Denní analýzy

24.09.2018

12:41

Anglická libra se dostává do korekce

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Chci číst

21.09.2018

17:06

Přehled dne: Americký dolar je opět středem pozornosti a umazává ztráty

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Chci číst

15:22

Ropa si jde pro další týdenní zisk

Ropa s největší pravděpodobností uzavře další týden v zisku a několikanásobný test vyšších úrovní napovídá, že by příští týden mohlo přijít proražení na vyšší úrovně. Ropa tak uzavře v zisku druhý týden v řadě, ačkoliv se toho na ropném trhu v uplynulém týdnu příliš neudálo.

Chci číst

10:17

Ranní analýza: Dolar nedokázal smazat včerejší ztráty a zůstává defenzivní

Výprodej na americkém dolaru nejvýrazněji ovlivnil včerejší seanci na finančních trzích. Do větších zisků se dostaly především evropské měny a australský dolar. Navzdory obchodním válkám pokračují v býčím trendu akciové trhy a i dnes dopoledne bourají další rekordy.

Chci číst

20.09.2018

17:09

Přehled dne: Dolar výrazně ztrácí a dává tak prostor akciím i drahým kovům

Další historická maxima pro americké indexy, kterým přispěl dnešní kolaps amerického dolaru. Ten dnes výrazně ztrácí proti většině měn a dává tak prostor drahým kovům zpevnit půdu pod nohama. Ropu poslal na nižší úrovně Trump.

Chci číst

16:00

Obchodní války budou více bolet Čínu

Čína se začíná otevírat pro ostatním zemím a chce více zpřístupnit přístup na trh druhé největší ekonomiky. Konkrétně Čína plánuje snížit průměrná dovozní cla u většiny svých obchodních partnerů a to již začátkem října.

Chci číst

10:20

Ranní analýza: Dolar opět ztrácí a dává tak prostor ostatním měnám

Včerejší seanci ovlivnily neplánované fundamenty v podobě dalších komentářů o brexitu, které dostaly libru pro změnu pod prodejní tlak. Akciové trhy i trh s ropou si včera připsaly další zisky a pokračují tak v růstovém trendu navzdory eskalaci obchodních sporů mezi USA a Čínou.

Chci číst

19.09.2018

16:40

Přehled dne: Brexit hlavním katalyzátorem pohybů na libře, Ropa pokračuje v růstu

Dnešní obchodování na finančních trzích po dlouhé době doprovodilo zveřejnění několika makrodat, které měly potenciál způsobit výraznější volatilitu. O výraznější pohyby se však opět postaraly nečekané komentáře o brexitu, na které je stále potřeba si dávat pozor.

Chci číst

14:25

Čína nehodlá použít juan jako zbraň obchodních válek

Čína neplánuje použít domácí měnu jako zbraň při obchodních válkách. Včera to řekl čínský premiér Li Keiqiang pár hodin po zveřejnění čínských odvetných celních opatření. Čína podle něho nebude devalvovat svou měnu za účelem podpory domácích exportů ze země.

Chci číst

10:06

Ranní analýza: S&P 500 vyrovnává historická maxima, dnes britská infalce

Klidnější průběh na finančních trzích včera nerozhodilo ani odvetně opatření Číny a zavedení vlastních cel na americké dovozy o objemu 60 mld. dolarů. Americký index S&P 500 i přesto vytvořil nová historická maxima a na růstový sentiment navázal i německý DAX.  

Chci číst

18.09.2018

16:25

Přehled dne: Čína vrací úder a zavádí cla na zboží o objemu 60 mld. dolarů

Dnešnímu obchodování na finančních trzích chybí dostatek důležitějších fundamentů, které by ovlivnily dosavadní sentiment na finančních trzích. Většina trhů je ovlivněna včerejším rozhodnutím amerického prezidenta o nových clech na čínské dovozy, ačkoliv se akciové index dostaly z včerejšího prodejního tlaku.

Chci číst

14:28

Spojené státy zavedly cla na čínské dovozy o objemu 200 mld. dolarů

Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července.

Chci číst

10:07

Ranní analýza: Trump zavedl nová cla na čínské dovozy

Americký dolar včera ztrácel, kvůli obavám z eskalace obchodních válek, konkrétně zavedení celních opatření na čínské dovozy.

Chci číst