Denní analýzy

31.03.2017

15:20

Česká národní banka může od pondělí kdykoliv uvolnit kurz koruny

Česká národní banka (ČNB) může zrušit svůj kurzový závazek kdykoliv po skončení prvního kvartálu a již nebude naznačovat, kdy by k tomu mohlo dojít, řekl ve čtvrtek guvernér ČNB Jiří Rusnok. Zvýšil tím očekávání trhu, že exit bude již během dubna. 

Chci číst

14:33

Pomohly intervence předejít deflaci a za jakou cenu?

Česká národní banka (ČNB) se rozhodla 7. listopadu 2013 začít používat kurz koruny jako další nástroj měnové politiky. V tento den koruna nečekaně oslabila proti euru o 4,85 procenta, když se v průběhu jedné hodiny skokově hnula z hodnoty 25,75 na 27,00 za euro. 

Podrobnosti

09:58

Libra se brexitu nelekla

EUR/GBP se konečně dokázalo posunout pod podporu 0,8654. Nyní trh bojuje s minoritním supportem 0,8578, který pokud úspěšně zdolá, tak může pomýšlet na výraznější posílení britské libry. Trhy očividně před brexitem libře věří. 

Podrobnosti

09:51

Ropa se znovu nadechla

Ropa se znovu nadechla k dalšímu růstu. Trh tak začal využívat potenciál dříve avizované harmonické formace. Nakupujícím pomohla poloha, do které se trh dostal. Z technického pohledu došlo k využití trendového kanálu a podpory 48,14. 

Podrobnosti

30.03.2017

14:00

Fed je k růstu sazeb optimistický, ECB je odmítá

Prezident bostonského Fedu Eric Rosengren včera řekl, že podle jeho názoru by americká centrální banka měla vzhledem k síle ekonomiky zvednout letos úrokové sazby ještě třikrát. To znamená, že celkově by v roce 2017 zvýšila americká centrální banka (Fed) sazby čtyřikrát.  

Chci číst

09:43

Nabírá americký dolar druhý dech?

Index amerického dolaru FUSD se v pondělí odrazil od podpory 90,090 bodu a na denním grafu dokonce vytvořil reverzní svíčkovou formaci „pinbar“, čímž jasně naznačil, že se mu nechce jít níž. Následně vyplnil víkendový gap a nyní bojuje s horní hranou klesajícího kanálu, který vymezuje jeho současný klesající trend. 

Podrobnosti

29.03.2017

16:56

Co by znamenalo vítězství Marine Le Penové pro euro a evropské akcie?

Dvoukolové francouzské prezidentské volby zatím v průzkumech favorizují středového politika Emanuele Macrona. Avšak zkušenosti z loňska naznačují, že musíme počítat i s méně pravděpodobnou událostí, jakou je vítězství krajně pravicové předsedkyně Národní fronty Marine Le Penové. Francouzské prezidentské volby představují letos největší politické riziko pro eurozónu a euro jako takové. 

Chci číst

12:11

Británie dnes zahajuje proces brexitu

Důvěra amerických spotřebitelů v domácí ekonomiku v březnu nečekaně vzrostla na více než 16leté maximum. Optimismus byl tažen dobrými vyhlídkami při hledání zaměstnání i lepšími obchodními podmínkami. 

Podrobnosti

10:34

Dvojitý vrchol na zlatě?

Růst ceny zlata se zastavil u rezistence 1258 USD za unci stejně jako letos v únoru. Cena zlata tak naznačila vytvoření formace dvojitého vrcholu, o níž můžeme zatím jenom spekulovat. Šance na nástup medvědů se zvýší, když se cena dostane pod Fibonacciho hodnotu 23,60 a následně vytvoří nižší dno.

Podrobnosti

10:24

Dolar by dnes mohl vyhrát nad eurem

Zdá se, že eurodolar se dnes rozhodl bojovat s rostoucí trendovou linii na 4hodinovém grafu a potenciálně ji prorazit směrem dolů. Dolar by tak po delší době mohl vyhrát souboj s eurem. Podpořila ho včerejší data spotřebitelské důvěry od společnosti Conference Board.

Podrobnosti

28.03.2017

15:07

Americký dolar testuje formaci hlava ramena

Důvěra mezi německými podnikateli se v březnu nečekaně zlepšila na téměř šestileté maximum. Výsledek indexu Ifo naznačil, že šéfové firem v největší evropské ekonomice ponechávají stranou obavy z hrozby sílícího protekcionismu. Index pro tento měsíc vyskočil na 112,3 bodu, nejvyšší úroveň od července 2011, z nepatrně revidovaných 111,1 bodu za únor.
Chci číst

11:17

GBP/JPY sevřen v trojúhelníku

Již velmi brzy by mohl skončit konsolidační tlak, jenž zažívá GBP/JPY. Trh je sevřen v klesajícím klínu, který je tradičně doprovázen divergencí na oscilátoru MACD. Tato formace z pohledu teorie technické analýzy predikuje průraz směrem vzhůru. V takovém momentě by vznikla zajímavá nákupní příležitost.

Podrobnosti

11:06

AUD/USD testuje podporu 0,7600

Aussie (AUD/USD) zůstalo i ve včerejší seanci pod denní podporou 0,7640. Trh zůstává uvězněn mezi touto úrovní a intradenní podporou 0,7600. Současný stav nahrává spíše prodávajícím. Klíčové bude, zda trh dokáže prolomit páteční minimum. Tím by si otevřel cestu k předchozímu minimu na ceně 0,7500.

Podrobnosti

27.03.2017

12:05

Technická analýza AUD/CAD se naplnila

Naše dlouhodobá analýza AUD/CAD se vyplnila až s překvapivou přesností. Trh využil dvou naprosto přesných harmonických formací. Otázkou tedy zůstává, jak moc by měl AUD/CAD nyní klesat. 

Chci číst

11:59

Americký dolar oslabuje po zrušení pátečního hlasování o zdravotnické reformě

Měnovému páru USD/JPY se nedaří postavit zpět na nohy. Trh v závěru minulého týdne výrazně zpomalil u podpory 111,30, což byla jedna z posledních nadějí pro býky, kteří stále čekají, že dolar dokáže posílit. 

Podrobnosti