Denní analýzy

14.11.2018

17:07

Přehled dne: Jádrová inflace v USA zpomalila, ropa částečně koriguje ztráty

Americkému dolaru dnešní výsledky inflace příliš nepomohly a po dopoledním zpevňování přešel do defenzivy. EURUSD je již nad úrovní 1,13 a libra osciluje kolem úrovně 1,30. Akciové indexy pokračují ve stabilizaci. Ropa se snaží korigovat část včerejších ztrát.

Chci číst

16:24

Silnější dolar se může postarat o další korekci na akciích

Za nedávným výprodejem může stát faktor, o kterém se doposud moc nemluvilo a to americký dolar. Ten od konce září výrazně zpevňuje své pozice a začátkem týdne dokonce překonal letošní maxima.

Chci číst

10:09

Ranní analýza: Ropa jen včera ztratila 4 dolary, dnes americká a britská inflace

Ropu neopouští negativní sentiment a jen během včerejší seance odepsala ropa Brent 4 dolary. Americký dolar by se dnes mohl po zveřejnění výsledků inflace vrátit zpět do růstového trendu, včera totiž mírně korigoval a dal tak prostor ostatním měnám ke zpevnění.

Chci číst

13.11.2018

17:22

Přehled dne: Indexy se stabilizují, ropa WTI je nejlevnější od prosince 2017

Klidnější průběh na devizových trzích poznamenalo vyčkávání na zítřejší zveřejnění výsledků americké inflace. Lehce dnes koriguje americký dolar a některé měny toho dokázaly využít více, některé méně. Akciové indexy se stabilizovaly, zatímco ropa pokračuje v prodejní aktivitě.

Chci číst

10:00

Ranní analýza: Dolar zůstává silnější, indexy táhne dolů Apple

Americký dolar zpevnil na více jak šestnáctiměsíční maxima a své zisky si zatím dokázal udržet. Akciové indexy jsou pod další vlnou výprodejů a to i navzdory chybějícím objemům z USA kvůli včerejšímu svátku. Ropa večer odevzdala celodenní zisky a je opět v červených číslech.

Chci číst

12.11.2018

16:21

Přehled dne: EURUSD se drží pod 1,13, indexy dnes opět ztrácí

Americký dolar nemění dosavadní kurz a udržuje si své zisky, ostatní devizové trhy spíše následují jeho vývoj. Na akciových trzích chybí objemy z USA, i přesto však pokračují indexy v prodejní aktivitě.

Chci číst

10:29

Ranní analýza: Dolar je na šestnáctiměsíčních maximech, dnes je v USA svátek

Americký dolar zůstává silnější i začátkem minulého týdne, ačkoliv jsou dnes banky v USA zavřeny. Ropa roste díky nový zprávám ohledně možného omezení těžby ze strany OPEC. Indexy po páteční korekci zůstávají v defenzivě.

Chci číst

09.11.2018

16:22

Přehled dne: Ropa pokračuje v propadu, na devizových trzích je klid

Konec týdne na devizových trzích pokračuje v očekávaném tempu, kdy včera trhy zajímalo zasedání americké centrální banky a nastavilo dnešní trend. Akciové indexy v USA mezitím mírně korigují dosavadní zisky. Ropě se nedaří ani během dnešní seance a je pod tlakem.

Chci číst

10:04

Ranní analýza: FED pomohl dolaru, dnes britské HDP

FED potvrdil další růst sazeb na prosincovém zasedání a dolar opět zpevnil. Jeho vývoj se projevil i na ostatní měnové páry. Akciové indexy pokračují v konsolidaci, zatímco ropa opět ztrácí.

Chci číst

08.11.2018

16:14

OPEC pravděpodobně znovuobnoví produkční škrty

Ceny ropy jsou na několikaměsíčních minimech, ropa WTI se obchoduje dokonce za méně jak na začátku roku. Ropné zásoby po celém světě rostou a obavy z nedostatku ropy byly možná až trochu přehnané.

Chci číst

10:25

Ranní analýza: Indexy přidaly více jak 2%, ropná produkce v USA na historických maximech

Během včerejší seance opět rostla volatilita především na devizových trzích a hlavně dolarových měnových párech. Akciové indexy včera přidaly ve většině případů více jak 2% na svůj účet a pomalu korigují říjnový výprodej. Ropa zůstává nervózní, produkce v USA rostla na historická maxima.

Chci číst