Denní analýzy

03.07.2017

11:00

Technická analýza AUD/USD 3.7.2017

Pozornosti investorů by tento týden neměl uniknout australský dolar. Měnový pár AUD/USD se blíží k rezistenční úrovni, jež tvoří spojnice předchozích maxim. V pátek vytvořil AUD/USD svíčkovou formaci „doji“, čímž naznačuje nerozhodnost trhu, jakým směrem se dál vydat.

Chci číst

10:44

Ropa koriguje předchozí ztráty

Ropa zastavila cenový pokles, na úrovni 42,10 dolarů za barel. Atakovala tak minima z listopadu 2016. Aktuálně probíhá na ropě korekce červnového výprodeje. Ropa v pátek uzavřela nad Fibonacciho úrovní 38,20, čímž si otevřela prostor pro další růst.

Chci číst

30.06.2017

11:39

ECB si neudělala domácí úkol

Evropská (ECB) a britská centrální banka (BoE) udělaly tento týden několik zásadních chyb v komunikaci s investory, za co je trh náležitě potrestal. Špatná komunikace se okamžitě projevila v reakci trhu, když se euro i libra utrhly z řetězu.

Chci číst

11:22

Americký dolar oslabil za poslední 3 měsíce o 9 procent

Akcie na Wall Street včera prudce klesly a indexy S&P 500 a Dow Jones zaznamenaly největší denní ztrátu v procentech za šest týdnů, když se prohloubil aktuální sestup technologických titulů, který převážil i nad silnějšími akciemi bank. 

Chci číst

09:55

Jaké šance mají na libře nakupující?

Americký dolar je jasným prohrávajícím v tomto týdnu. Britská libra (GBP/USD) dokázala velmi výrazně posílit a je na čase podívat se, jaké šance mají nakupující. 

Chci číst

09:44

Technická analýza německého akciového indexu DAX 30.6.2017

Německý akciový index DAX zahájil ve včerejší seanci silnou medvědí ofenzivu. Trh opustil krátkodobý rostoucí kanál a zastavil se u podpory 12 400 bodů. Její překonání je nezbytné k dalšímu postupu prodávajících.

Chci číst

29.06.2017

11:42

Centrální bankéři povzbudili euro i libru, dolar zůstává v závěsu

Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi měl ve svém úterním projevu, který vystřelil euro na roční maximum k dolaru, v úmyslu signalizovat toleranci pro období slabší inflace, nikoli možnost bezprostředního utažení měnové politiky, uvedly včera zdroje blízké ECB.

Chci číst

10:08

Kdy se podaří AUD/CAD prolomit úrovně poblíž parity?

Ani na pošesté se nemusí měnovému páru AUD/CAD podařit prolomení podpory 0,9970. Během včerejší seance se trhu znovu podařilo prolomit tuto mýtickou hodnotu, ale je vidět, že i když pod ní trh uzavřel, tak ještě nemá vyhráno.

Chci číst

10:01

Technická analýza zlata 29.6.2017

Zlato má za sebou sérii vyšších den, což z pohledu teorie technické analýzy může vést k závěru, že dominují na trhu býci. Situace však není tak jednoznačná, protože naopak poslední maximum nepřekonalo to předchozí. 

Chci číst

28.06.2017

13:01

Mario Draghi přivedl euro k životu

Americké akcie včera klesly, nejvíce technologický index Nasdaq, když se odložilo v americkém Senátu hlasování o návrhu zákona o zdravotní péči, což vyvolalo nové otázky ohledně domácí agendy prezidenta Donalda Trumpa.

Chci číst

11:00

Americký dolar si včera polepšil alespoň proti japonskému jenu

Americký dolar včera sice proti většině měn oslaboval, ale proti japonskému jenu se vytáhl. USD/JPY si poradilo s rezistencí 112,00 a otevírá si prostor k dalšímu růstu.

Chci číst

10:58

AUD/NZD testuje úroveň podpory 1,0540

V souboji dvou měn našich protinožců se včera chytil druhé příležitosti na vyplnění harmonické formace australský dolar. Trh se na nějakou dobu zasekl u podpory 1,0400 a může využít i nabízené divergence na stochastickém oscilátoru.

Chci číst

27.06.2017

14:19

Mario Draghi povzbudil euro, dolar čeká ve strachu na Yellenovou

Euro dnes posílilo na devítidenní maximum proti dolaru a výnosy dluhopisů zemí eurozóny stouply, když prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi zdůraznil oživení ekonomiky. Uvedl, že všechny signály nyní ukazují na silnější a rozšířenější oživení v eurozóně.

Chci číst

11:29

Technická analýza EUR/AUD 27.6.2017

EUR/AUD se po prolomení rostoucího klínu stále nedočkal nástupu nových nakupujících. Pro australský dolar to tak vypadá vcelku pozitivně. Jak se zdá, tak EUR/AUD momentálně vytváří nižší vrchol a je na spadnutí další oslabení. 

Chci číst

11:24

AUD/JPY si vzalo na pomoc netopýří formaci

AUD/JPY si sice trochu pohrálo s obchodníky, ale vrací se k původnímu scénáři. Minulý týden jsme psali o prolomení rezistence 84,45 a možnosti pokračovat vzhůru. Mezitím trh nabídl falešný průraz, který se nakonec ukázal jako zavádějící stopa. 

Chci číst