Denní analýzy

08.10.2018

17:03

Přehled dne: Japonský jen těží z nálepky bezpečného přístavu

Americký dolar zatím odevzdává část svých dopoledních zisků a volatlilita na devizových trzích nechybí ani navzdory menším objemům z USA, kde jsou dnes zavřeny banky.

Chci číst

10:44

Ranní analýza: Americký dolar roste díky rostoucím výnosům, dnes jsou zavřené banky v USA a Kanadě

Konec minulého týdne ovlivnilo odpolední vyhlášení amerických a kanadských dat z trhu práce. Zvýšenou volatilitu jsme mohli pozorovat na devizových ale i akciových trzích, které byly nervózní z růstu výnosů z amerických dluhopisů.

Chci číst

05.10.2018

16:52

Uvidíme ropu WTI na 80 dolarech?

Z fundamentálního hlediska je vše nastavené pro to, aby ropa doopravdy otestovala úroveň 80 dolarů za barel, což by pro ni znamenalo další milník. Není to ani moc dlouho, kdy ropa testovala úroveň 76,88 dolarů za barel, což je zatím nejvyšší hodnota od roku 2014.

Chci číst

16:13

Přehled dne: Nezaměstnanost v USA klesla nejníže za 48 let, dolar i přesto ztrácí

Dnešní seance proběhla přesně podle očekávání. Do odpoledního zveřejnění dat z amerického a kanadského trhu práce jsme byli svědky minimální volatility a trhy ve většině případů pouze přešlapovaly na místě. 

Chci číst

10:34

Ranní analýza: Slabší dolar pomohl euru a libře, dnes jsou na programu NFP

Včerejší seance poznamenal růst výnosů z dluhopisů, což dostalo pod silný prodejní tlak akciové trhy a v korekci se ocitl také americký dolar. Do korekce se včera odpoledne dostal také trh s ropou, kde však Brent stále drží úroveň 85 dolarů za barel.

Chci číst

04.10.2018

17:06

Přehled dne: Dolar koriguje včerejší zisky, akcie jsou pod prodejním tlakem

Americký dolar dnes ztrácí půdu pod nohama a koriguje tak včerejší výraznější zisky, kterých dosáhl pomocí růstu výnosů z amerických dluhopisů. To však pomohlo ostatním měnám, které naopak korigují včerejší ztráty.

Chci číst

15:10

Podoba Brexitu je stále neznámá

Velká Británie spolu s britským sterlingem čelí neustálé nejistotě ohledně podoby brexitu a jakým způsobem se chystá opustit EU. Podle posledních zpráv se britská premiérka Theresa Mayová bude snažit protlačit dohodu parlamentem do dvou týdnů, aby zamezila množícím se obavám o jejím sesazení z postu premiérky.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: Dolaru pomohl růst amerických výnosů, Brent je nad 86 dolary

Americkému dolaru včera pomohl v růst výnosů z amerických dluhopisů, které poprvé od roku 2011 překonaly 3,2%. Americký dolar je zatím silnější na všech měnových párech a dostává opět pod tlak drahé kovy. Své odpolední zisky opět nedokázaly udržet býci na akciových trzích.

Chci číst

03.10.2018

17:01

Přehled dne: Ropa roste navzdory růstu amerických zásob

Americký dolar se dnes opět postaral o většinu dění na devizových trzích, kdy smazal své ztráty z včerejšího odpoledne a zatím si udržuje dopolední zisky. Na včerejší pozitivní seanci navázaly americké akciové indexy, které pokračují v dalších ziscích.

Chci číst

15:12

Powell očekává nevídaný růst ekonomiky, možná až moc dobrý, aby byl pravdivý

Včerejší projev guvernéra americké centrální banky Jerome Powella nepřinesl žádnou novinku, která by měla zásadně ovlivnit vývoj měnové politiky centrální banky, nebo finanční trhy. Šéf FEDu však zmínil několik zajímavých faktů o americké ekonomice a přiblížil, jak banka vnímá její aktuální vývoj.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: Euro roste díky pozitivní zprávě z Itálie

Na finančních trzích převládá klid a většina měnových párů si udržuje sentiment ze začátku týdne bez výraznější změny. Ropa zůstává na zvýšených úrovních kolem 85 dolarů za barel v případě ropy Brent a dále pomalu roste.

Chci číst

02.10.2018

16:55

Přehled dne: Dolar i ropa si své zisky zatím drží

Poměrně klidné seance jsme dnes svědky jak na devizových, tak akciových trzích. Dopolední posilování amerického dolaru i dopoledne skončilo a většina trhů přešla do pohybu do strany, kdy začínají konsolidovat bez výraznějšího trendu. Se začátkem americké seance začaly opět růst akciové indexy.

Chci číst

14:59

NAFTA je minulostí, kanadský dolar se dočkal nové dohody USMCA

Kanadský dolar včera dostal stimul, který by mu konečně mohl pomoci ve výraznějším zpevnění svých pozic. Konkrétně se podařilo v noci na pondělí americkým a kanadským vyjednávacím týmům dosáhnout dohody o podobě budoucích vztahů.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: Brent na 85 dolarech, dolar zůstává silnější

Americký dolar začal týden opět růstem a dnes dopoledne si připisuje další zisky. Nejzajímavější zůstává situace na trhu s ropou, která se včera dostala na nejvyšší úrovně od roku 2014.

Chci číst