Denní analýzy

17.03.2016

16:08

Britská libra po zasedání centrální banky (BoE) silně posiluje

Britská centrální banka (BoE) dnes na svém zasedání ponechala úrokové sazby na předchozí úrovni. Základní úroková sazba zůstala na 0,5 procentu. Všech 9 členů bankovní rady hlasovalo jednomyslně.
Chci číst

10:30

Data z australského trhu práce jsou schizofrenní, analýza AUD/USD

Australská data z trhu práce vyvolala smíšené pocity. Zaměstnanost se v únoru zvedla jen o 0,3 tisíce oproti očekávaným 10 000. Na druhé straně přibylo 15,9 tisíce zaměstnání na plný úvazek, ubylo však logicky brigád o 15,6 tisíce. 

Podrobnosti

10:10

FOMC vzalo dolar direktem, analýza BOSSAUSD

FED to opět zvládl. Nic nedokáže oslabit dolar, tak jako „holubičí“ projev bankéřských špiček. FOMC na svém zasedání nijak nezasahovalo do nastavení monetární politiky a úroková sazba zůstala na 0,5 procentech. 
Podrobnosti

16.03.2016

17:29

Inflace v USA na rozdíl od Evropy roste

Krátce před koncem dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed), na němž bankovní rada rozhoduje, zdali ponechá základní úrokovou sazbu na nezměněné úrovni 0,5 procenta, nebo ji posune výše, přicházejí data potvrzující růst inflace v USA. 

Chci číst

10:25

Kdo z koho? Dolar nebo dolar?

Dnešní den bude patřit fundamentální událostem. Zatímco dopoledne proběhne jízda v Británii, tak odpoledne a večer to rozjede USA a Nový Zéland. V Spojených státech zasedá FOMC a i když se nečeká změna sazeb, trh bude jistě volatilní. 

Podrobnosti

09:35

Britský pracovní trh rozhodne o osudu GBP/USD

Britskou libru dnes čekají důležitá data, v 10:30 bude zveřejněna míra nezaměstnanosti, která by měla zůstat na 5,1 procentech, dále změna v počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a index průměrného výdělku. Všechny tyto zprávy mají potenciál stát se v dnešní seanci kurzotvornými.

Podrobnosti

15.03.2016

17:30

Americké maloobchodní prodeje přinesly na trh opět strach

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v únoru klesly méně, než se čekalo. Nicméně lednová data byla revidována silně směrem dolů, což je pro americký dolar den před výsledkem zasedání Fedu velmi negativní.
Chci číst

10:56

Trhy bez dat vyčkávaly na Fed, analýza EUR/USD

Americké akciové indexy S&P 500 a Dow Jones se  předchozí pátek přiblížily k letošním maximům, když Dow Jones prorazil hodnotu  17 000 bodů a S&P 500  překonal magických 2 000 bodů. Nejširší index je aktuálně jenom 1 procento pod hodnotami, na nichž otevíral v úvodu letošního roku. 

Podrobnosti

10:24

Japonští bankéři si sedí na rukou, analýza USD/JPY

Po Australanech se ujala slova japonská centrální banka (BOJ). Od jejího zasedání se čekalo hodně, vzhledem k tomu, že Japonci si na posledním jednání zavedli negativní úrokovou sazbu. 

Podrobnosti

10:02

RBA nikoho nepřekvapila, ale máme se na co těšit, analýza AUD/USD

Zápis z posledního jednání australské centrální banky (RBA) příliš nepřekvapil. V Austrálii se zlepšuje pracovní trh, tento trend vznikl na počátku roku 2015 a pořád se drží. Důležitější však než pracovní trh bylo, co udělají bankéři s úrokovými sazbami.

Podrobnosti

11.03.2016

11:25

Intradenní analýza DAXu

Německý DAX včera naplnil dlouhodobě avizovaný harmonický pohyb AB=CD, trh zde tedy logicky zamířil směrem k jihu. Důležitou intradenní úrovní bude rezistence mezi bodem B a hodnotou Fibonacciho úrovně 61,8. K této úrovni by se trh mohl dnes vracet. 

Chci číst

09:20

Analýza EUR/USD po zasedání ECB

Cesta tam a zase zpátky. Výplach. Zlatý důl. Kasino. Ano, i tak se dá počastovat včerejší obchodní seance. Mario Draghi přišel, mluvil a všem vytřel zrak. 

Podrobnosti