Denní analýzy

22.10.2018

16:50

Přehled dne: Dolar začátkem týdne posiluje, ropa pokračuje v korekci

Začátek nového týdne zatím promítá průběh toho minulého a americký dolar razantně zpevňuje své dosavadní pozice. Na akciových trzích je dnes zatím vše beze změny a čeká se na iniciativu amerických obchodníků. Nervozita z trhů zatím výrazně neustupuje a VIX se drží v blízkosti 20 bodů.

Chci číst

10:26

Ranní analýza: Dolar lehce koriguje, nervozita zatím neustupuje

Konec minulého týdne proběhl v klidnějším tempu, kdy americký dolar korigoval své razantní zisky z předešlých seancí. V konsolidaci pokračovaly akciové trhy a na komoditním trhu ropa a především zlato, které se dostalo na nejvyšší úrovně od srpna.  

Chci číst

19.10.2018

16:26

Přehled dne: Kanadská inflace zklamala, indexy opět rostou

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Chci číst

09:55

Ranní analýza: Americký dolar je výrazně silnější, dnes kanadská inflace

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Chci číst

18.10.2018

17:05

Přehled dne: Devizové trhy kopírují vývoj amerického dolaru, akciové indexy pokračují v mírné korekci

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Chci číst

15:41

Aktuální dění na EURUSD

Nejobchodovanější měnových pár na devizových trzích, EUR/USD poslední dobou hledá svůj směr a poté, co americký dolar zastavil svůj růst, zastavilo euro svůj pokles.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: Dolar zůstává silnější, dnes pokračuje summit EU

Včerejší seanci opět provázela zvýšená volatilita na devizových trzích, což bylo částečně způsobeno poměrně značným počtem zveřejněných fundamentů. Na devizových rzích byl silnější americký dolar a navázal tak na večerní zápis ze zasedání FEDu, na komoditním trhu opět ztrácela ropa.

Chci číst

17.10.2018

16:52

Přehled dne: Inflace v Británii zpomalila, dolar je zatím silnější

Volatilita neopouští devizové trhy ani dnes a americký dolar navazuje na včerejší odpolední seanci, kdy zpevňoval své pozice. Včerejší výrazný nárůst cen akciových indexů nevydržel do druhého dnes a trhy lehce korigují včerejší zisky.

Chci číst

15:02

Čína redukuje objem amerických státních dluhopisů

Čína v tichosti možná již začíná bojovat proti Spojeným státům vlastními zbraněmi a z obchodní války se stává válka finanční. Hovoří o tom poslední data, kdy Čína zredukovala objem amerických státních dluhopisů na čtrnáctiměsíční minima.

Chci číst

10:23

Ranní analýza: Nervozita na trzích postupně opadá, dnes summit EU a FOMC minutes

Během včerejší seance došlo k výraznému uklidnění na akciových trzích a srovnání investorů s vyššími dluhopisovými výnosy. Na to doplatil japonský jen, který je pod prodejním tlakem, když index volatility VIX klesl k 17 bodům.

Chci číst

16.10.2018

17:04

Přehled dne: Mzdy v Británii rostly, nervozita z vyšších výnosů ustupuje

Volatilita dnes ovládla především devizové trhy, kde se o vzrušení stará především americký dolar, který se vydal otestovat nižší úrovně, které následně rychle odmítl. V zelených číslech se dnes pohybují akciové indexy a nervozita z vyšších výnosů pomalu odeznívá.

Chci číst

10:21

Ranní analýza: Nervozita na trzích odeznívá, dnes data z britského trhu práce

Na akciových trzích probíhá stabilizace výprodeje z minulého týdne a volatilita indexu VIX klesá k 20 bodům. Na devizovém trhu zůstává defenzivnější americký dolar, což pomáhá v testování vyšších úrovní na zlatě.

Chci číst