Denní analýzy

22.09.2017

15:21

Indexy PMI ukazují na silný růst eurozóny

Soukromé podniky v eurozóně uzavřely třetí kvartál mnohem silnějším růstem, než se předpokládalo, poháněny především růstem továren, které zaznamenaly nejlepší měsíc od začátku roku 2011, ukázal index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby.

Chci číst

09:22

Dosáhne ropa ceny 51,60 USD?

Ropa přistoupila k tomuto týdnu velmi konzervativně. Cenu „černého zlata“ příliš nesrazilo zasedání FEDu, jež přineslo krátkodobé posílení dolaru.

Podrobnosti

09:20

AUD/JPY naplňuje formaci dvojitého vrcholu

Japonský jen se ve včerejší seanci výrazně ozval proti některým párům. Naše analýza AUD/JPY z počátku týdne tak nabírá jasnější obrysy.

Podrobnosti

21.09.2017

16:55

Jak se zorientovat v německých volbách?

24. září se vydají němečtí voliči k volebním urnám. Budou se rozhodovat, zda zvolí do čela státu po čtvrté v řadě stávající kancléřku Angelu Merkelovou a umožní jí jít ve stopách svých předchůdců Helmuta Kohla a Konráda Adenauera, z nichž každý sloužil jako kancléř pět volebních období.

Chci číst

12:20

Fed naznačil další růst úrokových sazeb a zahájení procesu snižování bilance

Americká centrální banka (Fed) včera nechala úrokové sazby beze změny, avšak naznačila, že stále očekává jedno zvýšení úrokových sazeb do konce roku. Podle očekávání Fed také uvedl, že v říjnu zahájí redukci svého portfolia státních dluhopisů a hypotečních cenných papírů v celkové hodnotě 4,2 bilionu dolarů nahromaděných po finanční krizi v roce 2008.

Podrobnosti

10:36

Fed pomohl dolaru k posílení

Index amerického dolaru FUSD vytvořil ve včerejší seanci býčí svíčkovou formaci outsidebar na denním grafu. K posílení amerického dolaru pomohlo zasedání FEDu, jenž zlepšil hospodářskou prognózu pro příští rok.

Podrobnosti

10:34

Hlava ramena na EUR/USD?

Americký dolar dostal ve včerejší seanci pořádný býčí impuls od FEDu. Americká centrální banka ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, avšak zlepšila ekonomický výhled pro tento rok.

Podrobnosti

20.09.2017

11:56

Portugalské dluhopisy získávají statut bezpečné investice

Agentura Standard and Poor's (S&P) jako první ze třech velkých ratingových agentur (S&P, Moodys, Fitch) vrátila hodnocení úvěrové spolehlivosti Portugalska zpátky do investičního pásma (BBB-) ze spekulativního pásma (BB+) s odvoláním na trvalý pokrok země ve snižování rozpočtového deficitu a lepší vyhlídky růstu hospodářství.

Chci číst

11:51

Investoři vyčkávají na dnešní zasedání Fedu

Finanční trh dnes vyčkává na závěry měnového jednání americké centrální banky (Fed). Fed by měl podle očekávání oznámit plán na zahájení redukce své obří bilance. Všechny tři hlavní americké akciové indexy na Wall Street včera posílily o 0,1 procenta a končily na nových rekordech, poháněny zejména finančními tituly, které profitují z očekávaného zvýšení úrokových sazeb ke konci letošního roku.

Podrobnosti

10:17

Technická analýza stříbra 20.9.2017

Stříbro teprve nedávno opustilo klesající trendový kanál. Trh zkorigoval až na počátek silného podpůrného pásma mezi 17,15 – 16,80 USD.

Podrobnosti

10:17

Dvojitý vrchol na AUD/JPY?

Síla australského dolaru se projevuje i na měnovém páru AUD/JPY. I zde však trh čeká silná zkouška. Cena se drží blízko dvouletých maxim a pomalu se přibližuje k důležité rezistenci v podobě trendové linie, jež spojuje všechny předchozí vrcholy.

Podrobnosti

19.09.2017

17:40

Optimismus kolem německé ekonomiky dále roste

Trhy jsou dnes bez větších pohybů a vyčkávají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed) a rozhodnutí o výši úrokových sazeb, makroekonomické projekci a plánovanému postupu při snižování bilance portfolia dluhopisů v hodnotě 4,2 bilionu dolarů.

Chci číst

11:18

Technická analýza CAD/CHF 19.9.2017

Křížový měnový pár CAD/CHF se stále obchoduje nad klíčovou rezistencí 0,7730, nad kterou se posunul po usilovných bojích. Cena je tak nejvýše od dubna 2015.

Podrobnosti

11:14

Vyplňuje AUD/USD formaci dvojitého vrcholu?

Není to tak dávno, co jsme analyzovali potenciální dvojitý vrchol na měnovém páru AUD/USD. Trh ve včerejší seanci dal vzniknout medvědí svíčkové formaci outsidebar, která tuto tezi potvrzuje.

Podrobnosti

18.09.2017

17:36

Americké akciové indexy atakují nová historická maxima

Dvoudenní měnové zasedání americké centrální banky (Fed) tento týden pravděpodobně nepřinese další zvýšení sazeb. Investory bude určitě zajímat, jak prezidentka centrální banky Janet Yellenová nahlíží na poslední data o inflaci a jaký mohou mít vliv na načasování dalšího utažení měnové politiky.

Chci číst

10:06

Analýza EUR/USD na tento týden

Rozjetá mašina eurodolar se minulý týden zasekl. EUR/USD nedokázal překonat silné rezistenční pásmo 1,2050 a současná struktura na denním grafu pomalu připomíná formaci hlava-ramena.

Podrobnosti

10:03

Ropa má za sebou úspěšný týden, jak se ji bude dařit tento týden?

Ropa si minulý týden ukousla velké sousto. Trh uzavřel týden nad předchozím maximem na ceně 50,45 dolaru za barel a otevřel si k růstu cestu pro příští týden.

Podrobnosti