Denní analýzy

29.03.2016

17:35

Trhy jsou před dnešním projevem Janet Yellenové nervózní

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech se v březnu zlepšila více, než se čekalo. Index, který sestavuje skupina Conference Board stoupl tento měsíc na 96,2 bodu ze vzestupně revidovaných 94 bodů za únor. Když se podíváme detailněji pod pokličku indexu, pak zjistíme, že Američané hodnotí lépe budoucí ekonomické vyhlídky než současné podmínky. 

Chci číst

14:16

Přehled dění na finančních trzích, analýza EUR/JPY

Hlavními událostmi dnešního dne budou data spotřebitelské důvěry z USA v 16:00 a projev šéfky Fedu Janet Yellenové v 18:20 na téma ekonomický výhled a měnová politika v newyorském ekonomickém klubu.

Chci číst

10:38

Technická analýza EUR/USD

Včerejší klidná obchodní seance vyvolala tlak na americký dolar. Trhy negativně překvapily zprávy z americké ekonomiky, která reportovala pouze 0,1 procentní růst inflačního indexu PCE za měsíc únor.

Chci číst

24.03.2016

16:43

Analýza amerického dolaru

Americký dolar vyjádřen měnovým indexem tento týden posílilpřed 1 procento díky pozitivním komentářům členů bankovní rady Fed. Tinaznačili, že zvýšení úrokových sazeb už na příštím dubnovém zasedání je vehře.

Chci číst

11:52

Komentář k dění na finančních trzích

Svátky jara – Velikonoce přinášejí na trhy únavu a nízkou aktivitu investorů. Po včerejším nárůstu zásob ropy v USA klesá cena této komodity a s ní i americké akciové indexy. 
Chci číst

10:39

Intradenní analýza USD/JPY. Je čas nakupovat?

USD/JPY zatím nadále využívá vyplněné krabí formace. Uvažovat v současné době o velkých nákupech se zatím jeví jako předčasné.
Chci číst

10:12

Analýza NZD/USD

Z krátkodobého pohledu je NZD/USD sevřené mezi 0,69 a 0,64. V minulém týdnu proběhl již třetí test horní hrany, který stejně jako v minulým případech skončil odrazem a pádem. 

Chci číst

23.03.2016

17:17

Ropa oslabuje a s ní i americké akcie, analýza USD/CAD

Americký akciový trh otevřel v červených číslech s tím, jak klesá cena ropy. Cena americké ropy WTI bojuje s kulatým číslem 40 USD za barel. Důvodem poklesu nejen ropy, ale i zlata (-2,4%) je posilující americký dolar. 

Chci číst

12:14

Trhy se po útocích v Bruselu rychle vzpamatovaly, analýza EUR/GBP

Evropské akciové indexy dnes i navzdory včerejším úrokům v Bruselu, k nimž se přiznali přívrženci Islámského státu, posilují. Americký akciový trh včera nakonec uzavřel smíšeně, když právě po útocích otevřel v červených číslech.

Chci číst

10:14

Intradenní analýza EUR/USD a indexu amerického dolaru

Americký dolar od konce minulého týdne vytváří tlak na ostatní páry. Na indexu dolaru je však vidět, že tyto pohyby zatím z technického hlediska představují spíše korekční snahu k technické rezistenci 80,95. 

Chci číst