Denní analýzy

07.08.2017

09:28

Přichází čas korekce pro americký dolar?

Americkému dolaru se povedl závěr minulého týdne, kdy posílil po povedeném NFP reportu. Oblíbený měnový pár USD/CAD tak potvrdil chuť zkorigovat předchozí pád. Trh pomalu, ale jistě stoupá a je otázkou, zda a kde dokáže navázat na předchozí medvědí impuls.

Chci číst

09:22

Technická analýza AUD/USD 7.8.2017

Měnový pár AUD/USD se pořád obchoduje v blízkosti dvouletých maxim. Trh zcela jistě vnímá rezistenci 0,8050 jako silnou překážku před dalším růstem. Na týdenním grafu vznikla inside svíčka, a je tedy technicky potvrzeno, že AUD/USD zpomalilo a čeká na vyšší volatilitu.

Chci číst

04.08.2017

17:12

Data z trhu práce (NFP) povzbudila americký dolar

Američtí zaměstnavatelé v červenci vytvořili o 26 000 více nových pracovních míst, než trh čekal. Rovněž zvedali mzdy, což svědčí o utažených podmínkách na trhu práce. Stávající situace tak nahrává americké centrální bance (Fed)

Chci číst

11:56

Rozhýbe dnes dolar data z trhu práce (NFP)?

Americké akcie se obchodovaly ve čtvrtek smíšeně. Index Dow Jones zapsal nový průběžný i závěrečný rekord, když posílil o 0,04 procenta na 22 026,1 bodu. Indexy Nasdaq a S&P 500 mírně oslabily o 0,22 procenta, respektive 0,35 procenta.

Chci číst

09:44

EUR/AUD testuje horní hranu trendového kanálu

EUR/AUD se dosáhl rezistenční hladiny 1,4950, kde se rovněž nachází horní hrana trendového kanálu. Je jasně vidět, že na denním grafu bylo dosaženo potenciální reverzní zóny pro harmonickou formaci a trh by tak mohl dostat nový medvědí impuls.

Chci číst

09:39

Dnes budou zveřejněna data z kanadského trhu práce, analýza GBP/CAD

Kanadský dolar proti britské (GBP/CAD) libře včera zatáhl za ruční brzdu. Na měnovém páru GBP/CAD vznikla reverzní svíčková formace medvědího outside baru u rezistence 1,6537. Byť korekce britské libry nebyla příliš dlouhá po prolomení trendové linie, tak je včerejší reakce velmi jasná. 

Chci číst

03.08.2017

12:03

Dnes zasedá britská a česká národní banka, analýza amerického dolaru

Americký akciový index Dow Jones se včera poprvé přenesl přes hranici 22 000 bodů, podpořen 4,7 procentním růstem akcií společnosti Apple. Zájem o akcie společnosti stoupl po zprávách o čtvrtletních prodejích iPhonů. Od začátku roku stouply akcie společnosti Apple o 36 procent. 

Chci číst

10:56

Analýza GBP/NZD před dnešním zasedáním britské centrální banky

Na měnovém páru GBP/NZD vidíme dvě protichůdné formace technické analýzy, přičemž klíčovou roli sehrává prostřední rostoucí trendová linie. Pokud se podaří sterlingu nad ní uzavřít, zvýší se pravděpodobnost vyplnění formace dvojitého dna, čímž následně zanikne potenciál vyplnění dlouhodobější formace hlava ramena, protože cena vystoupá nad pravé rameno.

Chci číst

09:54

EUR/CHF testuje dolní hranu kanálu, vrátí se býci zpět do hry?

Měnový pár EUR/CHF se přiblížil k dolní hraně rostoucího trendového kanálu, kde by mohl hledat podporu kupujících. Pokud by se mu to nepovedlo, pak je druhým záchytným bodem cenová úroveň 1,14546. Očekáváme, že v těchto místech bude dokončena korekce a býci se vrátí opět do hry.

Chci číst

02.08.2017

15:16

Americký akciový index Dow Jones vytvořil páté maximum v řadě

Americký index Dow Jones v úterý posunul popáté v řadě hranici historického maxima a přiblížil se hladině 22 000 bodů za podpory růstu akcií Goldman Sachs, JPMorgan a dalších bank.

Chci číst

09:48

Analýza sterlingu před zítřejším zasedáním centrální banky

Sterling zatím pokračuje ve vyplňování reverzní struktury, o které jsme psali v poslední analýze GBP/USD. Dění uvnitř rostoucího klínu momentálně ovlivňuje býčí formace hlava-ramena, díky které může trh technicky růst.

Chci číst

09:47

Stříbru docházejí argumenty pro růst

Stříbro konečně dorazilo k dříve avizované rezistenci 16,80 dolarů, která se navíc opírá o klesající trendový kanál. Včerejší seance nabídla evidentní zaváhání a zajímavý je zvláště pohled na 4hodinový graf

Chci číst

01.08.2017

16:06

Eurozóně se daří, libra čeká na zasedání centrální banky

Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny ve druhém čtvrtletní mezikvartálně stoupl o 0,6 procenta a meziročně posílil o 2,1 procenta, v souladu s odhady ekonomů. Dnešní údaje růstu HDP potvrzují zdravé zotavení eurozóny. 

Chci číst

11:41

USD/JPY testuje úroveň podpory 110,14

USD/JPY se během včerejší seance přiblížilo na minimum klíčové podpory 110,14. Trh se tak dostal do míst, kde se rozhodne o dalším vývoji.  Ve hře jsou dva scénáře, první ukazuje na formující se rostoucí trojúhelník, tzn. další odraz směrem vzhůru a druhý se na neschopnost vytvořit vyšší vrchol a počátek medvědího trendu.

Chci číst

11:36

Technická analýza ropy 1.8.2017

Ropa dosáhla avizované horní hrany trendového kanálu a znovu nezaváhala. Po celém býčím týdnu vstoupil trh i do tohoto týdne růstem. Ve hře tak stále zůstává netopýří harmonická formace a ropa by tak mohla ještě pár bodů získat. 

Chci číst