Denní analýzy

07.09.2018

15:20

Přehled dne: Mzdy v USA rostou nejrychleji od roku 2009, dolar opět posiluje

Dnešní seance přinesla velmi oblíbené fundamenty z amerického a kanadského trhu práce. Relevance fundamentů je však výrazně menší, než tomu bylo například před 1-2 lety. Trh práce je totiž to poslední co americkou, potažmo kanadskou ekonomiku trápí.

Chci číst

10:27

Ranní analýza: Trhy nervozně vyčkávají na Trumpa a dnešní NFP report

Trhy zůstávají po včerejší seanci ve vyčkávajícím modu na dnešní zveřejnění dat z amerického trhu práce. Minimálních pohybů jsme tak byli svědky především na devizových trzích, kde stagnoval americký dolar.

Chci číst

06.09.2018

17:01

Přehled dne: Průmyslové objednávky v Německu opět klesly

Dnešní seance je ve znamení fundamentů, které však nemají na vývoj finančních trhů žádný vliv. Přece jen trhy vyčkávají na zítřejší důležitá data z amerického trhu práce a tak vypadá i dnešní vývoj na trzích. Forex je dnes poměrně v klidu a včerejší razantní pohyby vydýchávají i ostatní trhy.

Chci číst

15:28

Libra na vlně ústupků o brexitu

Pomyslné misky vah se během posledních několika dní převážily na stranu „soft“ brexitu, který by zajistil Británii odchod z EU s dohodou o podobě vzájemných vztahů a setrvání na jednotném trhu.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: Libra dostala dolar do defenzívy, trhy zůstávají nervozní

Své dosavadní zisky od konce minulého týdne včera částečně odevzdal americký dolar poté, co začala včera posilovat britská libra v pozadí Německých ústupků vůči Velké Británii. Kanadský dolar v pozadí včerejšího zasedání centrální banky spíše stagnoval, což by se dalo říct také o australském dolaru.

Chci číst

05.09.2018

17:12

Přehled dne: Další pokrok v brexitu pomohl britské libře

Na sentimentu na trzích se dnes nic nezměnilo, ovšem pokrok ve vyjednávání o Brexitu se postaral o zvýšenou volatlitu na britské libře a také ostatních párech s americkým dolarem. Znovu byly dnes obnoveny vyjednávání mezi USA a Kanadou, na což reaguje akciové trhy poklesem.

Chci číst

16:05

Kanadský dolar "zatím" zůstává pod tlakem

Dnes byly znovu obnoveny obchodní jednání mezi USA a Kanadou za účelem vyjednání budoucích obchodních vztahů. Již minulý týden uzavřely dohodu USA a Mexiko, což aktuálně tlačí na Kanadu, která je zatím bez dohody.

Chci číst

10:12

Ranní analýza: Dolar pokračuje v růstu, dnes zasedá BoC

Americký dolar zůstává i přes odpolední korekci silnější a drahé kovy tak zůstávají pod tlakem. Podobnou korekcí si prošla odpoledne ropa, která odmítla ceny nad 71 dolary za barel v případě WTI a aktuálně se obchoduje již pod 70 dolary. Rostoucí nervozita dostala pod tlak akciové index v USA a Evropě.

Chci číst

04.09.2018

17:08

Přehled dne: Americký dolar pokračuje spolu s ropou v růstu

Dnešní seance patří bezesporu americkému dolaru, který vydělává na rostoucí averzi k riziku a zpevňuje tak své pozice po ztrátách z předchozích týdnů. Znatelný je také příliv větších objemů ze Spojených států, kde si dnes prochází korekcí akciové indexy.

Chci číst

14:43

Krize měn rozvíjejících se ekonomik může podpořit dolar

Krize rozvíjejících se ekonomik je zpět a s ní i spojená nervozita, která může opět podpořit v růstu americký dolar, jakožto bezpečný přístav pro investory. Minulý týden vše znovu odstartovalo argentinské peso a turecká lira.

Chci číst

10:12

Ranní analýza: Dolar dnes opět roste a tlačí na ostatní měny

Americký dolar začal úterní seanci růstem a pod tlakem jsou tak ostatní měny na párech s dolarem. S otevřením burzy v USA navazuje na předešlé zisky ropa, která roste v případě WTI nad 70 dolarů za barel. Na trhy se vrátily fundamenty, které mohou promluvit do vývoje na finančních trzích.

Chci číst

03.09.2018

17:07

Přehled dne: Objemy z USA na trzích chybí

Smíšenou seanci nabídlo dnešní obchodování na finančních trzích. Dnes jsou zavřeny burzy ve Spojených státech, což ovlivňuje volatilitu na finančních trzích. Fundamenty dorazily na trhy již během dopolední seance, tudíž odpolední seance nedokázala investory výrazněji překvapit.

Chci číst

10:50

Ranní analýza: EURUSD na 1,16, dnes je v USA státní svátek

Poměrně rušný konec týdne byl k vidění na devizových trzích, kde se opět vrátil americký dolar a začal likvidovat předchozí ztráty. Akciové trhy byly dušeny pod pokličkou obchodních válek, kdy probíhala jednání mezi USA a Kanadou.

Chci číst