Denní analýzy

01.08.2017

16:06

Eurozóně se daří, libra čeká na zasedání centrální banky

Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny ve druhém čtvrtletní mezikvartálně stoupl o 0,6 procenta a meziročně posílil o 2,1 procenta, v souladu s odhady ekonomů. Dnešní údaje růstu HDP potvrzují zdravé zotavení eurozóny. 

Chci číst

11:41

USD/JPY testuje úroveň podpory 110,14

USD/JPY se během včerejší seance přiblížilo na minimum klíčové podpory 110,14. Trh se tak dostal do míst, kde se rozhodne o dalším vývoji.  Ve hře jsou dva scénáře, první ukazuje na formující se rostoucí trojúhelník, tzn. další odraz směrem vzhůru a druhý se na neschopnost vytvořit vyšší vrchol a počátek medvědího trendu.

Podrobnosti

11:36

Technická analýza ropy 1.8.2017

Ropa dosáhla avizované horní hrany trendového kanálu a znovu nezaváhala. Po celém býčím týdnu vstoupil trh i do tohoto týdne růstem. Ve hře tak stále zůstává netopýří harmonická formace a ropa by tak mohla ještě pár bodů získat. 

Podrobnosti

31.07.2017

11:19

Technická analýza německého akciového indexu DAX 31.7.2017

Ostře sledovaný německý akciový index DAX dokončil v minulém týdnu harmonický pohyb AB=CD a dosáhl až k hraně podpůrného trendového kanálu. Úroveň 12 117 bodů je klíčovou podporou pro udržení symetrie v býčím trendu.

Chci číst

11:00

Analýza amerického dolaru pro týden, v němž budou zveřejněna data NFP

Americký dolar stále nemůže chytit druhou mízu a padá. Medvědí stav je přehledně vidět na indexu amerického dolaru. Ten již dosáhl očekávané podpory 93,0 bodů, kterou jsme před týdnem predikovali. Dolar nyní balancuje nad technickou podporou, která pokud trh nepodrží, hrozí dolaru pád do hlubiny.

Podrobnosti

28.07.2017

09:52

Analýza EUR/USD před americkými daty HDP

Euro-stroj se na měnovém páru EUR/USD včera zasekl. Příhodně se tak stalo u téměř dvouletého maxima na ceně 1,1725. Trh zde dal vzniknout silné medvědí svíčce, která může předznamenávat novou korekci silného býčího trendu

Chci číst

09:47

Netopýří formace na ropě předznamenává její pokles

Ropa využila své šance a býci zužitkovali odraz od trendové linie. Tento týden si připsala přes 3 dolary zisku, a to díky závazku Saúdské Arábie snížit produkci a poklesu zásob v USA.

Podrobnosti

27.07.2017

16:34

Fed snížil výhled pro inflaci a dolar oslabil

Americká centrální banka (Fed) podle očekávání včera ponechala úrokové sazby beze změny. Klíčová zápůjční úroková sazba zůstala v cílovém pásmu 1,00 až 1,25 procenta. Banka potvrdila, že bude pokračovat v pomalém utahování měnových podmínek a také stále počítá se zahájením redukce dluhopisů ve své bilanci.

Chci číst

10:43

Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?

Americká centrální banka (Fed) se chystá snižovat objem své bilance, která v průběhu finanční krize narostla o 3 bilióny dolarů na celkovou sumu 4,5 biliónu dolarů.

Podrobnosti

10:27

Americký dolar ztrácí poslední fanoušky

Měnový pár USD/CHF včera podruhé v řadě odmítl uzavřít nad důležitou rezistencí 0,9546, která v loňském roce fungovala jako bezpečná podpora, jež americký dolar několik v řadě podržela.

Podrobnosti

10:25

Na USD/JPY se zvyšuje pravděpodobnost formace dvojitého vrcholu

Měnový pár USD/JPY klesl po zasedání Fedu pod klesající trendovou linii, čímž se zvýšila pravděpodobnost testování neckline úrovně reverzní formace dvojitého vrcholu.

Podrobnosti

26.07.2017

15:10

Dnes trhu vládne Fed

Aukce řeckých dluhopisů proběhla včera lépe, než samotná země čekala. Atény prodaly 5leté státní dluhopisy v objemu 3,0 miliardy EUR při výnosu 4,625 procenta. Ministerstvo financí obdrželo nabídky od 200 investorů, což se považuje za hlas důvěry v řeckou ekonomiku. 

Chci číst

09:57

Saúdská Arábie omezuje těžbu, cena ropy roste

Ropa včera po delší době vyslala první pozitivní signál, když uzavřela velkou býčí svíčkou nad klesajícím trendovým kanálem. Vítr do plachet je dodala Saudská Arábie, která se vyjádřila, že plánuje omezit těžbu ropy, a tím snížit nabídku černého zlata na trhu. 

Podrobnosti

09:53

Británie dnes zveřejní data HDP

Sterling (GBP/USD) stále bojuje s hladinou 1,30, která se stala významným milníkem především pro nakupující. Včerejší obchodování vedlo ke vzniku „pinbarové“ svíčky s delším horním knotem. Býky drží v šachu kromě rezistence 1,30 i medvědí divergence na oscilátoru MACD.

Podrobnosti