Denní analýzy

09.03.2018

15:37

Smíšená data z trhu práce v Kanadě a USA se postaraly o páteční volatilitu

Dnes v 14:30 byla zveřejněna data z trhu práce a to zároveň v Kanadě a USA. Důležitější a pro finanční trhy relevantnější jsou určitě výsledky z trhu práce v USA a  NFP report o nezaměstnanosti. Již během uplynulých týdnů jsme byli svědky pozitivních výsledků indikující, že by dnešní výsledky mohly dopadnout pozitivně pro americký dolar.

Chci číst

10:09

Zasedání ECB nemělo na trhy výraznější dopad, dnes data z trhu práce z Kanady a USA

Včerejší seance byla především ve vyčkávajícím režimu na zasedání ECB. Kde zmizela z komentáře věta o případném prodloužení, nebo zvýšení objemu kvantitativního uvolňování. To by však dále mělo pokračovat při objemu 30 mld. eur měsíčně. Euro nakonec ukončilo seanci v červených číslech, přičemž se nadále drží v konsolidačním pásmu bez jasného trendu.

Podrobnosti

08.03.2018

16:58

ECB zůstává holubičí, ale nabídla změnu rétoriky

Na dnešním zasedání ECB přišla opět určitá změna rétoriky. Z ECB totiž zaznělo, že opouští od možnosti podpořit ekonomiku navýšením objemu kvantitativního uvolňování. A to především v reakci na poměrně stabilní evropskou ekonomiku, kde začínají vkládat důvěru v postupný růst inflace.

Chci číst

10:17

Trhy zůstávají poměrně nervozní, dnes zasedá ECB

Trhy zůstávají nadále nervózní a další vlna korekce stále není vyloučena. Akciové indexy se zatím udržují v bočním trendu a vyčkávají na nějaký impuls. Včera byla v reakci na zasedání kanadské centrální banka zveřejněna zpráva z USA. Zpráva se týkala plánů USA, že Mexiko a Kanada nebudou dočasně zahrnuty v zavedení cla na dovoz hliníku a ocele.

Podrobnosti

07.03.2018

10:22

Zprávy z Jižní Koreje hýbaly trhy

Během včerejší seance jsme nebyli svědky významnějších makroekonomických zpráv, které by měly mít dopad na finanční trhy. Největší dopad měla na finanční trhy schůzka, která proběhla včera v Jižní Koreji. Kde hlavním tématem bylo jednání ohledně nukleárního programu Severní Koreje.

Chci číst

06.03.2018

16:16

Zdá se, že USA začaly minulý týden obchodní válku

Evropská unie připravuje „proti-sazby“ na některé z ikonických amerických značek v reakci na komentáře zmíněné minulý týden ohledně zvýšeného cla pro import do USA. Tím začínají trochu tlačit na prezidenta Trumpa, aby opustil od zavedení cla na dovoz ocele a hliníku.

Chci číst

10:15

Býci na akciových trzích jsou opět zpět, probudili se i na ropě

Akciové indexy začaly týden v zelených číslech a pomalu likvidují ztráty z minulého týdne. Německý akciový index DAX dokázal umazat více jak polovinu ze ztrát. Americký dolar i přes ztráty z konce minulého týdne dokázal na některých párech během včerejší seance posilovat. Dále posiluje na několika z hlavních měnových párů.

Podrobnosti

05.03.2018

10:48

Nervozita na akciových trzích zatím zůstává

Minulý týden ukončily akciové trhy podle očekávání v červených číslech. Kdy DAX se dostal do výraznější korekce a nyní se pohybuje již pod úrovní 12 000 eur. Americký dolar se dostal koncem týdne trochu pod tlak a to především kvůli negativním komentářům ohledně zavedení cla prezidenta Trumpa.
Chci číst