Denní analýzy

05.11.2018

16:55

Přehled dne: Začátkem týdne je na trzích klid, ropa koriguje dosavadní ztráty

Vývoj na devizových trzích začátkem týdne probíhá v klidném tempu. Stejně tak akciové indexy prozatím přešlapují na místě, zatímco ropa se snaží začátkem týdne korigovat předešlé výrazné ztráty.

Chci číst

10:54

Ranní analýza: Dolar si udržuje své páteční zisky

Americký dolar podpořila silná čísla z amerického trhu práce, která se postarala o zvýšenou volatilitu na devizových trzích. Akciové indexy opět zkorigovaly část svých zisků a ropa WTI pokračuje v negativním sentimentu a je už levnější, než začátkem letošního roku.

Chci číst

02.11.2018

17:06

Přehled dne: Data za amerického trhu práce pomohly dolaru, indexy opět klesají

Konec týdne přinesl nejočekávanější fundament a to americké NFP a data z trhu práce. Americký dolar zastavil svůj pokles a pro dnešek se stabilizoval kolem úrovní pondělního open. Akciové indexy nedokázaly udržet své dopolední zisky, zatímco sentiment na ropě zůstává beze změny.

Chci číst

15:25

Sentiment v Evropě se nelepší

I přes uklidnění na akciových trzích během posledních dní se sentiment v Evropě výrazně nemění a panují zde mnohem větší obavy, než na druhé straně Atlantiku. Nic na tom nemění ani výsledková sezona, která dopadla poměrně pozitivně a potvrzuje zdraví v regionu.

Chci číst

10:30

Ranní analýza: Indexy znovu rostou, dnes americké NFP

Včera slábnoucí americký dolar si přenesl sentiment i do páteční seance a pokračuje v korekci předchozích zisku poté, co atakoval letošní maxima. Do další vlny zisků se dostaly akciové indexy. Ropa se mezitím ponořila do silné korekce a je už levnější, než na začátku roku.

Chci číst

01.11.2018

17:09

Přehled dne: Slábnoucí americký dolar hlavním tématem na devizových trzích, Brent na 73 dolarech

Dnešní seance na devizových měla naprosto jednoznačný průběh, kdy trh ovládla korekce amerického dolaru. Akciové indexy dokázaly navázat na včerejší seanci a dnes se stabilizovaly na vyšších úrovních. Rizikové přirážky zůstávají lehce zvýšené a ropa pokračuje v prodejní aktivitě.

Chci číst

15:35

Další cla čínské dovozy zatím nejsou na pořadu dne

Po několika seancích, kdy akciový trh zužovala nervozita, a indexy byly pod prodejním tlakem, se zdálo, že se trhy začnou brzy uklidňovat. To by ovšem začátkem týdne nesměla ze Spojených států dorazit zpráva o přípravě dalších cel na čínské zboží.

Chci číst

10:14

Ranní analýza: Dolar od rána pod silným tlakem, dnes zasedá BoE

Americký dolar koncem včerejší a hlavně začátkem dnešní seance ztrácí a přichází tak očekáváná korekce po několika růstových seancích. Ropa Brent neudržela úroveň 75 dolarů za barel a opět ztrácí. Akciové trhy se začínají stabilizovat, úroveň rizikových přirážek pomalu klesá.

Chci číst

31.10.2018

17:00

Přehled dne: Dolar překonal letošní maxima, dohoda EU a Británie může být do 21. listopadu

Sentiment na devizových zůstává beze změny, americký dolar dále posiluje a válcuje tak ostatní měny. Uklidnění na akciových trzích přetrvává i s otevřením burzy v USA a akciové indexy jsou v zelených číslech. Ropě se příliš nedaří a vše nasvědčuje tomu, že pravděpodobně otestuje nižší úrovně.

Chci číst

15:46

Iránská produkce ropy stále dosahuje slušných hodnot

Předpovědi, že na trhu s ropou bude kvůli americkým sankcím na iránský obchod s ropou chybět více, jak 1 milion barelů denně se nakonec vůbec nemusí naplnit. Podle posledních dat nebude vše tak černé, protože iránské exporty jsou stále poměrně velké.

Chci číst

10:29

Ranní analýza: Akcie v USA korigují, dolar zůstává silnější

Klidnější seanci na finančních trzích koncem dne zachraňovaly americké indexy, kde S&P 500 rostl nad pondělní open a od začátku týdne se tak drží v zelených číslech. Na devizových trzích si své zisky drží americký dolar a téměř vyrovnal letošní maxima.

Chci číst

30.10.2018

17:03

Přehled dne: Spotřebitelská důvěra v USA je nejvýše od roku 2000, dolar zůstává silnější

Své ztráty dnes prohloubila britská libra, zatímco americký dolar si většinu svých pozic drží. Akciové trhy zůstávají nervózní a prozatím se jim nepodařilo výrazně se dostat z včerejších ztrát. Ropa dnes otestovala více jak dvou měsíční minima a zlato pokračuje v korekci.

Chci číst

10:14

Ranní analýza: Obchodní války opět dostaly pod tlak akciové trhy

Akciové trhy v USA neudržely včerejší slibně vypadající sentiment a index S&P 500 se propadl na nejnižší úrovně od začátku května. Americký dolar pokračuje ve zpevňování pozic a blíží se k letošním maximům. Ropa pokračuje v konsolidaci a zlato je vinou silnějšího dolaru v defenzivě.

Chci číst