Denní analýzy

09.03.2017

17:24

Mario Draghi vidí budoucnost konečně trochu růžově

Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání ponechala měnovou politiku beze změny. ECB nechala klíčovou úrokovou sazbu v záporném teritoriu (na minus 0,40 procenta). Hlavní refinanční sazba, která určuje cenu úvěrů v ekonomice, zůstala beze změny na 0,00 procenta. ECB zopakovala, že klíčové úrokové sazby zůstanou na současných či nižších úrovních po delší období a daleko za horizont čistých nákupů aktiv. 
Chci číst

11:49

Inflace v ČR roste, dnes zasedá ECB, dolar vyčkává

Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera mírně oslabily s tím, jak energetický sektor zažil největší pokles za téměř šest měsíců kvůli propadu ceny ropy o více jak 5 procent. Index Dow Jones ztratil 0,33 procenta a zavřel na hodnotě 20 855,73 bodu, index S&P 500 oslabil o 0,23 procenta na cenu 2 362,98 bodu. 

Podrobnosti

09:57

Analýza EUR/JPY před zasedáním ECB

EUR/JPY se ve včerejší seanci marně pokoušelo prolomit rezistenci na ceně 1,21. Tato úroveň hraje především na intradenních grafech důležitou roli. Trh se potýká s nedostatkem kupců, ti vstoupili do trhu pro prolomení obratové formace klesajícího klínu, ale zatím se zdá, že nemají dostatek sil k prolomení ceny 1,21. Tu nezbytně potřebují k dalšímu růstu. 

Podrobnosti

09:57

Kanadský dolar oslabil pokles ceny ropy

Loonie (USD/CAD) nezastavila, ba ani nezpomalila rezistence 1,333, natož naznačená harmonická formace. Trh se ani neobtěžoval vytvořit falešný signál, což je dobře pro uspěchané medvědy. USD/CAD si tak prorazil cestu až k předchozím maximům kolem úrovně 1,36. Růstem získal měnový pár USD/CAD silnou půdu pod nohama a může si tak dovolit i menší korekci před dalším impulsem. 

Podrobnosti

08.03.2017

17:32

Data ADP z amerického trhu práce překonala všechna očekávání

Německá průmyslová výroba v lednu vzrostla meziměsíčně o 2,8 procenta, což je 0,3 procenta nad odhady trhu. Největší evropská ekonomika tak vstoupila do roku 2017 na silných základech. Výkon průmyslu táhl zejména růst produkce továren (+3,7 procenta), výroba ve stavebnictví naopak klesla o 1,3 procenta, výroba energie se snížila o 0,7 procenta.

Chci číst

10:03

Britská libra testuje trpělivost býků

Sterling (GBP/USD) ve včerejší seanci atakoval další důležitou podporu. Hladina 1,22 byla během dne několikrát penetrována. Právě k této hladině vzhlížejí držitelé dlouhých pozic, protože je poslední brzdou před pádem zpět k historickým minimům kolem hodnoty 1,1980. 

Podrobnosti

09:58

Australský dolar vyčkává na prodejní impuls

Oblíbený měnový pár AUD/USD zahájil v minulém týdnu očekávaný sestup, na který jsme upozorňovali, kvůli zmiňované formaci rostoucího klínu. Australskému dolaru také příliš neprospělo očekávané zpomalení čínské ekonomiky, na kterou má Austrálie velmi úzce navázané hospodářství. 

Podrobnosti

07.03.2017

14:31

Euro v rukou Le Penové, sterling pod tlakem brexitu, akcie se bojí Trumpa

Americké akcie v pondělí oslabily s tím, jak investory znepokojilo dění kolem prezidenta Donalda Trumpa a geopolitické napětí po vypálení raket ze Severní Koreje směrem k Japonsku. KLDR v pondělí vypálila čtyři balistické rakety, které dopadly do moře severozápadně od Japonska.

Chci číst

10:04

Chystá se DAX na korekci?

Německý akciový index DAX brnká na nervy medvědům. Na trhu již delší dobu krystalizují prvky obratových formací. Nečeká se ani tak změna býčího trendu, jako spíše výraznější korekční pohyb. Poslední dny přinesly další divergenci a nový dvojitý vrchol. 

Podrobnosti

10:01

EUR/USD konsoliduje v 100pipovém rozmezí

EUR/USD zastavil před dalším růstem úroveň odporu (rezistence) na ceně 1,0615. Trh už zde v minulosti ztratil přízeň nakupujících a momentální vývoj naznačuje, že ani tentokrát nemusí být případná cesta vzhůru jednoduchá. 

Podrobnosti

06.03.2017

11:06

Novozélandský dolar se chystá korigovat ztráty z předchozího týdne

Kiwi neboli NZD/USD dokončilo v páteční seanci harmonický pohyb AB=CD u podpory 0,7013. Trh se nachází v klesajícím trendovém kanálu a o krátkodobém trendu tak není pochyb. Nyní je trh v situaci, kdy otestoval spodní hranu kanálu a mohl by se tak dočkat korekce. Ideální úrovní pro tzv.

Chci číst

10:58

USD/CHF tvoří dvojitý vrchol a bojuje s rostoucím trendovým kanálem

USD/CHF se minulý týden zuby nehty držel trendového kanálu. Byť se trhu podařilo zůstat uvnitř této formace, tak na trhu vznikla situace, která spíše favorizuje prodávající. Trh zastavil svůj růst u rezistence 1,013, kterou nedokázal ani nadvakrát prolomit. 

Podrobnosti

03.03.2017

11:33

EUR/USD vyčkává na projev Janet Yellenové

EUR/USD se v tomto týdnu také stává obětí silného dolaru. Trh se dle očekávání vrátil k podpoře 1,05, jež společně s Fibonacciho expanzí 61,8 tvoří důležité supportní pásmo. Tato hodnota drží prodávající před poklesem k úrovni 1,037. 

Chci číst

11:27

Sterling v rukou medvědů

Sterling (GBP/USD) tento týden potvrdil medvědí trend, když se trh pevně usídlil pod silným supportem 1,2400. Nejbližším cílem prodejců se stává podpora 1,2200. Dolar v tomto týdnu chytil druhý dech a není vyloučeno, že potáhne cenu sterlingu zpět k více než třicetiletým minimům. 

Podrobnosti