Denní analýzy

19.06.2017

09:43

Jaké vyhlídky má tento týden USD/JPY ?

USD/JPY předvedlo v závěru minulého týdne silně medvědí uzavření. Stalo se tak přesně poté, co trh naplnil harmonickou formaci Cypher u rezistence 111,22. Nyní tedy vše nasvědčuje tomu, že by se USD/JPY mohl začít vracet zpět do krátkodobého trendového kanálu.

Chci číst

09:38

Vyhraje tento týden australský dolar nad novozélandským?

Oblíbený křížový měnový pár AUD/NZD nedávno vyplnil dlouhodobě avizovanou formaci netopýra. Trh se tak mohl odrazit od podpory 1,04 a posílit. Krátkodobě však trh svádí boj s rezistencí 1,0540, která se shoduje s Fibonacciho úrovní 23,6. 

Chci číst

16.06.2017

15:45

Centrální banky se mění z holubů na jestřáby

Britská libra včera po zasedání centrální banky posílila, když tři z osmi hlasujících členů bankovní rady nečekaně zvedli ruce pro zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu. Aktuálně je hlavní úroková sazba na úrovni 0,25 procenta. Ekonomové oslovení Reuters očekávali, že pouze jedna členka bankovní rady, a to Kristin Forbes, jejíž mandát vyprší na konci června, bude prosazovat zvýšení sazeb.

Chci číst

10:36

Dvojitý vrchol na zlatě?

Zlatu se nepodařilo vytvořit vyšší vrchol a zastavilo se u předchozích maxim 1297 USD za unci, čímž se vytvořil prostor pro spekulaci na formaci dvojitého vrcholu. Abychom mohli spekulovat na výraznější pokles ceny zlata a naplnění formace dvojitého vrcholu, musí zlato zdolat několik podpůrných úrovní, které mu leží v cestě.

Chci číst

10:31

GBP/JPY se vymanil z klesajícího kanálu

Měnový pár GBP/JPY včera úspěšně opustil klesající trendový kanál, v němž libra oslabovala proti jenu od začátku května. Navíc GBP/JPY vytvořil reverzní formaci obrácená hlava-ramena, jejíž neckline úroveň byla proražena a otevírá sterlingu cestu k maximům z 6. června. 

Chci číst

15.06.2017

10:14

EUR/JPY vyčkává na zasedání japonské centrální banky

Měnový pár EUR/JPY následuje naši předchozí analýzu. Po proražení neckline úrovně hlava-ramena se vydal pod úroveň podpory 123,52. Nejbližší bariérou pro medvědy je podpora 120,61, jež se může navíc opřít o dříve prolomenou trendovou linii, která by nově mohla zaujmout pozici vhodnou pro tzv. throwback. 

Chci číst

09:59

Býci sledují ropu

Ropa má za sebou další neúspěšnou obchodní seanci. Po včerejších výsledcích zásob v USA se propadla k letošním minimům. Cena ropy se přiblížila k dolní hraně klesajícího kanálu a významné podoře v podobě Fibonacciho úrovně 38,20.

Chci číst

14.06.2017

09:32

Analýza AUD/USD před zasedáním Fedu

AUD/USD bojuje s maximy z minulého týdne. Trh se dostal do konsolidace mezi hladinami 0,7560 a 0,7518. Stále však žije šance na posílení k rezistenci 0,7613, kde by se zkompletovala harmonická motýlí formace, zde by pak měl převzít otěže opět americký dolar. 

Chci číst

09:25

Technická analýza AUD/CAD

Do čtvrtice všeho dobrého, tak by se dal nazvat současný pokus AUD/CAD prolomit podporu 0,9970. Trh má za sebou dvě silné medvědí seance a dostává se k bodu, kdy se rozhodne, zda se medvědi udrží ve hře.

Chci číst

13.06.2017

17:28

Co znamená výsledek britských voleb pro tamní ekonomiku a libru?

Politická nejistota vyvolána výsledkem britských parlamentních voleb se objevila na trzích jenom týden před oficiálním zahájením jednání o brexitu. I když ztráta parlamentní většiny konzervativců a koalice se severoirské stranou mohou zmírnit postoj Británie k brexitu a ve střednědobém horizontu vést k posílení britské libry a rychlejšímu růstu britské ekonomiky, v krátkodobém časovém horizontu bude současná nejistota spíše zdrojem volatility a oslabení britské libry.

Chci číst

11:02

Technická analýza USD/JPY 13.6.2017

USD/JPY vytvořilo v závěru týdne obratovou svíčkovou formaci 2bar reversal u rezistence 110,50 a od té doby trh kontinuálně klesá. Oklepat se trochu dokázal až v dnešní asijské seanci. 

Chci číst

10:57

Konec růstu novozélandského dolaru?

Měnový pár NZD/USD ve včerejší seanci poprvé vyvinul snahu zkorigovat svůj růst. Jak jsme již informovali, tak Kiwi se nachází u zajímavé technické hladiny 0,722, přičemž má za sebou takřka parabolický růst doplněný o výraznou medvědí divergenci.

Chci číst