Denní analýzy

15.04.2016

17:13

Spojené státy zakončují týden špatnými daty, analýza EUR/AUD

Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech, měřena indexem Univerzity Michigan, v dubnu klesla na nejnižší úroveň od loňského září. Index dosáhl jenom 89,7 bodu ves rovnání s březnem, kdy měl hodnotu 91 bodů, zatímco analytici očekávali zlepšení na 92 bodů. 
Chci číst

14:44

Analýza EUR/USD na pátek

Americký dolar zasadil ve středu i včera euru silný kontr. Dařilo se na ostře sledovaném trhu práce, kde klesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti na 253 tisíc a velmi pozitivně tak minul tržní predikce (270 tisíc).

Podrobnosti

10:37

Čínská ekonomika vzrostla o 6,7 procenta, analýza AUD/NZD

Čínské HDP v prvním čtvrtletí letošního roku vyplnilo tržní předpoklad, když expandovalo meziročně o 6,7 procenta. Od posledního kvartálu 2015, tak došlo ke zpomalení o 0,1 procenta. 

Podrobnosti

14.04.2016

16:59

BoE varovala před Brexitem, analýza EUR/JPY

Britská centrální banka (BoE) dnes na svém zasedání varovala, že odchod Velké Británie z Evropské unie by mohl vést k dlouhému období nejistoty a v krátkodobém horizontu by pravděpodobně poškodil ostrovní ekonomiku.
Chci číst

12:08

Market Color, aneb co se děje na finančím trhu s analýzou ROPY

Americký dolar se včera nečekaně postavil na nohy, když si připsal největší denní zisk za poslední měsíc. Důvodem změny investorské nálady je podle všeho umírnění obav o růst globální ekonomiky, když Čína tento týden publikovala příznivá data zahraničního obchodu. 
Podrobnosti

11:01

Australský dolar v zajetí singapurského dolaru

Australský pracovní trh má důvod k radosti, v březnu přibylo zaměstnaných o 26,1 tisíce a o téměř 10 000 tak trh překonal předpověď. Nárůst pracujících přinesl logicky změnu v míře nezaměstnanosti, jenž klesla na 5,7 procenta, nejníže od konce roku 2013. 

Podrobnosti

10:38

Nadpis: Intradenní analýza novozélandského dolaru

Novozélandský dolar se v noci ocitl pod silným tlakem. Kiwi se propadlo poté, co novozélandská centrální banka potvrdila, že březnové snížení úrokových sazeb uteklo do médií a někdo tak věděl, co přichází. 

Podrobnosti

13.04.2016

16:15

Market Color, aneb co se děje na finančím trhu s analýzou EUR/CAD

Dnes na akciových trzích od rána řádí pozitivní nálada, která hraje do karet rizikovým aktivům. Důvodem jsou údaje o zahraničním obchodu Číny. Čínský vývoz se v březnu poprvé za devět měsíců vrátil k růstu, čímž se povzbudily naděje na stabilizaci druhé největší ekonomiky světa. Německý americký index DAX si dnes připisuje 2 procenta zisku 
Chci číst

15:21

Maloobchodní tržby indikují pomalý růst HDP v USA

Maloobchodní tržby ve Spojených státech v březnu klesly o 0,3 procenta, v únoru stagnovaly a v lednu posílily o 0,2 procenta. Celkově tak za první čtvrtletí oslabily o 0,1 procenta, což neukazuje na silný růst HDP v prvním čtvrtletí letošního roku.
Podrobnosti

12:45

Čínský export v březnu stoupl, analýza AUD/USD

Obchodní bilance Číny dosáhla v březnu přebytku 194,6 miliard juanů, což je o téměř 10 miliard méně než se očekávalo. Na druhou stranu export meziročně vzrostl o 18,7 procent a na výbornou si tak spravil reputaci po únorovém poklesu o 20,6 procent. 

Podrobnosti

10:41

Analýza kanadského dolaru před dnešním zasedáním centrální banky

V odpoledních hodinách (16:00) zasedá kanadská centrální banka (BOC). Dle analytiků se není třeba obávat změny v úrokových sazbách, avšak pozornosti bude mít BoC i tak dost.

Podrobnosti

12.04.2016

17:34

V USA včera začala výsledková sezóna

V USA včera začala výsledková sezóna, když společnost Alcoa po skončení obchodní seance zveřejnila svoje hospodářské výsledky. Podle průzkumu Thomson Reuters by měly zisky firem v indexu S&P 500 v prvním kvartále 2016 meziročně v průměru klesnout o 7,7 procenta. 

Chci číst

13:17

Data inflace povzbudila britskou libru, analýza EUR/GBP

Inflace v Británii měřena indexem spotřebitelských cen (CPI) v břenu nečekaně vzrostla. V meziročním rovnání posílila o 0,5 procenta, přičemž analytici čekali jenom 0,3 procentní růst stejný jako v únoru.  Index CPI dosáhl po těchto výborných výsledcích nejvyšší úrovně od prosince 2014.
Podrobnosti

11:14

Co se děje u protinožců? Analýza NZD/USD

Australský dolar v noci posílil díky lepším výsledkům podnikatelské důvěry v Austrálii (NAB) a posilující ceně železné rudy a zlata. Železná ruda si v pondělí připsala až 5 procent zisku. Slabší japonský jen rovněž povzbudil investorský apetit po rizikových aktivech. 

Podrobnosti

09:56

Intradenní analýza zlata. Čeká nás oslabení?

Zlato dle předpokladů posílilo 1260,70 a naplnilo tak krabí harmonickou formaci. To sice naznačuje, že trh by se měl vydat směrem dolů, nicméně zlato se ve střednědobé struktuře pohybuje velmi nepravidelně bez výraznějšího trendu. 

Podrobnosti

11.04.2016

11:08

Jak zareaguje AUD/NZD na hodnotu 1,11?

Čínská inflace měřená indexem spotřebitelských cen (CPI) dosáhla meziročního růstu 2,3 procenta v předchozím měsíci. Tahounem růstu byly ceny potravin, které meziročně vzrostly o 7,6 procent. Slušné tempo inflace, tak uvolní alespoň na čas ruce tamní centrální bance PBoC v uvolňování monetární politiky. 

Chci číst

10:45

Analýza ropy na nejbližší dny

OPEC dále spekuluje o škrtech v produkci, což už se projevilo na americkém trhu například poklesem zásob a výroby. Pokud, ale chce OPEC držet cenu nad hranicí 40 dolarů, bude potřeba přestat jen mluvit. 

Podrobnosti

09:03

Politika ECB neplní očekávání

Určování výše úrokových sazeb je jedním ze základních nástrojů měnové politiky centrálních bank. Sazby jim nejčastěji slouží k dosažení požadované míry inflace. V posledních dvou letech některé centrální banky experimentují se zápornými úrokovými sazbami. 

Podrobnosti