Denní analýzy

02.05.2017

10:59

AUD/CAD dosáhl významné rezistenční úrovně

Měnový pár AUD/CAD se pomalu ale jistě blíží ke své oblíbené rezistenční hodnotě. Rezistence 1,0328 v nedávné minulosti hrála důležitou roli. Býkům zde pravidelně dochází dech. K podobnému scénáři by mohlo dojít i tentokrát. Tržní vývoj připomíná oblíbenou "V" formaci neboli dvojitý vrchol. 

Chci číst

10:55

Technická analýza ropy 2.5.2017

Ropa si momentálně osahává, jak silnou půdu má pod nohama. Trh se pohybuje u klíčové trendové linie, jež v minulosti několikrát pomohla býkům. Pozornému oku neunikne ani býčí divergence se stochastickým oscilátorem. 

Chci číst

28.04.2017

15:57

Proč Saúdská Arábie tak poctivě dodržuje limity těžby ropy?

Cena ropy se po prosincové dohodě zemí OPEC a dalších těžařů stabilizovala poblíž  úrovně 50 dolarů za barel. Saúdská Arábie, největší producent organizace a druhý největší producent světa, jde ukázkovým příkladem plnění nižších těžebních limitů. 

Chci číst

13:24

Britská ekonomika roste pomaleji, inflace v eurozóně dosáhla 1,9%

Inflace v eurozóně v dubnu meziročně vzrostla na 1,9 procenta proti odhadu trhu 1,8 procenta. Inflace v jednotné měnové unii se tak vrátila na růstovou trajektorii, z níž odešla v březnu, kdy dosáhla jenom 1,5 procentního růstu.

Chci číst

09:54

Technická analýza CAD/JPY 28.4.2017

Křížový měnový pár CAD/JPY oslabuje ve formaci klesajícího klínu, který by měl být podle pravidel technické analýzy proražen směrem nahoru a následně by mělo dojít k obnovení rostoucího trendu. 

Chci číst

09:45

Analýza EUR/USD před americkými daty HDP

Od pondělí netrpělivě čekáme, kdy se se rozhodne EUR/USD vyplnit nedělní gap, který vznikl po výsledku vyhlášení prvního kola francouzských prezidentských voleb. Na hodinovém i čtyřhodinovém grafu můžeme sledovat formaci hlava ramena.

Chci číst

27.04.2017

16:55

Euro po zasedání Evropské centrální banky oslabuje

Evropská centrální banka dnes podle očekávání nechala měnovou politiku beze změny. Úrokové sazby zůstaly na stávajících úrovních a banka dále měsíční nakupuje aktiva v objemu 60 miliard eur.
Chci číst

13:59

Trh je zklamán z Trumpove daňové reformy

Americké akcie včera mírně klesly po dvou seancích silného růstu, když se trh lekl realizovatelnosti daňových reforem prezidenta Donalda Trumpa. Index Dow Jones klesl o 0,1 procenta na 20 975,09 bodu, index S&P 500 ubral 0,05 procenta na 2 387,45 bodu a technologický Nasdaq stagnoval na úrovni 6 025,225 bodu. 

Chci číst

09:53

Britská libra sbírá odvahu k růstu

Britská libra se dnes pravděpodobně rozhodla rozhýbat. 18. dubna, kdy premiérka Teresa Mayová ohlásila předčasné volby, libra posílila z hodnoty 1,2518 na 1,2900 a další dny pak nedokázala najít směr. Tvořila malé „inside“ svíčky. 

Chci číst

09:46

Cena ropy testuje zajímavé úrovně podpory

Ropa se opět přiblížila k důležité trendové linii. Ta již nakupující zachránila několikrát. I tentokrát si stochastický oscilátor chystá býčí divergenci, avšak ta nemusí být spásná. Trh totiž nedokázal vytvořit vyšší „high“ a nepotvrdil tak býčí trend. Pokud dojde k testu trendové linie, tak z technického pohledu půjde o velmi zajímavou situaci, při které se bude rozhodovat o střednědobém trendu.

Chci číst

26.04.2017

16:26

Která komodita je v letošním roce zatím nejziskovější?

Hliník, průmyslový kov, který je široce využíván ve všech oblastech výroby od produkce plechovek na nápoje, až po automobilové karoserie, se letos řadí mezi nejziskovější komodity. 15 procentním nárůstem ceny překonal v prvních 4 měsících letošního roku výkon zinku, a to o 2,7 procenta a mědi o 3,7 procenta. 

Chci číst

14:38

Nasdaq atakuje nová historická maxima

Index Nasdaq v úterý poprvé v historii překonal hranici 6 000 bodů a výš se posunuly i další dva hlavní americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500, když silné výsledky firem podtrhly zdraví amerických společností. 

Chci číst

10:02

EUR/USD protahuje vyplnění pondělního gapu

Na eurodolaru se stále protahuje vyplnění pondělního gapu. Euro stále silně posiluje a již brzy může trh opustit naznačený trendový kanál. To favorizuje i naznačená harmonická gartleyeho formace. Přesto je otázkou, jak dlouho se EUR/USD dokáže vzdalovat od gapu. Prolomení hladiny 1,0950 by přesto mohlo dát euru stabilní základ k dalšímu růstu. 

Chci číst

10:02

Technická analýza amerického dolaru 26.4.2017 (FUSD)

Index amerického dolaru se znovu vrací ke spodní hraně klínové formace. Trh je sevřen a konsoliduje. Z technického pohledu se dolar dostal k supportní úrovni, jež je podpořena o mírnou býčí divergenci s oscilátorem MACD a harmonickou formaci. Podpora 98,70 bodu by mohla zelenému zlatu pomoci zpátky na nohy, protože z dlouhodobého hlediska se od klesajícího klínu očekává růst. 

Chci číst