Denní analýzy

21.08.2018

15:45

Přehled dne: Dolar po včerejším výprodeji stagnuje, akcií se drží pozitivní sentiment

Podle očekávání dnes začíná korigovat včerejší ztráty americký dolar a je tedy na většině z měnových párů opět silnější. Žádná makroekonomická data dnes neočekáváme, tudíž se podobný průběh dá očekávat i po zbytek odpolední seance.

Chci číst

10:11

Ranní analýza: Trump dostal pod tlak americký dolar

Včerejší seanci dopoledne doprovázela velmi nízká volatilita, ovšem odpoledne opět způsobil výraznější rozruch na devizových trzích americký prezident Donald Trump.

Chci číst

20.08.2018

17:16

Přehled dne: Na trzích dnes panuje klid, ropa koriguje předešlé ztráty

Velice klidnou seanci dnes zatím nabídly finanční trhy. Rizika na trzích stále přetrvávají, na čemž dokázal vydělat japonský jen, ostatní trhy však zůstávají poměrně v klidu a páteční sentiment se přenesl do začátku nového týdne.

Chci číst

10:35

Ranní analýza: Euro koriguje své ztráty

Konec minulého týdne si většina trhů udržely své pozice, kdy stagnoval především americký dolar a dal tak možnost ostatním měnám, aby zkorigovaly své zisky.

Chci číst

17.08.2018

15:32

Přehled dne: Kanadská inflace zrychlila na 3%

Páteční seance podle očekávání nenabídla výraznější odchylku od dosavadního sentimentu na finančních trzích. Devizové trhy víceméně přešlapují na místě a vydýchávají výraznou volatilitu ze začátku týdne.

Chci číst

10:06

Ranní analýza: Americký akciový trh smazal předchozí ztráty, dnes kanadská inflace

Včerejší seance nabídla především uklidnění na finančních trzích poté, co se vzdálila nervozita kolem geopolitického dění. Získal především americký akciový trh, který se vzpamatoval s předchozí korekce. Žádné fundamenty trhy příliš nevylekaly.

Chci číst

16.08.2018

17:05

Přehled dne: Devizové trhy konsolidují, americký akciový trh je zpět

Dnešní makrodata nepoznamenaly obchodování na finanční trzích a zároveň je patrný pokles nervozity kolem Turecka a obchodních válek, kdy se čínská delegace chystá do USA vyjednat další postup ohledně obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Chci číst

15:24

Je komoditní super-cyklus u konce?

Komodity se až na výjimky ocitly během prvních 6 ti měsíců pod prodejním tlakem, kterému bezesporu přispěla i rostoucí geopolitická rizika. Mezitím se však začíná mluvit o dalším fenoménu, který může způsobit další a mnohem výraznější výprodeje na komoditních trzích.

Chci číst

10:27

Ranní analýza: Nervozita z trhů dnes opadá, komodity pod prodejním tlakem

Na trhy se vrátila nervozita, na které opět vydělává především americký dolar a japonský jen jakožto bezpečný přístav. Po silným prodejním tlakem zůstávají komodity, jejichž super cyklus se blíží ke konci.
Chci číst

15.08.2018

17:04

Poptávka po ropě může dále klesat

Poptávka od dvou největší asijských importéru, Číny a Indie roste výrazně pomaleji, než jaké bylo očekávání. To odhaluje slabší růst tamních ekonomik a narušuje jeden z hlavních pilířů držící ceny ropy vysoko uprostřed eskalující situace kolem obchodních válek.

Chci číst

15:59

Přehled dne: Akcie kvůli Turecku pod tlakem, Inflace v Británii zrychlila

Inflace v Británii rostla v červenci podle očekávání a lehce podporuje v růstu britskou libru, která by však potřebovala větší šok, aby se dostala libra na vyšší hodnoty. Růst inflace zajistil především růst cen videoher a vyšší ceny přepravy.

Chci číst

10:06

Ranní analýza: EURUSD pod 1.14, dnes britská inflace

Americký dolar byl opět silnější a vytvořil nová letošní maxima. Seanci jako na houpačce má za sebou ropa a nervozita se drží i akciových trhů, které zatím nedokázaly navázat na bull market z konce výsledkové sezony v USA.

Chci číst