Denní analýzy

26.06.2018

10:01

Obchodní války dostaly pod tlak akciové trhy a americký dolar

Včerejší seance byla z části ovlivněna nedělními tureckými volbami, kde znovuzvolení Erdogana za prezidenta nijak neuklidnilo dosavadní politickou situaci. Prezident bude totiž od svého nového mandátu disponovat mnohem větší mocí, kdy bude moci sestavit vládu,...
Chci číst

25.06.2018

11:03

OPEC zvýšil produkci o 1 mil. bp/d, Erdogan obhájil prezidentský mandát

Konec minulého týdne a víkendové události přinesly na finanční trhy nové zprávy, které by mohly promluvit do vývoje v následujících týdnech a měsících. V pátek odpoledne byla zveřejněna data květnové inflace v Kanadě.

Chci číst

22.06.2018

16:34

Inflace v Kanadě zpomalila své tempo růstu

Inflační tlaky v Kanadě v květnu poněkud zeslábly. Alespoň to lze vyčíst z dnes zveřejněných výsledků inflace. Konkrétně meziročně inflace v Kanadě zůstala beze změny na 2,2%, ačkoliv většinové očekávání bylo, že inflace zrychlí na 2,5%.

Chci číst

10:13

BoE pomohla libře k ziskům, dnes zasedá OPEC

Včerejší seance byla z fundamentálního hlediska především o zasedání britské centrální banky. Ta sice dopředu signalizovala, že zvýšení sazeb nepřijde, nicméně investoři čekali na signál k možnému zvýšení na tiskové konferenci.

Chci číst

21.06.2018

11:01

Americký dolar silnější na většině z měnových párů, dnes zasedá BoE

Z trhů začíná pomalu opadat nervozita ohledně obchodních válek, ačkoliv rizika stále trvají a možná i trochu vyeskalovaly, jelikož EU zveřejnila seznam výrobků, na které značné od pátku uplatňovat 25% cla o objemu 2,8 mld. dolarů.

Chci číst