Denní analýzy

09.06.2017

17:01

Theresa Mayová plánuje vytvořit koalici s DUP

Britská premiérka Theresa Mayová po schůzce s královnou oznámila, že bude sestavovat novou vládu, která přinese zemi jistotu, provede ji vyjednáváním s Evropskou unií a zajistí úspěšný odchod z tohoto bloku. 

Chci číst

12:13

Dnes budou zveřejněna data z kanadského trhu práce, analýza USD/CAD

Loonie (USD/CAD) se zcela evidentně odmítá vzdát šance na opuštění rostoucího trendového kanálu. Trh stále čerpá z významné býčí divergence na oscilátoru a má nakročeno k vytvoření dvojitého dna. Pomalu přešlapuje u rezistence 1,354, jež USD/CAD dělí od prostoru k růstu. Tato hladina je na první pohled nesmírně důležitá, její prolomení by dalo trhu silnou půdu pod nohama. 

Chci číst

12:13

Kiwi, je čas na korekci?

Kiwi (NZD/USD) včera narazilo na silnou rezistenci 0,7220 a na první pohled trochu ubralo z plynu. Trh má v těchto místech tendenci měnit směr. To podporuje i evidentně překoupený stochastický oscilátor, který vykazuje divergenci. Pokud se býci nehodlají vzdát, budou potřebovat silný přesun přes avizovanou hladinu, jinak trhu hrozí minimálně korekce.

Chci číst

11:56

Ranní studená sprcha pro konzervativce

V britských parlamentních volbách zvítězila Theresa Mayová a její konzervativní strana, avšak ztratila nadpoloviční většinu (326 hlasů v 650 místním parlamentu).
Chci číst

08.06.2017

16:40

Zasedání ECB a britské volby, co čekat?

Dnes odpoledne zasedá Evropská centrální banka (ECB), která by měla nechat současné nastavení měnové politiky beze změny. Investoři se proto budou soustředit na tiskovou konferenci v 14:30.
Chci číst

11:28

Analýza EUR/GBP před britskými parlamentními volbami

EUR/GBP konečně opustilo krátkodobý rostoucí kanál a zareagovalo na divergenci na stochastickém oscilátoru. Trh se postupně vrací pod klíčovou úroveň 0,8700 a reaguje tak na dlouhodobý trendový kanál. Silným medvědím uzavřením, jenž proběhlo včera, otevřel trh příležitost k novým shortům.

Chci číst

11:17

Technická analýza AUD/USD 8.6.2017

Australský dolar přidal na obrátkách. Ukazuje to nejen novozélandskému, ale i americkému dolaru. Na měnovém páru AUD/USD se trh vrátil nad úroveň 0,7490 a získal silnou podporu. Nahoru ho nyní žene i harmonická motýlí formace. 

Chci číst

07.06.2017

11:03

Technická analýza USD/JPY 7.6.20107

Japonský jen na měnovém páru USD/JPY potvrdil to, co naznačil v závěru minulého týdne. Trh po medvědím outsidebaru prolomil podporu 110,50 a otevřel si prostor k další metě. Zatím to vypadá, že ani nebude čas na korekci směrem k prolomené podpoře, jež se změnila na rezistenci. 

Chci číst

10:59

Je čas na pokles EUR/USD?

Dokáže americký dolar a znovu válcovat ostatní páry? To je zajímavá otázka minimálně pro eurodolar, zde se stále čeká, zda EUR/USD dokáže využít harmonické netopýří formace. Trh je dle oscilátoru samozřejmě překoupený a navíc momentálně v divergenci.

Chci číst

06.06.2017

13:47

Zasedání ECB, výpověď Comeyho a britské volby podporují apetit po bezpečných aktivech

Americký dolar klesl na 6týdenní minima proti japonskému jenu s tím, jak vzrostla poptávka po bezpečných přístavech (jen) před čtvrtečními britskými parlamentními volbami, zasedáním ECB a projevem Jamese Comey, bývalého ředitele FBI, před Senátem. 

Chci číst

10:57

Technická analýza GBP/JPY 6.6.2017

Japonský jen se dostává do pozornosti obchodníků, protože může skýtat zajímavou příležitost. Krátkodobá síla jenu je vidět i na páru GBP/JPY. Zde se trh obchoduje uvnitř klesajícího trendového kanálu. 

Chci číst

10:43

Na trhu roste apetit po japonském jenu

Japonský jen je v současné době velmi sledovanou měnou. Apetit po jenu je vidět na hodně měnových párech a ukazuje se i proti silnému euru. EUR/JPY se obchoduje u 13 měsíčního maxima a na denním grafu to vypadá na možný vznik formace hlava ramena. 

Chci číst

05.06.2017

17:19

Zájem o euro je nejvyšší od roku 2013

Zájem investorů o euro je nejvyšší od roku 2013, ukázala poslední zpráva publikovaná obchodní komisí na chicagské burze futures (COT report). Tento týden bude pro euro důležité zasedání Evropské centrální banky a její náhled na potenciální rizika ohrožující inflaci a ekonomický růst a následně 1. kolo parlamentních ...

Chci číst

10:05

Technická analýza USD/CHF 5.6.2017

Podobná situace jako na USD/JPY se nabízí na USD/CHF. Trh klesl pod důležitou úroveň podpory 0,9670, kterou jsme dříve predikovali jako cíl pro krátkodobé shorty. Nyní tedy vzniká šance pokračovat v medvědím trendu a klesat až k hladině 0,9540. 

Chci číst

09:54

Americký dolar je po datech z trhu práce pod prodejním tlakem, analýza USD/JPY

Americký dolar si v páteční seanci zažil další šok. NFP report z amerického trhu práce zklamal trhy, když americká ekonomika v minulém měsíci vytvořila pouze 138 000 nových pracovních míst. Výprodej dolaru je dobře vidět na měnovém páru USD/JPY, kdy trh vytvořil medvědí svíčkovou formaci outsidebar a uzavřel přesně na supportu kolem 110,50.

Chci číst