Denní analýzy

08.02.2016

17:15

Akciový výprodej pokračuje, analýza DAXu

Akciové trhy zažívají další černý den. Akcie na Wall Street vstupují do druhého únorového týdne s 1,7 procentní ztrátou, přičemž německý DAX odepisuje téměř 3 procenta stejně jako francouzský CAC, britský index FTSE 100 ztrácí před koncem pondělní seance 2,3 procenta.

Chci číst

10:20

I v den bez zpráv, je co obchodovat

Den bez zpráv, tak lze zjednodušeně charakterizovat dnešní obchodní seanci. Na obchodníky nečeká žádná zásadní kurzotvorná událost, jež by mohla nečekaně navýšit volatilitu. Navíc v Číně se celý týden slaví příchod nového roku. 

Podrobnosti

05.02.2016

13:28

Co čekat od dnešního zasedání NFP?

Dnes budou publikovány jedny z nejdůležitějších amerických makroekonomických zpráv, a to data z domácího trhu práce. Konkrétně je potřeba sledovat ukazatel NFP (počet nově vytvořených pracovních ...

Chci číst

10:46

Analýza Ropy

Ropa se zatím chová jako „poslušný pejsek.“ Přesně dle předchozího výhledu se ropa posunula k horní hraně trendového kanálu na hladinu 32,30. Zde trh vytvořil i viditelnou divergenci na stochastickém oscilátoru, což tlačí cenu dolů. 

Podrobnosti

10:05

AUD/USD po zápisu ze zasedání RBA a maloobchodních prodejích čeká na NFP

AUD/USD se po včerejším skokovém růstu trochu zklidnilo. Na 4hod grafu je vidět další impuls, který dosáhl 100 procentní expanze předchozího impulsu

Podrobnosti

04.02.2016

16:53

Mario Draghi pokračuje v holubičím tónu, Evropská komise mírně snížila výhled růstu HDP

Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi dnes v německé Bundesbance uvedl, že kdyby centrální banka zasáhla proti extrémně nízké inflaci příliš pozdě, bylo by to pro ekonomiku mnohem horší ...

Chci číst

16:41

BoE: sazby beze změny, holubičí tón olsabil libru; analýza GBP/CHF

Britská centrální banka (BoE) dnes jednomyslným hlasováním ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba je v Británii na nezměněné úrovni 0,5 procenta od roku 2009.

Podrobnosti

09:25

Analýza GBP/USD před zasedání BoE

Během dneška na sebe jednoznačně strhnou nejvíce pozornosti Britové. Ty čeká zasedání britské centrální banky (BOE), která bude rozhodovat o úrokové sazbě, finančních stimulech a dalším. Společně s rozhodováním vyjde také v 13:00 hodin inflační report, který umí rozhýbat trhy. 

Podrobnosti

03.02.2016

17:37

Americká data PMI srazila dolar k zemi; analýza ZLATA

Aktivita v americkém sektoru služeb v lednu zpomalila na nejnižší úroveň za téměř dva roky. Index nákupních manažerů vydáván Institutem pro řízení zásob za minulý měsíc klesl na 53,5 bodu, nejnižší úroveň od února 2014, z 55,8 bodu za prosinec. 

Chci číst

11:11

Japonsko je připravené dále snižovat sazby; analýza EUR/JPY

Dnes hodinu po půlnoci zveřejnila japonská centrální banka (BOJ) zápis ze svého posledního jednání, na kterém rozhodla o snížení úrokové sazby do negativního pásma na -0,1 procenta.

Podrobnosti

11:00

Středeční analýza EUR/USD

EUR/USD nedokázal během včerejší seance dokončit konsolidaci ke klesající trendové linii. Tento prostor zatím zůstává otevřený a může tak eurodolar učinit dnes. 

Podrobnosti

02.02.2016

11:19

Úterní analýza EUR/USD

Na EUR/USD vyšla včerejší analýza na výbornou. Trh využil podpory na hodnotě 1,080 a začal se posouvat blíže k horní hraně konsolidačního boxu. V dnešní seanci trh ožije hlavně v dopoledních hodinách, kdy reportují nezaměstnanost přední státy eurozóny.

Chci číst

10:43

Analýza AUD/USD po zasedání australské centrální banky (RBA)

Asijskou seancí dominovalo zasedání australské centrální banky (RBA), která rozhodovala o úrokové sazbě a nastavení monetární politiky. Dle očekávání se kurzy nehnuly ze současné 2,0 procentní sazby.

Podrobnosti