Denní analýzy

13.01.2017

09:49

Porazí nakonec americký dolar kanadský?

USD/CAD naplnil dlouhodobý předpoklad, když dosáhl nahoru mířící trendové linie. Nárazové oslabení amerického dolaru dokonce posunulo trh pod tuto podpůrnou zónu. Zatím však neumřeli naděje na posílení a může jít o falešný průraz. 

Chci číst

09:45

Australský dolar vyplnil formaci „cup and handle“ a testuje rezistenci 0,7500

AUD/USD do puntíku vyplnilo předchozí analýzu, která předpokládala vytvoření býčí formace „cup and handle“. Tento technický úkaz posunul trh až ke klíčové rezistenci 0,75, kde se nyní bude rozhodovat o udržení býků ve hře. 

Podrobnosti

12.01.2017

09:46

USD/JPY konsoliduje v klesajícím klínu

USD/JPY pokračuje v konsolidaci. Krátkodobý trend se přesunul při včerejší volatilitě do formace klesajícího klínu. Tato formace naznačuje blížící se býčí tlak, což podporuje i divergence na stochastickém oscilátoru. 

Chci číst

09:39

Americký dolar korekci ještě nedokončil

Finanční trhy se včera večer dočkaly takřka zemětřesení. Neměl ho na starosti nikdo jiný, než americký prezident Donald Trump. Ten ve svém projevu přiblížil nadcházející kroky. Trump se chystá zrušit některé „populární“ kroky předchozí garnitury, jako například Obamacare. 

Podrobnosti

11.01.2017

10:04

Novozélandský dolar tvoří formaci dvojitého vrcholu

Oblíbený měnový pár Kiwi (NZD/USD) oživil šance na oslabení. Trh vytvořil na 4hodinovém grafu formaci dvojitého vrcholu, která je navíc podpořena divergencí na stochastickém oscilátoru. Z pohledu technické analýzy se tak nyní čeká na prolomení tzv. neckline úrovně, která se nachází na hodnotě 0,6950.

Chci číst

10:03

Technická analýza ropy 11.1.2017

Na ropě postupně doznívá vliv silné medvědí divergence na oscilátoru MACD, který se již posunul pod nulovou úroveň. Trh zdolal podpůrnou trendovou linii a naplňuje druhý medvědí impuls formace AB=CD. Zde se ukazuje, jak důležité bude supportní pásmo kolem úrovně 51,53 USD za barel, jejíž prolomení nemusí být vůbec snadné. Pokud ji však trh překoná, tak se otevírá prosto k dalšímu oslabení.

Podrobnosti

10.01.2017

09:52

EUR/USD se podle technické analýzy chystá k růstu

EUR/USD se na 4hodinovém grafu drží nad úrovní klouzavého průměru s periodou 100 a dokonce se trhu podařil povedený throwback (návrat zpět) k hladině podpory 1,05. Z čistě technického hlediska má trh nakročeno k dalšímu růstu. Schyluje se k formaci 1-2-3, která předpokládá překonání předchozího maxima na úrovni 1,0610. Dnešní den je bez významnějších makroekonomických zpráv jak na euru, tak i na dolaru.

Chci číst

09:52

Australský dolar testuje rezistenci

AUD/USD pokračuje ve vyplňování analýzy z minulého týdne, kdy se spekulovalo o formaci kulatého dna, popřípadě tzv. formace „cup and handle“. Tzv. držátko (neboli handle) vzniklo těsně pod klesající trendovou linií, kterou se trh chystá testovat. Její prolomení je nezbytností pro úspěšné vyplnění této býčí formace a posílení australského dolaru. 

Podrobnosti

09.01.2017

09:43

Novozélandský dolar pod tlakem amerického dolaru

Kiwi (NZD/USD) zastavilo v pátek svůj růst. Na denním grafu vznikla reverzní formace 2bar reversal. Trh se dotkl klesající trendové linie. Náznak obratu značí i odraz od trendové linie v případě stochastického oscilátoru. 

Chci číst

09:40

Technická analýza AUD/NZD 9.1.2016

Měnový pár AUD/NZD se v závěru minulého týdne konečně přehoupl nad důležitou rezistenci 1,0472. Zatím jde pouze o nepatrnou penetraci této hodnoty a býci nemají zatím vyhráno. Avšak současná technická situace přeje dalšímu růstu. 

Podrobnosti