Denní analýzy

05.02.2016

13:28

Co čekat od dnešního zasedání NFP?

Dnes budou publikovány jedny z nejdůležitějších amerických makroekonomických zpráv, a to data z domácího trhu práce. Konkrétně je potřeba sledovat ukazatel NFP (počet nově vytvořených pracovních ...

Chci číst

10:46

Analýza Ropy

Ropa se zatím chová jako „poslušný pejsek.“ Přesně dle předchozího výhledu se ropa posunula k horní hraně trendového kanálu na hladinu 32,30. Zde trh vytvořil i viditelnou divergenci na stochastickém oscilátoru, což tlačí cenu dolů. 

Podrobnosti

10:05

AUD/USD po zápisu ze zasedání RBA a maloobchodních prodejích čeká na NFP

AUD/USD se po včerejším skokovém růstu trochu zklidnilo. Na 4hod grafu je vidět další impuls, který dosáhl 100 procentní expanze předchozího impulsu

Podrobnosti

04.02.2016

16:53

Mario Draghi pokračuje v holubičím tónu, Evropská komise mírně snížila výhled růstu HDP

Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi dnes v německé Bundesbance uvedl, že kdyby centrální banka zasáhla proti extrémně nízké inflaci příliš pozdě, bylo by to pro ekonomiku mnohem horší ...

Chci číst

16:41

BoE: sazby beze změny, holubičí tón olsabil libru; analýza GBP/CHF

Britská centrální banka (BoE) dnes jednomyslným hlasováním ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba je v Británii na nezměněné úrovni 0,5 procenta od roku 2009.

Podrobnosti

09:25

Analýza GBP/USD před zasedání BoE

Během dneška na sebe jednoznačně strhnou nejvíce pozornosti Britové. Ty čeká zasedání britské centrální banky (BOE), která bude rozhodovat o úrokové sazbě, finančních stimulech a dalším. Společně s rozhodováním vyjde také v 13:00 hodin inflační report, který umí rozhýbat trhy. 

Podrobnosti

03.02.2016

17:37

Americká data PMI srazila dolar k zemi; analýza ZLATA

Aktivita v americkém sektoru služeb v lednu zpomalila na nejnižší úroveň za téměř dva roky. Index nákupních manažerů vydáván Institutem pro řízení zásob za minulý měsíc klesl na 53,5 bodu, nejnižší úroveň od února 2014, z 55,8 bodu za prosinec. 

Chci číst

11:11

Japonsko je připravené dále snižovat sazby; analýza EUR/JPY

Dnes hodinu po půlnoci zveřejnila japonská centrální banka (BOJ) zápis ze svého posledního jednání, na kterém rozhodla o snížení úrokové sazby do negativního pásma na -0,1 procenta.

Podrobnosti

11:00

Středeční analýza EUR/USD

EUR/USD nedokázal během včerejší seance dokončit konsolidaci ke klesající trendové linii. Tento prostor zatím zůstává otevřený a může tak eurodolar učinit dnes. 

Podrobnosti

02.02.2016

11:19

Úterní analýza EUR/USD

Na EUR/USD vyšla včerejší analýza na výbornou. Trh využil podpory na hodnotě 1,080 a začal se posouvat blíže k horní hraně konsolidačního boxu. V dnešní seanci trh ožije hlavně v dopoledních hodinách, kdy reportují nezaměstnanost přední státy eurozóny.

Chci číst

10:43

Analýza AUD/USD po zasedání australské centrální banky (RBA)

Asijskou seancí dominovalo zasedání australské centrální banky (RBA), která rozhodovala o úrokové sazbě a nastavení monetární politiky. Dle očekávání se kurzy nehnuly ze současné 2,0 procentní sazby.

Podrobnosti

01.02.2016

15:48

Sterlingu dnes data PMI z výroby příliš nepomohla, zítra stvebnictví a ve středu služby

Sterling, který se zmítá na dně, dnes dostal pozitivní impuls. Index nákupních manažerů za sektor výroby se posunul na 3měsíční maximum, když skončil na optimistických 52,9 bodech. 

Chci číst

14:08

Eurodolar sevřen v konsolidaci

Není oblíbenějšího měnového páru, než eura proti dolaru. Jeho reputace by však mohla během těchto dnů utrpět citelnou ztrátu. 

Podrobnosti

13:59

Čínská výroba padá na 7měsíční minimum; analýza EUR/AUD

Nový týden začíná tradičně daty z nejlidnatější světové ekonomiky. Čína v noci reportovala výrobní index nákupních manažerů (PMI). 

Podrobnosti

09:41

BoJ snížila úrokové sazby, americká ekonomika roste podle tržních očekávání

Japonská centrální banka dnes ráno na svém zasedání nečekaně snížila depozitní úrokovou sazbu pod nulu, čímž překvapila investory.

Podrobnosti