce s poklesem cen kovů po slabých údajích o aktivitě čínských továren, které se v dubnu smrštily čtrnáctý měsíc v řadě. Americké akciové trhy včera uzavřely v červených číslech. 
Chci číst

03.05.2016

11:25

Market Color aneb co se děje na trhu, analýza AUD/USD

Australská centrální banka (RBA) dnes snížila základní úrokovou sazbu o 0,25 procenta na 1,75 procenta, na což reagoval australský dolar oslabením a proti silnému japonskému jenu ztratil 1,8 procenta, když klesl na hodnotu 80,08. Proti americkému dolaru ztratil AUD 1,3 procenta, a obchodoval se na úrovni 0,7568.
Chci číst