Denní analýzy

23.03.2016

10:14

Intradenní analýza EUR/USD a indexu amerického dolaru

Americký dolar od konce minulého týdne vytváří tlak na ostatní páry. Na indexu dolaru je však vidět, že tyto pohyby zatím z technického hlediska představují spíše korekční snahu k technické rezistenci 80,95. 

Chci číst

22.03.2016

17:44

Britská libra po datech inflace a útocích v Bruselu oslabuje

Inflace v Británii měřena indexem spotřebitelských cen (CPI) v únoru meziročně vzrostla o 0,3 procenta, což je stejné tempo, jakým se zvýšila i v lednu. Ve srovnání s vývojem v loňském roce, kdy se inflace pohybovala kolem nuly, jde o mírné zlepšení, avšak trhy čekaly, že index posílí o 0,4 procenta. 

Chci číst

17:36

Německý index IFO posílil, euro je však po útocích v Bruselu pod prodejním tlakem

Německá podnikatelská nálada se v březnu zotavila a přerušila tříměsíční sérii poklesů. Index IFO, který měří důvěru 7000 německých firem, v březnu stoupl na 106,7 bodu z 105,7 bodu za únor. Analytici čekali jenom mírné posílení indexu na 106 bodů. 

Chci číst

11:58

Analýza Ropy

Ropa v tomto týdnu otestuje, jaký dopad bude mít dotvořená žraločí formace na denním grafu. Harmonická analýza ukazuje, že odraz od technické rezistence 42,35 by mohl přinést hlubší korekci.

Chci číst

11:50

Sázky na růst dolaru klesají, analýza EUR/USD

Podle zdrojů z analytického týmu ANZ klesly očištěné dlouhé pozice investičních fondů na dolaru na nejnižší hodnotu o července 2014. Investoři snížili otevřené obchody o 6,2 miliard dolarů na celkových 7,2 miliard. Dolar měl v minulém týdnu další ztráty. Proti euru se trh dostal až k měsíčnímu maximu.

Chci číst

11:40

Dnes dominuje makrokalendáři Británie a Německo; analýza EUR/GBP

V dnešní obchodní seanci nebude o důležité zprávy nouze. Německo reportuje Ifo index podnikatelského prostředí, od kterého se očekává drobné zlepšení. O hodinu později pak Němci představí ještě ZEW index ekonomického sentimentu. 

Chci číst

11:34

Analýza USD/JPY

USD/JPY dokončilo avizovanou krabí formaci a trh tak mohl vyrazit vzhůru. Momentálně se obchoduje u silné technické rezistence na ceně kolem 112,20, kde se velmi pravděpodobně rozhodne i o intradenním trendu.  

Chci číst

18.03.2016

17:22

Špatná data z USA na závěr týdne, analýza USD/CHF

Americký dolar dostává v závěru týdne další ránu, když index spotřebitelské důvěry konstruován Univerzitou Michigan v březnu klesl na nejslabší úroveň od loňského října. 

Chci číst

10:55

Přinese kulatý vrchol ovoce? Analýza CAD/JPY

CAD/JPY se zatím nedokázalo odpoutat od dotvořené netopýří formace, která volá po oslabení. Trh se namísto toho uchýlil k rychlým impulsivním pohybům nahoru a dolů. Současná perspektiva ovšem ukazuje na možný vznik kulatého vrcholu, který by potvrzoval spekulace o oslabení. 
Chci číst

10:21

Britská libra včera statečně bojovala s eurem a dnes z toho může těžit

EUR/GBP včera oslabilo po testu důležité Fibonacciho úrovně 88,6. Trh pak dal vzniknout medvědímu outside-baru a stále tak existuje šance na vyplnění dříve avizované netopýří formace, jenž naznačuje posílení libry na úkor eura.

Chci číst

17.03.2016

16:08

Britská libra po zasedání centrální banky (BoE) silně posiluje

Britská centrální banka (BoE) dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby na předchozí úrovni. Základní úroková sazba zůstala na 0,5 procentu. Všech 9 členů bankovní rady hlasovalo jednomyslně.
Chci číst

10:30

Data z australského trhu práce jsou schizofrenní, analýza AUD/USD

Australská data z trhu práce vyvolala smíšené pocity. Zaměstnanost se v únoru zvedla jen o 0,3 tisíce oproti očekávaným 10 000. Na druhé straně přibylo 15,9 tisíce zaměstnání na plný úvazek, ubylo však logicky brigád o 15,6 tisíce. 

Chci číst

10:10

FOMC vzalo dolar direktem, analýza BOSSAUSD

FED to opět zvládl. Nic nedokáže oslabit dolar, tak jako „holubičí“ projev bankéřských špiček. FOMC na svém zasedání nijak nezasahovalo do nastavení monetární politiky a úroková sazba zůstala na 0,5 procentech. 
Chci číst

16.03.2016

17:29

Inflace v USA na rozdíl od Evropy roste

Krátce před koncem dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed), na němž bankovní rada rozhoduje, zdali ponechá základní úrokovou sazbu na nezměněné úrovni 0,5 procenta, nebo ji posune výše, přicházejí data potvrzující růst inflace v USA. 

Chci číst