Denní analýzy

24.08.2016

11:58

Intradenní analýza USD/JPY 24.8.2016

Včerejší analýza pomocí Ichimoku oblaku přinesla do vývoje měnového páru USD/JPY smíšené signály. Dnešní pohled na hodinový graf ukazuje, že USD/JPY konsoliduje v trojúhelníkové formaci už deset dní. 

Chci číst

11:58

Intradenní analýza USD/CHF 24.8.2016

Měnový pár USD/CHF vytváří na 4hodinovém grafu formaci obrácené hlavy –ramena, která zatím není potvrzena, protože cena dosud nepřekonala neckline úroveň. Býci si na tento signál musí trpělivě počkat. Aktuálně se USD/CHF obchoduje mezi rezistencí neckline a podporou na úrovni ramen. 

Podrobnosti

09:38

Analýza Zlata 24.8.2016

Zlato se stále nehnulo z dříve avizované trojúhelníkové formace. Na trhu dále probíhá kumulace nových objednávek. Techničtí obchodníci čekají na prolomení trojúhelníkové formace a signál na vstup do nového obchodu. Z pohledu dlouhodobého trendu favorizujeme průraz směrem vzhůru. 

Podrobnosti

23.08.2016

14:52

Ekonomika eurozóny si podle indexů PMI drží tempo růstu

Aktivita soukromých podniků v eurozóně byla v srpnu stabilní, ačkoli setrvala na poměrně nízké úrovni. Nicméně evropské továrny by mohlo čekat těžší září, protože se propadl růst nových objednávek. 
Chci číst

14:46

Analýza AUD/NZD

Ačkoliv australský ani novozélandský makrokalendář nenabízejí tento týden žádná zajímavá ekonomická data, měny protinožců se obchodují jak v páru s americkým dolarem (analýzu NZD/USD naleznete zde), tak proti sobě (AUD/NZD) u zajímavých technických úrovní. 
Podrobnosti

11:31

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou NZD/USD

Akcie na Wall Street v pondělí zřejmě zahájí obchodování nepatrně níž, když ceny ropy klesaly nejvíce za čtyři týdny a dolar posiloval v sázkách na zvýšení úrokových sazeb americké centrální banky (Fed) v příštích měsících. 
Podrobnosti

09:55

Analýza USD/CAD

USD/CAD se podařilo zlomit rezistenci 1,29 a postupuje směle vzhůru. Trh má namířeno k silnému kulatému číslu 1,30, u kterého se kompletuje harmonická formace Cypher. Je tedy otázkou, jak dlouho vydrží apetit po americkém dolaru, než přijde korekce. Současný býčí postup je totiž, až příliš strmý. 

Podrobnosti

09:55

USD/JPY bojuje s kulatým číslem 100

Měnový pár USD/JPY vstoupil do nového týdne rozvážně a ve včerejší seanci se mu podařilo uzavřít nedělní gap. Výsledná cena se tak příliš neliší od páteční zavírací úrovně. Technický pohled na tento pár ukazuje, že Ichimoku stále drží medvědí trend. 

Podrobnosti

22.08.2016

17:03

Analýza GBP/JPY

Analýza měnového páru GBP/JPY následuje analýzu USD/JPY, která očekává oslabení japonského jenu. Japonský jen dnes ráno jen velmi symbolicky reagoval na slova guvernéra centrální banky Kurody, který řekl, že centrální banka na svém zasedání v září (20.9.2016) zváží aktuální nastavení programu kvantitativního uvolňování (QE).

Chci číst

16:33

USD/JPY čeká na býčí impuls

Na 4hodinovém grafu měnového páru USD/JPY vidíme netopýří formaci, díky níž by mohl americký dolar posílit a japonský jen oslabit. Ve prospěch netopýří formace hraje i býčí divergence s oscilátorem MACD. 
Podrobnosti

13:29

Uzavře stříbro ranní gap?

Chudší bratr zlata, stříbro, se znovu v závěru týdne přiblížil ke klíčové podpoře 19,19 USD za unci. Vývoj ceny dnes výrazně urychlilo otevření nového týdne gapem. Stříbro tak dosáhlo v minulosti avizované podpory 18,80. 

Podrobnosti

13:29

Analýza EUR/USD na tento týden

Nový týden přinese spoustu zajímavých informací. Pro obchodníky hlavních měnových párů (s americkým dolarem), bude jistě klíčový konec týdne, kdy se v USA koná ekonomicko-politické symposium v Jackson Hole. 
Podrobnosti

19.08.2016

17:20

Analýza EUR/GBP před víkendem

Poslední hodiny obchodního týdne sledujeme měnový pár EUR/GBP a týdenní zavírací cenu. Ta rozhodne o tvaru týdenní svíčky, která by mohla splňovat podmínky reverzního „pinbaru“. V tomto případě bychom dostali další medvědí signál. EUR/GBP jich v posledních dnech vysílá několik. Britské libře se podařilo tento týden opustit referendová minima (analýza zde) a díky dobrým makroekonomickým datům (hlavně maloobchodní prodeje) posílit. Očekáváme, že GBP bude dále posilovat, což by mohlo pomoci EUR/GBP zamířit k jihu.  

Chci číst

16:14

V USA končí výsledková sezoná, v hlavní roli bude opět Fed

Americké akciové indexy dnes klesají po rozbouřeném týdnu. Dnes končí výsledková sezóna amerických společností, které reportovaly hospodářské výsledky za druhé čtvrtletí. Akciový trh se tak znovu začíná plně soustředit na příští zvýšení úrokových sazeb v USA.
Podrobnosti

11:31

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou CAD/JPY

Americké akcie ve čtvrtek mírně posílily s tím, jak se cena ropy Brent vyhoupla nad úroveň 50 dolarů za barel a podpořila cenu energetických akcií. Index Dow Jones stoupl o 0,1 procenta na 18 597,70 bodu, širší index S&P 500 posílil o 0,2 procenta na 2 187,02 bodu a technologický Nasdaq přidal 0,2 procenta na 5 240,145 bodu.
Podrobnosti

10:20

Intradenní analýza AUD/JPY

Na měnovém páru AUD/JPY se stále čeká na vyplnění harmonické netopýří formace. Ta vyvolala obrat v půlce července ve prospěch japonského jenu. Trh by tak mohl dokončit formaci dosažením Fibonacciho úrovně 61,8. Pozor však na tvořící se divergenci na stochastickém oscilátoru. 

Podrobnosti

10:20

Americký dolar nemá vůli růst

Ztráty amerického dolaru ve včerejší seanci zrychlily. Zpomalení či obrat nepřinesla ani další pozitivní data z trhu práce, konkrétně pokles 4 000 žádostí o podporu v nezaměstnanosti (262 000) ve srovnání s předchozím týdnem (266 000). 

Podrobnosti

18.08.2016

16:57

Market Color aneb co se děje na finančním trhu s analýzou GBP/USD

Americké akcie ukončily středeční seanci s mírnými zisky poté, co zápis z posledního měnového jednání americké centrální banky (Fed) ukázal, že hlasující členové měnového výboru mají rozdílné názory na načasování růstu úrokových sazeb.

Chci číst

14:40

Srpnová analýza ZLATA

Ceně zlata se i navzdory kontinuálnímu poklesu amerického dolaru nedaří vytvářet nová maxima. V srpnu si vysloveně oblíbilo konsolidační pásmo 1360 - 1340 USD za unci. Rezistence 1360 už byla odmítnutá počtvrté v řadě. I bočných pohybů se dá dobře využít k otevření krátkodobých pozic. 

Podrobnosti

14:19

Jaká je nejžádanější komodita tohoto léta?

Rok poté, co byla těžba uhlí odepsaná k „zániku“, přichází na trh fosilních pasiv nákupní horečka. Cena uhlí vzrostla od března o neuvěřitelných 70 procent a uhlí se stalo jednou z nejžhavějších komodit tohoto léta. Zatímco ceně uhlí se podařilo vybudovat si pevné místečko nad úrovní 50 dolarů, ropa si tak dobře nevede. 

Podrobnosti

13:35

Intradenní analýza NZD/USD

Měnový pár NZD/USD nezvládl ani napodruhé pokus o prolomení úrovně odporu (rezistence) 0,7300. Nepodařilo se mu to dokonce ani po lepších výsledcích z trhu práce, ani po aukci mléka, v níž cena klíčové exportní komodita stoupl o více než 12 procent.

Podrobnosti

11:30

I po lepších datech z australského trhu práce se drží AUD/USD pod rezistencí 0,7750

U měnového páru AUD/USD vidíme střednědobou rezistenci na úrovni 0,7750, kde se potkávají dvě trendové linie (modrá a zelená). Jde o poměrně významnou a silnou rezistenci, kterou AUD nezdolal ani dnes ráno po lepších výsledcích trhu práce, což podporuje očekávání, že RBA nebude muset tak brzy zvýšit úrokové sazby.
Podrobnosti

10:45

Analýza amerického dolaru po zveřejnění zápisu z červencového zasedání Fedu

Zápis z posledního jednání FEDu, jenž byl tradičně zveřejněn ve středu ve večerních hodinách, ukázal, jak moc jsou bankéři názorově rozdělní. Někteří volí cestu vyčkávání, a kvůli benigní inflaci by raději čekali se zvyšováním úrokových sazeb, naopak zbytek by rád sazby zvedl, vzhledem k vývoji na pracovním trhu, který by se mohl dočkat plné zaměstnanosti. 

Podrobnosti

17.08.2016

17:50

Analýza stříbra

Stříbro svádí souboj se silnou podporou 19,57, kterou trh v minulosti již několikrát využil ve svůj prospěch. Pokud medvědi udrží svou krátkodobou převahu, může stříbro putovat ještě níže. Po prolomení zmiňovaného supportu by trh čekal 19,19, v případě extrémní situace by trh mohl naplnit harmonickou motýli formaci.

Chci číst

13:47

Trh práce v Británii odolává brexitu, analýza EUR/GBP

V červenci klesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Velké Británii o 8 600 a počet zaměstnaných Britů vzrostl o 176 000, což je o 103 000 více, než odhadoval trh. Dnešní výsledky signalizují, že britský trh práce zatím nepociťuje výsledek referenda o brexitu. 

Podrobnosti