Denní analýzy

29.10.2018

17:00

Přehled dne: Trhy začátkem týdne zůstávají v klidu

Začátek týdne zatím pobíhá v klidnějším tempu. Na devizových trzích hledáme směr, kterým se vydají trhy, přičemž americký dolar odevzdává dopolední zisky. Na akciové trhy dnes dorazilo uklidnění a trhy se dnes zatím pohybují v zelených číslech.

Chci číst

10:47

Ranní analýza: Akcie zůstávají nervozní, dolar pokračuje v růstu

Akciové trhy za sebou mají jeden z nejhorších týdnu v roce 2018 a pokračují tak v korekci, kterou se nedaří zachránit ani výsledkovou sezonou. Na devizových trzích zůstává silnější americký dolar a to navzdory páteční korekci. Koncem minulého týdne o sobě dali vědět na ropě býci a vytlačili cenu na vyšší úrovně.

Chci číst

26.10.2018

16:48

Přehled dne: HDP v USA za 3Q rostlo podle odhadů o 3,3%

Dnešní seance nabídla klidnější průběh a většina devizových trhů konsoliduje na úrovních, kde seanci začala. Zkorigovat předchozí ztráty se nedaří ani na akciových trzích, které spíše konsoliduje, nicméně otevření americké seance zatím nijak nepomohlo dostat se trhům z červených čísel.

Chci číst

15:41

Kdy nalezne propad akcií své dno?

Akciové trhy jsou tento týden pod další vlnou výprodejů a nic na tom nemění ani výsledková sezona, která ve většině případů pozitivně překonává očekávání. Akcie konkrétních společností, které překonávají očekávání, rostou, indexy však zůstávají zatím pozadu a převládá negativní sentiment.

Chci číst

11:10

Ranní analýza: Akciové indexy neudržely včerejší zisky, dnes americké HDP

Akciové indexy během asijské seance opět odevzdaly zisky, které se podařilo naakumulovat v seanci americké a nervozita na trzích je stále všudypřítomná. Na devizových trzích pokračuje ve sbírání dalších zisků americký dolar, což se projevilo také na ostatních měnových párech.

Chci číst

25.10.2018

16:55

Přehled dne: Zasedání ECB beze změny, ropa i akcie korigují ztráty

Euro dnes netrpělivě vyčkávalo na dnešní zasedání ECB a hlavně na doprovodnou tiskovou konferenci Maria Draghiho. Americký dolar mezitím přešel do konsolidace a průběh na devizových trzích je zatím velmi klidný.

Chci číst

14:51

Japonsko a Čína se chystají zlepšit své obchodní vztahy

Japonský ministr Šinzo Abe se dnes v Pekingu setká s čínským prezident Si Ťin-Pchingem a schůzka by měla trvat až do soboty. Jejich schůzka bude významná především, protože se jedná o první samostatnou cestu japonského vrchního představitele za uplynulých sedm let.

Chci číst

10:26

Ranní analýza: Akciové indexy jsou pod další vlnou výprodejů, dnes zasedá ECB

Včera zasedala Bank of Canada a podle očekávání zvýšila úrokové sazby. Posílením reagoval kanadský dolar a to na všech měnových párech. Po většinu seance byl silnější také americký dolar a dostal nakrátko EURUSD pod úroveň 1,14

Chci číst

24.10.2018

17:05

Přehled dne: Bank of Canada zvýšila úrokovou sazbu na 1,75%

Americký dolar dnes navázal na pondělní seanci a pokračuje v růstu, aktuálně je nejsilnější od srpna letošního roku a EURUSD dostal až k úrovni 1,14. Ke zvýšení úrokových sazeb dnes přistoupila kanadská centrální banka a kanadský dolar posiluje na všech měnových párech.

Chci číst

14:45

Po Itálii dělá Bruselu vrásky na čele také Francie

Evropská komise včera odmítla plán rozpočtu Itálie na rok 2019 a dala italské vládě tři týdny na předložení nového návrhu. Odmítnutí plánovaného rozpočtu se dalo očekávat vzhledem k tomu, že výrazně převyšoval limity stanovené EK a počítal s deficitem 2,4% HDP, což je třikrát více, než navrhovala původní vláda.

Chci číst

10:00

Ranní analýza: Ropa testuje dvouměsíční minima, dnes zasedá Bank of Canada

Akciové index včera pokračovaly v korekci a jejich ztráta narůstala do více jak 2%. V americké seanci se podařilo část ztrát zkorigovat a vytlačit ceny na vyšší úrovně. Nervozita na finančních trzích zachvátila i trh s ropou, kde se však ztráty zkorigovat nepodařilo a Brent se obchoduje pod 77 dolary.

Chci číst

23.10.2018

17:00

Přehled dne: Akciové indexy prohlubují své ztráty, EK dnes odmítla italský rozpočet

Americký dolar dnes vydýchává včerejší zisky a lehce koriguje. Akciové indexy prohlubují své ztráty a geopolitické napětí dostává do korekce i trh s ropou. Na nervózní situaci tradičně vydělává japonský jen a dnes také zlato.

Chci číst

14:53

Geopolitické napětí a reakce finančních trhů

Akciové trhy po turbulentním průběhu minulého týdne začaly nový týden korekcí a navázaly na prodejní aktivitu z předminulého týdne. Negativní sentiment, který se na trhy opět vrátil, přiživily spekulace ohledně vraždy saudskoarabského opozičního novináře, ze kterého viní západní svět Saudskou Arábii.

Chci číst

10:10

Ranní analýza: DAX je ne nejnižších úrovních od konce roku 2016, GBP se obchoduje pod 1,30

Akciové index nezačaly týden moc dobře, když prohloubily své ztráty a zakončily včerejší seanci v červených číslech. Na devizových trzích zůstává silnější americký dolar a nervózní situace využil také japonský jen.

Chci číst