Denní analýzy

02.03.2018

15:55

Ropa uzavře aktuální týden v červených číslech

Ropa s největší pravděpodobností uzavře po dvou ziskových týdnech ve ztrátě. Obavy panují ohledně rostoucí produkce z břidlic v USA a nově zavedených sazeb prezidenta Donalda Trumpa, který hrozí globální „trade war“ obchodní válkou.
Chci číst

10:46

Trump zahýbal všemi trhy, USDJPY pokračuje v poklesu

Akciové indexy navázaly na ztráty ze začátku týdne a zatím pokračují v další vlně výprodejů. Katalyzátorem výprodejů nejsou nakonec desetileté výnosy, jak se očekávalo, ty se drží pod 2,9%. Zatímco se VIX se zabydlel nad úrovní 20 bodů. A nervozita na trzích během včerejší seance výrazně vzrostla. Můžou za to i komentáře amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Podrobnosti

01.03.2018

16:30

Globální růst se zdá být již za svým vrcholem

V poslední dnech se začínají množit spekulace ohledně možného zpomalení globální expanze. Průmyslové PMI v eurozóně kleslo na 58,6 bodů. Především to lze přikládat slabším exportním objednávkám. Továrny v eurozóně si udržely svůj robustní růst i minulý měsíc, ale začínají se množit náznaky, že růst se blíží svému vrcholu. 

Chci číst

10:51

Dolar výrazně silnější podpořil korekci na akciových trzích

Akciové trhy pokračují druhý den po sobě v korekci. Zároveň začíná stoupat volatilita, která je blízko úrovně 20 bodů a upozorňuje na stále trvající nervozitu na akciových trzích. Aby byl okruh korekce na akciových trzích uzavřen, je třeba zmínit desetileté výnosy, ty lehce klesly a vzdálily se od úrovně 2,9%. 

Podrobnosti

28.02.2018

17:10

Technická analýza EURUSD, GBPUSD, USDJPY, DAX a ROPA

Střednědobá technická analýza na 3 z hlavních měnových páru a to konkrétně EURUSD, GBPUSD a USDJPY. Dále technický pohled na akciový index DAX a nejzajímavější komoditu na trzích a to Ropu WTI

Chci číst

10:15

Powellův výhled ekonomiky je nadále příznivý, akciové trhy korigují zisky ze začátku týdne

Během včerejší seance měl hlavní slovo opět americký dolar a projev pana Powella ve sněmovně. Ten mluvil jak o americké ekonomice, inflaci ale také úrokových sazbách. Celkově se jednalo o velmi pozitivní projev, ve kterém vyzvedl výhled ekonomiky, který zůstává nadále silný. Pochválil fiskální stimuly jako daňové škrty, nebo zvyšování výdajů. To vše umožňuje nyní FEDu zvyšovat sazby a to až 4x v roce 2018.

Podrobnosti

27.02.2018

16:35

Dokáže japonský jen udržet dosavadní tempo?

Japonský jen se po několikanásobném testování, podíval na páru USDJPY pod dolní hranu dlouhodobé konsolidace a zatím se tam i nadále drží. Spekulace o případné falešném breakoutu vyvrací i fakt, že i přes silnější americký dolar minulý týden, dokázal japonský jen na páru USDJPY zkorigovat téměř většinu ztrát. Posilování japonského jenu však není nijak podloženo fundamentem a proto se může zdát jeho vývoj nejistý.

Chci číst

10:40

Akciové indexy začínají posilovat, dnes bude mít projev Powell

Včerejší seance nenabídla na devizových trzích i přes zvýšenou volatilitu žádný výraznější trend. Kdy směr opět udával spíše americký dolar který se na indexu amerického dolaru FUSD zatím drží v intradenním konsolidačním pásmu. Většina měnových párů si tedy udržela své dosavadní pozice, protože uzavíraly seance na přibližně podobných úrovních, jako začínali pondělní seanci.

Podrobnosti

26.02.2018

11:04

Americký dolar přestává posilovat, nervozita na trzích pomalu klesá

Americký dolar si koncem minulého týdne udržel své zisky. Začaly však také posilovat i ostatní měny a zdá se, že by se nemuselo v aktuálním týdnu obchodovat jen na základě vývoje amerického dolaru. Dolar nijak výrazněji nekorigoval své zisky a na indexu amerického dolaru FUSD přešel pouze do oblasti konsolidace. Komodity jako Zlato nebo Ropa koncem týdne začaly růstový trend.

Chci číst