Denní analýzy

02.03.2017

17:41

Sázky na růst sazeb v USA v březnu rostou každým dnem

Americký akciový index Dow Jones včera poprvé v historii pokořil hranici 21 000 bodů poté, co prezident Donald Trump ve svém projevu před Kongresem řekl, že chce podpořit americkou ekonomiku daňovými úlevami, investovat 1 bilion dolarů do infrastruktury a reformovat systém zdravotní péče, který zavedl prezident Barack Obama tzv. „Obamacare“. 

Chci číst

08:28

Technická analýza USD/JPY 2.3.2017

USD/JPY perfektně vyplnilo výhled ze začátku týdne, kdy se diskutovalo o harmonickém pohybu AB=CD. Trh využil silné podpory 111,5 a vyrazil směrem vzhůru. Tím se otevírá šance na další harmonický celek, a to konkrétně motýlí formaci. USD/JPY má v současné době otevřenou cestu až k úrovni 116,42.

Podrobnosti

08:28

Technická analýza AUD/CAD 2.3.2017

V našich analýzách jste se již mohli setkat s dlouhodobým výhledem na křížový pár AUD/CAD. Ten za tím do puntíku plní predikce vzniklé na základě harmonické analýzy. Trh s mírným zaváháním překonal rezistenci 1,011 a neochvějně směřuje k vytyčené rezistenci 1,03. Zde by se pak mohla vyplnit celá netopýří formace. Trh by pak zde měl přivítat nové medvědy a vyvolat korekci.

Podrobnosti

01.03.2017

17:06

Dow Jones na nových rekordech, libra po datech PMI oslabuje

Britský výrobní sektor má za sebou další úspěšný měsíc, v němž se podařilo indexu nákupních manažerů (PMI) dosáhnout hodnit nad úrovní 50, která odděluje expanzi od recese. Index PMI se v únoru vyšplhal na 54,6 bodu, o 1,1 bodu pod očekávání analytiků a lednovým výsledkem. Index je 7. 

Chci číst

14:29

Donald Trump zklamal a Fed pozitivně překvapil, analýza USD/JPY

Americké burzy včera mírně oslabily a index Dow Jones přerušil 12denní sérii rekordů, protože Donald Trump opět nepřinesl detaily ohledně plánovaných reforem. Zatím je jasné, že vzrostou vládní výdaje, a to na infrastrukturu a obranu.

Podrobnosti

09:57

EUR/JPY přitahuje pozornost býků

EUR/JPY začíná přitahovat pozornost technických obchodníků. Japonský jen sice zůstává pánem na tomto trhu, nicméně nic netrvá věčně. Na trhu se rýsuje obratová formace klesajícího klínu, která je navíc podpořena o divergenci na stochastickém oscilátoru. Trh se pomalu přibližuje k důležité podpoře 118,27, jenž může potenciálním býkům výrazně pomoci. Pro euro budou důležitá zítřejší data inflace eurozóny.

Podrobnosti

09:57

Americký dolar povzbudila slova člena FOMC o možném brzkém zvýšení sazeb

Americký dolar i přes zklamání z výsledku druhého měření HDP, které nepřineslo očekávané zrychlení na 2,1 procenta, ale HDP zůstal na 1,9 procentech, dokázal posílit. 

Podrobnosti

24.02.2017

09:39

Na EUR/JPY se začínají připravovat kupci

Měnový pár EUR/JPY se začíná dostávat pod podobný tlak, pod jakým byly jiné páry s japonským jenem poměrně nedávno. Na denním grafu se formuje obratová formace klesajícího klínu, navíc podpořená o divergenci na stochastickém oscilátoru. 

Chci číst

09:31

AUD/NZD znovu nezvládl prolomit silnou rezistence a má nakročeno k výprodeji

Souboj měn protinožců se zatím vyvíjí, tak jak naznačovala dřívější analýza z tohoto týdne. Austrálie ve včerejší noci vykázala pokles privátních kapitálových výdajů o 2,1 procenta a tím ztratil australský dolar na síle. 

Podrobnosti